Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Dulcetica, mie mi-a placut Schimb de dame. Am citit-o acum vreo luna.
In general imi place David Lodge.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

Nu,e cu o studenta la chineza care intr-o noapte se intilneste cu un amic al sorei ei ,sora care doarme de citeva luni si in 220 de pagini nu se intimpla mare lucru.
Sfat:dupa mine nu merita deranjul,chiar daca n-aveti altceva de facut.

dulcetica


Am citit-o. E interesanta, insa nu m-a marcat asa de tare. (am uitat chiar sa scriu despre ea la mine in blog).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Mik, blog?

Raportez cu harnicie:
- Saramago, Toate numele - excelenta, inca ma mai gandesc la ea (da' putin caznita lectura, trebuie sa recunosc)
- ceva politista din seria neagra a autorilor scandinavi - nici nu mai stiu cum se cheama, eram oricum prea obosita ca sa citesc altceva
- inceput Sotronul, dar mi s-au taiat picioarele in ultima vreme, sper sa reusesc sa ma reabilitez curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik

Citat:
citat din mesajul lui

Nu,e cu o studenta la chineza care intr-o noapte se intilneste cu un amic al sorei ei ,sora care doarme de citeva luni si in 220 de pagini nu se intimpla mare lucru.
Sfat:dupa mine nu merita deranjul,chiar daca n-aveti altceva de facut.




Am citit-o. E interesanta, insa nu m-a marcat asa de tare. (am uitat chiar sa scriu despre ea la mine in blog).


Mik.

Eu am citit-o imediat dupa Padurea norvegiana.Pasaje din carte imi erau foarte familiare din cealalta si prin comparatie ,autorul nu mi s-a parut a fi intr-o mare inspiratie.
Intriga putea fi altfel/mai mult exploatata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia

Mik, blog?

Raportez cu harnicie:
- Saramago, Toate numele - excelenta, inca ma mai gandesc la ea (da' putin caznita lectura, trebuie sa recunosc)
- ceva politista din seria neagra a autorilor scandinavi - nici nu mai stiu cum se cheama, eram oricum prea obosita ca sa citesc altceva
- inceput Sotronul, dar mi s-au taiat picioarele in ultima vreme, sper sa reusesc sa ma reabilitez curand



Da, mey, acolo scriu eu de mobilele din casa si de certurile cu so-acra.
http://mihaelaquoideneuf.blogspot.com/search/label/lecture


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Slaba miscarea, dom'le.

Am terminat o colectie de nuvele de autori diversi, colectia se cheama "Le serpent à plumes" si am facut cunostinta cu Muriel Sparks si Victor Eforeev. In carte o excelenta nuvela de Salman Rushdie (intre altele).
Mai am un alt volum din "Sepent à plumes" cu nuvele de nord)americani.

Intrebare intrebatoare : a citit cineva Victor Eforeev ? (am vazut ca s-a tradus in Ro).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

eu am citit si mi-a placut mult de tot ,,Solutia Schopenhauer ",o carte cum nu se mai scriu multe azi..am luat-o de la Carturesti-saptamana trecuta m-am rasfatat cu 4 volume , am stat toata dimineata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

mi-am adus aminte-cand e targ de carte-?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Mi-a placut Schimb de dame si mi-am propus sa mai citesc de David Lodge.Iei un sot ,total nesofisticat si cu un mic impuls il trimiti in mijlocul vietii.Vezi ce poate sa iasa!?
Ce-mi recomandati?

M-am apucat de niste nuvele,Scene de viata campestra, de Amos Oz,dar parca nu prea merge.
http://www.humanitas.ro/humanitas-fiction/scene-de-via%C5%A3%C4%83-campestr%C4%83




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

voiam sa va arat un www.dilemaveche.ro/sites/default/files/imagecache/image_gallery_large/afis_colocvii_2011.jpg" target="_blank">afis care mie mi se pare excelent

Mergi la inceput