Ce citim azi?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona2006

Citat:
citat din mesajul lui hannen

Eu acum citesc "The Passage" a lui Cronin.A mai citit`o careva?
Pt. amatorii de SF in genul "biohazard" sau "the walking dead" am luat`o numai din cauza unui review care zice ca pe la cap. 3 deja gunoiul se adunase gramada in casa pt. ca`i era frica sa iasa noaptea sa`l scoata afara.Plus ca e si groasa bine,vreo 800 de pagini ,zic sa ma tina ocupata cit mai mult.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Am citit-o, mi-a placut mult. Singurul amendament este ca pe la mijloc devine cam plictisitoare, parca ar fi pagini de umplutura si chiar nu stiu de ce a fost nevoie, ptr ca e groasa rau cartea. Am mai citit si alte reviews si peste tot acelasi lucru il spuneau toti.
Insa e scrisa bine , atmosfera intra-devar e creeata excelent.
Spor la citit si sa spui daca ti-a placut!


Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/


Ramona,
Ai dreptate,sunt niste pasaje "plictisitoare" in comparatie cu actiunea adevarata,aia care da drumul adrenalinei ,nu plictisitoare in adevaratul sens la cuvintului ,poate mai potrivit ar fi "domoale"?Dar imi place,cum sa nu!Mai am putin si termin...vreau sa stiu cum se termina dar nu vreau sa se termine.
Intelegi tu.
Ce mai recomanzi (poate sa fie la fel ca gen,sau orice altceva ce ti`a crescut nivelul adrenalinei)?

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Gabriel García Márquez,Povestea tirfelor mele triste.
N-am citit decit 4 pagini ,dar imi place deja.Despre batrinete ,de o maniera optimista si amuzanta.Mi-e teama de batrinete.Probabil cind voi fi depresiva,pe tema asta , o sa o recitesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Tocmai ce am terminat "She's come undone" de Wally Lamb. Avea niste reviews mixte, insa mai mult bune si intr-adevar a fost f captivanta dar m-a si marcat intr-un mod nu tocmai pozitiv. Este vorba despre povestea unei fete ,la 4 ani la 40, incercarile prin care a trecut de-a lungul vietii si lupta ei cu obezitatea. De obicei imi plac eroinele cartilor, dar pe asta nu am putut sa o sufar!!

Acum m-am apucat de "Unbroken" de Laura Hillenbrand. Este pe lista celor mai bune carti din 2010 si este vorba despre povestea adevarata a unui supravietuitor din al 2-lea razboi mondial. Interesanta pana acum.

Ah, si tocmai ce mi-am comandat 3 carti ale autorului meu favorit roman, Mihail Drumes. Abia astept sa le primesc Sunt curioasa daca imi vor provoca aceleasi emotii ca si acum 10-12 ani cand le-am citit prima data, in adolescenta...

Spor la citit!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Eu tocmai ce mi-am cumparat cateva carti printre care si "Raul de sticla" , "Fima" si "Sa cunosti o femeie" de Amos Oz si inca altele mai de duminica asa...
Azi am inceput sa citesc "In america" si am renuntat cu brio la "Ada si ardoarea".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Io am gasit cu mare bucurie partile 3 si 4 din seria lui George RR Martin "Cantec de gheata si foc" respectiv Iuresul sabiilor si Festinul ciorilor si o sa ma bucur de ele fara nici o umbra de remuscare, asa copii pirat cum sunt.
Nemira are niste preturi nesimtite:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bruxinha

Io am gasit cu mare bucurie partile 3 si 4 din seria lui George RR Martin "Cantec de gheata si foc" respectiv Iuresul sabiilor si Festinul ciorilor si o sa ma bucur de ele fara nici o umbra de remuscare, asa copii pirat cum sunt.
Nemira are niste preturi nesimtite:(


Eu am asteptat reducerile de 40-45% si le iau pe rand. Cum reduc una, cum o achizitionez.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui bruxinha

Io am gasit cu mare bucurie partile 3 si 4 din seria lui George RR Martin "Cantec de gheata si foc" respectiv Iuresul sabiilor si Festinul ciorilor si o sa ma bucur de ele fara nici o umbra de remuscare, asa copii pirat cum sunt.
Nemira are niste preturi nesimtite:(


Eu am asteptat reducerile de 40-45% si le iau pe rand. Cum reduc una, cum o achizitionez.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



le-am luat pe primele doua, cu reducere, pentru ultimele doua deocamdata n-am resurse. Daca s-or ivi, ele, resursele, si s-o ivi si spatiul necesar in biblioteca, probabil le voi achizitiona. Pana atunci, formatul electronic e mai mult decat multumitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Gabriel García Márquez,Povestea tirfelor mele triste...am fost plecata in weekend si am avut aglomeratie pina acum ,asa ca desi e subtirica si-mi place ,n-am terminat-o inca.
Mie cartile mi se par tare scumpe si in ultima vreme citesc in format electronic,insa pentru vacante trebuie sa achitionez totusi citeva. Aleg ceva mai relaxant ,sa iau la piscina,ca sa-mi permita atentia distributiva si la ce face minunatul , ceva mai solicitant daca ma scol,sa nu-l deranjez cu foitul si inca una ,doua de avarie ,daca nu ma atrage vreuna.
Ce carti de vacanta imi recomandati ,care le-ati citit cu placere,pe sistemul descris de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

asa... azi mai citesc "eleganta ariciului" - muriel barbery (5* din partea mea, ca-i o carte pe sufletul meu. obiectiv, un 3*+)
Ce-am ami citit in ultima vreme, in ordinea invers-cronologica:

arnaldur indridason - "linistea mormantului" - politista; mi-a placut, nu e clasic-politista, e mai mult o carte despre violenta & viata de familie (familie in sensul cel mai larg).
4* in categoria "politistelor"

sandor marai - "turneu la bolzano" - nu ma decid daca 3* sau 4*; nu am mai citit nimic de marai pana acum si imi pare rau, ca scrie grozav. hai sa zicem 4*

amos oz - "scene din viata campestra" - aici nu prea stiu ce sa zic, unele dintre nuvele sunt super, altele superdezamagitoare.

nicola upson - "un expert in crima" 1* - nu va bateti capul sa o cititi - e o prostie- eu am luat-o de la aeroport (nici sa nu va faceti sperante ca gasiti ceva citibil in chioscurile de la otopeni) in disperare de cauza - perspectiva a 4 ore de zbor fara sa fac nimic era mai infioratoare decat aceea a citirii unei carti proaste.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

A murit Fanus Neagu

Mergi la inceput