Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

mai pe scurt i-am trimis cu mama & bona la mare, la soare
luni au plecat, fi-miu a zis ca nici nu se gandeste ca in we sa nu ne ducem - asa ca we e compromis pt invatat - poate we urmator sa mai ciupesc ceva invatat, daca nu i-or pune maica-mii parul pe bigudiuri - fapt ce poate determina o intoarcere intempestiva.
azi ma duc cu gabi la film
maine ma duc sa caut mobile , gresie, faianta, parchet
sunt un om liber (si mi-e dor de ei de nu mai pooooot )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

cora, treci la invatat! Vacantza frumoasa copiilor la mare!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

Aivanhov - "Calea tacerii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

La ce film te duci, Cora?



Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

nu stiu, surpriza lu barbat-mio. asa ca pp ca ala cu tom hanks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

vizionare placuta! sa ne povestesti!


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

filmu' fuse cu tom hanks - larry crowne - zic eu ca merita mai mult decat 6/10 (imdb).
bine, nu e un film la care sa ramai mesmerizat, dar e un film bunicel, in care tom hanks joaca oarecum atipic, desi personajul e tipic t.h. julia roberts mie nu-mi place by default.
in concluzie, e un film bunicel de dupa-amiaza de vara, cu un cappuccino alaturi (am introdus fraudulos in sala un cap. de la starbucks, tre sa recunosc, da' au o cafea mizerabila la standu' cu popcoarne).

in alta ordine de idei, in week-end:
am invatat 0
m-am jucat cu copiii la mare, nu-i mai vazusem de 5 zile - a fost super-mega (mai putin atunci cand fi-mea mi-a tras un cap in nas de-am vazut stele verzi la propriu, sange, de-astea - duminica m-a durut toata ziua capul)
mi-a adus o prietena o carte (tea obrecht "the tiger's wife") de care ii spusesem io (de fapt ii povestisem despre orange prize si despre castigatoarele lui)- si m-am apucat de citit - e interesanta (si engleza e accesibila).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Salut,
Intre timp am citit tot ce-am gasit de Rosamunde Pilcher,adica vreo 5 carti si acum citesc Tony Parsons -Barbat si sotie.
Deocamdata ,cred ca-mi place...Ati citit ceva de el?Vad ca e destul de prolific.
Cora,m-am distrat citind.Nu stiu pt. ce inveti ,dar nu te vad bine!Mare ,filme,lecturi...Apuca-te de invatat!Spor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eh, in noaptea dinaintea examenului e baza (glumesc - azi am venit devreme la serv si am invata de la 7 la 9)

de tony parsons am citit doar o carte "barbat si copil" sau asa ceva. nu m-a incantat, nu e deloc pe gustul meu. e cam siropos :) (eu am crezut ca tony parsons e o ea)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

eh, in noaptea dinaintea examenului e baza (glumesc - azi am venit devreme la serv si am invata de la 7 la 9)

de tony parsons am citit doar o carte "barbat si copil" sau asa ceva. nu m-a incantat, nu e deloc pe gustul meu. e cam siropos :) (eu am crezut ca tony parsons e o ea)




N-am citit decit 64 pagini si pe apucate ,dar e posibil sa ai dreptate ,in sensul ca personajul masculin e cam babalau,deocamdata n-a avut nici o atitudine de barbat adevarat .Pina acum l-am tolerat!

Mergi la inceput