Puiuti de Sept-Oct 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Zubi imi pare rau dar nu stiu cum se face.Mie mi-a facut-o Lia 73 o fosta aspiranta si acum graviduta, la odiseea de brumarei si craciunite de nov-dec 2011.





Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
bebelinul meu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Dbunny.. eu cand imi e mare tensiunea am 9 cu 5.. daca gasesti un remediu a o creste sa imi zici si mie..

Nimeni nu stie cum se interpreteaza Torchul

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Dbunny....19 saptamani????????????Nici nu vreau sa ma gandesc perin ce ai trecut.La mine acum....3 zile ma simt bine si o zi rau.Cred ca nu o sa dureze 19 s.

Acum cum te simti?Ai greturi la fel ca la Dani?
Si apropo de tensiune si eu o am 9 cu 5 ma simt ametita dar eu ma odihnesc mult.Sunt in concediu medical.





Cu Dani am lucrat toata sarcina, cand ma iau cu una alta mai uit, acum stau acasa si bocesc toata ziua de cat imi e de rau

Acum cu pastilute controlez greturile din prima parte a zilei si voma. Dupa masa insa cu nimic nu-mi trece...nici cu portocale acrisoare, nici cu sticksuri

Stiu ca sunt si pastilute homeopate pt starile de greata insa n-am luat...

seidana cred ca o cafeluta pe zi ar ajuta incercam? cand chiar mi-s ametita rau beau un pahar mare de apa si ma intind putin, insa efectul e doar pe moment, dupa juma' de ora tot acolo ajung.

gravidoacele

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

fetelor e belea, iar am inceput sa salivez aiurea. am patiti tot asa pe la inceputul sarcinii si m-au lasat. acum vad ca iar salivez ca un caine, si salivez fara motiv - adica nu ca m-as uita la ceva de mancare sau ca miroase a ceva , fix fara motiv. am inteles ca exista o explicatie si ca e normal dar e enervant. :) voi ati patit vreuna asa?

Lori 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Toxo IgM 0.19
Toxo IgG 14.7


Acum vreo 3 saptamani eram si eu paranoia cu toxoplasmoza .... facusem cu 1 an in urma si eu intelesesem ca am IgM pozitiv si IgG negativ. ASa ca am citit despre toxoplasmoza tot ce am gasit pe internet. Cand m-am uitat pe analize era tocmai invers si m-am linistit.

Tu ai IgM negativ = ceea ce inseamna ca acum nu ai infectia.
IgG are o valoare foarte mica (mie mi-a iesit 101) ceea ce inseamna ca ai putini anticorpi dezvoltati ...si e posibil sa faci toxo.

Inca o data e parerea mea dupa ce am citit pe internet. Inceraca sa te feresti sa ai contact cu catei si pisici si toate fructele si legumele sa fie bine spalate.


+13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

fetelor din nasul meu curge ca de la robinet
nu cred ca inchid ochii noaptea asta ......
gatul nu ma mai doare asa rau, mai tusesc insa nu cum eram, in schimb am un guturai.......de toata "frumusetea"
temperatura nu a mai trecut de 38 si asta ma multumeste, ca in rest.....
maine vin cu noutati de la doctor, va pup, o noapte frumoasa sa aveti voi si puii vostrii

Sunt insarcinata in 12 sapt cu o minune de la D-zeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

buan dimineata!
am fost si eu din nou la control ieri. Se pare ca totul este ok pana acum.
m-a dojenit dr pentru cele 2 kg luate ( mi-a zis ca nu e bine pt bebe). Singura mea mare "durere" este ca mi-a zis sa nu ma vopsesc. Pana la sf. sarcinii

It's true! 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna dimineata gravidutele

Klau, sa stii ca eu la 5 luni o sa ma vopsesc cu vopsea fara amoniac de la Casting.Stiu ca ar fi bine sa nu ma vopsesc dar mie mi-a albit parul si nu pot sa stau asa.Acum nu avem voie cand alaptam nu avem voie o sa zica copilul ca e cu bunica nu cu mama.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
bebelinul meu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neata fetelor....

Dbunny.. eu beau cafeluta pe zi si cu toate astea tensiunea nu creste ( sa nu mint dimineata am 8 cu 4)... a doua cafeluta nu ma risc sa o consum..

Stefy.. multumesc de raspuns... nu inteleg insa cum am facut toxoplasma, si totusi sa mai am risc de infectie... pe net am citit ca val aceea de 14,7, denota ca am avut infecia in trecut.. iar faptul ca IgM e negativ ca nu am infectia, deci am anticorpi.. insa vom vedea ce zice medicul.. iti dai seama ca ma feresc de orice , si daca mi-ar zice dr ca nu mai pot face toxo..

Klau.. pt 2 kg te-a certat? de ce? oau pe mine pt 5 ma bate inseamna ca..


Pana una alta, va doresc o zi buna .. o cafeluta aromata , si o zi cu soare

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

rachel si eu am o groaza de fire albe. Ma sperie gandul ca la toamna o sa fiu "babutza" in loc de mamica. Momentan rezist. Dr mi-a explicat ca nu e bine sa ma vopsesc. A zis ca daca gasesc o vopsea care are pigmentul de culoare fara contraindicatii pt gravide, ma pot vopsi, dar nu o sa gasesc asa ceva...
seidana medicul mi-a zis inca de la primul control sa nu pun mai mult de 1 kg pe luna pana in luna a 6-a. Apoi am voie la 2 kg. Nu e bine pt bebe. Mi-a zis : fara paine, fara dulciuri. Adevarul e ca am calcat cam mult stramb. Sper ca data viitoare sa ma "prezint" mai bine la control.



It's true! 10+

Mergi la inceput