Dovleceii miros primii ghiocei (sept-oct2009) *11*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Selen, e ff draguta. Ma bucur ca-i place lui Ebru:)
Zilele astea cand il prind pe tati pe acasa il bag in sedinta sa alegem si noi un model. Oricum, vreau ceva ieftin caci prefer de diferenta sa-i cumpar incaltari de primavara, jucarii sau altele.

Si in Bucuresti e f urat si frig. Brrrrr...
Ce diferenta fata de ieri....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Danutza, merci. e mai mult de baietei asa, ca e ca o motocicleta, dar verde n-avea si roz nu vroiam off, ca mi-ai adus aminte, si noi trebuie sa-i cautam incaltari, alti bani, alta distractie
si sa stii ca si mie mi se pare mai maricica Alexandra, din poze...si cum frumusica este, chiar ar avea o cariera de succes ca fotomodeala

Ioanna, poate daca il lasati pe Carol mai intai sa se joace cu o trici asa, fara sa-l urcati in ea, se obisnuieste cu ele...
zi si mie te rog ce faci tu cu meiul si cu semintele de in

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

ce tare e Ebru! tuttuuuuu am incercat, Selen, l-am lasat sa se joace cu ea. sta si studiaza rotile, pedalele etc... inginer il fac

despre mei, eu il pun ca adaos in mancare (daca iese prea zemoasa, de exemplu) sau in loc de paste la supa. se umfla exact ca si cous-cous-ul.

semintele de in ar trebui lasate la inmuiat minim o ora (altfel sunt un pic toxice) si apoi rajnite. poti sa le pui in iaurt, sau sa-i facu biscuitei de casa

noi am fostafara cu Praslea, vreo ora cred. e frig si urat si bate vantul dar ne-am imbracat paravant si l-am biruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Ioanna, merci, o sa caut retete de biscuiti din in...meiul l-am adaugat la reteta ta de ficatei si nu i-am mai facut alta garnitura, a fost yummy!
daca ar exista si o imbracaminte anticeata ce bine ar fi

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Ioanna, merci, o sa caut retete de biscuiti din in...meiul l-am adaugat la reteta ta de ficatei si nu i-am mai facut alta garnitura, a fost yummy!
daca ar exista si o imbracaminte anticeata ce bine ar fi

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!







cu placere

am vazut si eu pe net ce vreme nasoal e la Constanta... brrrrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

la ceas de seara!

Suntem bine am fost si noi afara ieri ca azi nu s-a putut deloc.Urata vreme! brrr...

Lali petrecere frumoasa!

Selen felicitari pentru achizitie!Asa face si Mihaita la masini.

Monica cum mai sunteti?

Ioana ce mai faceti?

Danuta spor la cumparaturi! Sa gasiti cat mai repede o trici

ici multi ! Noapte buna!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

ia uite cine a aparuuut Laura!

ce sa facem? eu sunt cu nervii sub nivelul marii. m-a chinuit azi Carol de nu mai stiu de mine. numai la masa,insa. mi-a fost dat sa aud niste racnete scoase din filmele de groaza. daca si maine face la fel cred ca plec de-acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Neata!
La noi e frig, 0 gr, innorat, ba am avut surpriza dimineata sa vad si ceva petice de zapada

Asa ca vom sta mai pe langa casa si ne vom pune creierii pe moatze.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata si de la Bucuresti

Si noi raportam vreme naspa. Nu zapada, dar burnita si frig.
Eu una mai raportez o noapte cu febra 39,2, cu impachetari, antitermice, stat cu geamul deschis ca sa se raceasca temp. din camera si stat de veghe.
Acum de dimineata avea 38,1. I-am mai dat Ibalgin si daca totul e sub control si nu mai sare febra asa mult ii mai dau doar diseara - la 8 ore.
Habar nu am ce s-a intamplat. N-am reusit sa-i vad gatutul sa vad daca are rosu in gat ca nu m-a lasat. Sa fie oare maselele si caninii? Habar n-am.
Ideea e ca azi aveam in sfarsit programare la Medicover sa ma vada un doctor si pe mine (ameteli, dureri de cap, stare de slabiciune...) si sa imi dea trimitere la analize la ei (am abonament de la serviciu la ei si prefer sa merg acolo decat la medicul de familie)dar acum nu mai merg, caci nu vreau sa scot fata din casa si nici in sot sa o las cu el nu am asa mare baza.

Dar vine ea vremea frumoasa si calda si se fac bine copilasii si iar ne zbenguim prin parcuri:)
Chiar, cand vine primavara?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Dana, sper ca e bine pitica, teoretic febra asa mare nu poate fi de la dinti, practica insa ne-a aratat ca de multe ori asa e....
Sa o fac eu pe-a Mama Omida si sa zic ca primavara vine....joia viitoare? Hai miercuri, daca suntem cuminti.

Mergi la inceput