Puiuti de Sept-Oct 2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

ok inainte sa merg acasuca ... sa va zic rezultatele de la TOrch.. nu stiu daca am interpretat bine, ca nenea de la infectioase a zis altceva adik.. ca nu am avut toxoplasmoza.. si sa fiu atenta , pe rezultat vad altceva..

Ma puteti ajuta..?

Ete rezultatele:

Cmv IGM 0.1
Cmv IGM_I Non Reactive
Cmv IGG 113.6
Cmv IgG Reactive

Hiv ag ab Non reactive

Toxo IgM 0.19
Toxo IgM_I Non reactive
Toxo IgG 14.7
Toxo IgG_I Reactive

HBsAg Non reactive

Rubella IGM 0.07
Rubella IGM_I Non reactive
Rubella IGG 51.8
Rubella IgG_I Reactive

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

eu inteleg ca am avut citomegalo, toxoplasmoza si rubeola canda ai acum am anticorpi
Hepatita si Hiv nu am nu am avut ..
Corect?

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Zubi... nu cred ca te interneaza.. s-ar putea sa iti dea cuinternare deoarece uneori urgentele au 100 %...
Oricum cand vb cu dr ii zici ca vrei sa stai acasa.. lor le convine ca iau medicamente, mancare si bani de la stat

Eu am fost pe hartii internata 10 zile, in spital am stat 6.. mie imi era ok lor ok.. whaeveer

Va pup ne vedem de acasa

15+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci

fetelor mi-e asa de rau...
am mancat un pic de piept de pui la cuptor si acum ma chinui sa nu-l dau afara...

11+

http://www.zebraroz.ro/ - hainute copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Ma pregatesc si eu sa plec acasa. Am mai adaugat in lista bebei, carucioare, pe noua graviduta darisa. Revin cu rugamintea sa mai completam lista fiecare cu ce doreste. Orice informatie poate fi utila, putem felicita si puiutii de ziua lor.
Va pup.

15+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GORGY spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Gorgy cel mai bine eu zic sa mergi la un control.
Ce descrii tu n-am avut niciodata.Ptr linistea ta intreaba pe cineva de specialitate.

15+si mami de Razvan 7 anisori
O sa o sun pe doctora imediat ce ajung acasa, ca sa pot vb deschis cu ea, aici nu pot ca mai trece sefu, mai trec colegii...si ma aud, sper sa nu fie nimic grav, ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_ispas spune:

Buna dragi mamici,
Incerc de azi de dimineata,printre mormanele de acte stranse in jurul meu,sa va citesc toate capitolele si sa mai castig si eu un pic din experientele voastre.
Sunt o tanara mamica cu o sarcina de 7 sapt si 3 zile.
UM am avut-o pe 10 ian dar la controlul de acum o sapt in urma masuratorilor doctorita mi-a spus ca bebe este mai mic cu 2 sapt.
In legatura cu greturile sunt un pic cam ciudate pt ca uneori nu am deloc iar altadata simt tot timpul nodul acela dezgustator in gat.Ceea ce ma deranjeaza mai des sunt durerile de burtica si spate identice cu cele din timpul menstruatiei dar am inteles ca sunt normale.Pofte am dar numai daca aud pe cineva vb de ceva anume,sau vad o reclama ca altfel sunt linistita.
Printre altele sunt f nerabdatoare sa ajung la controlul de sapt viitoare ca sa pot sa ii aud si eu lui bebe bataile inimioarei si sper ca atunci doctora sa imi spuna mai multe detalii despre el.tot atunci am inteles ca imi va spune si ce analize trebuie sa fac.
Daca nu e prea tarziu si se poate va rog sa ma adaugati si pe mine la lista de la inceput cu UM 10 ian si DPN 31 oct.
Va pup si multa sanatate voua si bebeilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Care dintre voi facea biju? Parca Lali_mete? stiu ca erau doua fete, am uitat si eu,asa sunt gravidutzele,ca acuma,daca stau acasica, nu am nici alti copii, decat pe bebe mare sot, trebuie sa ma apuc si ue de ceva, nu?

Zubi, mami15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinush4u spune:

buna ziua la toata lumea....
tot citesc , citesc si imi dau seama ca pe mine nu m-a trecut nimeni in lista
Um "cred" ca 21.12.2010
dpn 21.09.2011

eu dupa prima noapte de temp 37.5 maxim, aseara am fost ok.
am rosu in gat.nu imi vine sa cred.eu de felul meu sunt f robusta, nu racesc , nu fac febra..probabil tot organismul e bulversat.am stat cu cartofi rasi si spirt legata la gat toata noaptea de ma intreba fiimea dak ma doare vreo masea:)

hai ca mai trece o zi din odisee..doamne ajuta!

Irinush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Bravoooooooooooooooooo Seidana




Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 15+
bebelinul meu
Doamne, ajuta-ne in continuare!


Mergi la inceput