Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ioana, merci. ia sa caut pe bookdepository sa o iau, ca si asa imi mai trebuie una-alta

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citesc :F Scott Fitzgerald -Un diamant roz si alte povestiri.
E o carte de nuvele,selectata pe principiul sa nu uit care-i intriga ,ca-s ocupata rau si aloc tare putin timp pentru lectura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galisia spune:

"Martorul eternitatii " m-a facut curioasa in privinta personalitatii Henriettei Yvonne Stahl,asa ca citesc in acest sens cartea de dialoguri pe care le-a avut cu ea Mihaela Cristea("Despre realitatea iluziei,Mihaela Cristea in dialog cu HYS")- un tablou misto al elitei romanesti din sec. 20,amanunte picante ,dar si relevante din cotidianul marunt,merita !pacat ca la vremea dialogului,prin anii'80 ,mihaela cristea era vadit marcata de spiritul de cenzura

laura 25,cum mai stai cu GRRM ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

galisia, nu ma pot lauda ca am inaintat, desi imi place teribil. Am o perioada cu extra-extra munca (m-am angajat sa fac 2 proiecte pe langa job si acu imi iese pe ochi) si nu am timp nici sa dorm cat as avea nevoie.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galisia spune:

laura,si eu sunt cam tot asa cu "urzeala tronurilor",adica n-am dat-o
gata,dar in place s-o parcurg "la pas".
daca esti asa de prinsa cu munca cred ca e genul de carte care deconecteaza usor,ofera un soi de evadare placuta.
spor la citit si la proiecte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Archa spune:

Buna dimineata! Va urmaresc de ceva vreme si vreau sa va ofer niste floricele si felicitari pentru cat si ce cititi!

Eu citesc la 'Versetele satanice' si merge cam greu si cam cu hopuri. Eram curioasa sa vad din ce i s-a tras fatwa lui Rushdie, dar cartea nu prea ma 'agata'. E foarte interesanta, afli o gramada de lucruri dar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RWheelwright spune:

Eu ma pregatesc sa citesc Un Lun Dun, de China Mieville, se pare ca a avut si are un succes fantastic. Si cartea e cam... fantastica, mai pentru young adults; am zis sa-i dau o incercare... Nu prea ma atrage genul asta cu actiuni prea "trase de par" (inclin mai inspre realism, gen "Morometii", asa..), dar am zis sa vad, totusi, poate descopar noi orizonturi de lectura.
A mai citit-o cineva? V-a placut?

PS: Va admir ca reusiti sa mai (si) cititi! Poate ne mai mobilizati si pe noi, celelalte (uffffff, timpul asta!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui galisia

Buna fetelor si "La multi ani !"
Nu prea se mai trece pe aici ...oare avem nevoie de un topic nou pentru resuscitarea interesului ?
Eu ma plimb in paralele prin :Urzeala tronurilor","Martorul eternitatii "( Henriette Yvonne Stahl ) si "Mon Oncle "(Jean Claude Carriere),aceasta din urma cea mai misto "lectie ' pentru a deveni parinte mai bun.
Voua ce va mai face cu ochiul din rafturile librariilor ?

galisia, dedicatie speciala pentru tine . sau aici: http://www.imdb.com/title/tt0050706/
a aparut vreo editie noua din unchiul meu, sau cum de ai dat de ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Am devorat simbata si duminica "La Délicatesse" de D. Foenkinos, aste pentru ca vazusem anuntul filmului facut dupa carte.
Cartea usurica si destul de bine scrisa, dar nu atit de extraordinar pe cit ma asteptam.



Mergi la inceput