Prietene la bine si la greu - 112

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Heiiiiiiiiii, v-ati mutat pe la alte subiecte? nu mai scrie nimeni pe aici?

mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

scriu eu, dar nu stiu ce

De Iulian am scris pe blog de curand. In plus azi a dormit 3 ore si la 6 a mancat 2 iaurturi cu ovaz, spelta si germeni de grau . Banuiesc ca e intr-o perioada de crestere sau ceva. Trebuie sa-l mai cantaresc si eu, ca mi-a iesit complet din cap activitatea asta de vreo 2 luni. Dar spinarea mea care e gata sa se rupa imi spune ca a crescut frumos.

Tu ce faci Many? rontai unghiute? lasa-le in pace, zi ceva de Vladut. Cum te descurci cu el singura ziua? sau ai primit ajutoare? SI de Liloase sa ne zici daca stii ceva




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Liloaso care-nu-vorbesti-cu-noi(-decat-rar) uite ca am reusit azi sa dau o tura de bloguri si am aflat despre Sabina, vezi ca zice de ele la comentarii, ca tot intrebai zilele trecute




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Prezent, prezent!
Monis am citit rezumatul de stiri de pe blogul Sabinei, m-am mai linistit, eu ma uitam pe BBC si parea cam albastra situatiunea. Of, de abia astept sa intre Lumi Am tras cu ochiul si la matale pe blog sa vad eu daca chiar asa s-a ingrasat Iulian cum ai zis
Diana ma bucur tare ca e totul bine cu voi
Eu sint tare deprimata de vremea asta, nu pot sa inteleg cum de ieri erau 24 de grade si azi doar 4. Copilul meu isi traieste frustrarile de 15 luni intens, miorlaie non stop si se arunca pe jos cu capul de podea. Mi-a facut un circ groaznic la Cora la casa ca nu vroiam sa-i dau portofelul meu (cu care trebuia sa platesc), cred ca nu mai iesim prea in public prea curind ca e dificil rau iar eu ma simt sfirsita de oboseala.
Am pus in sfirsit si pozele promise
Va doresc o noapte linistitita

Editez ca sa o intreb pe lyly ce face Alex, pe Tina daca a mai vomitat Geo, si sa o felicit pe ionela pt simburica bine dezvoltata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_san spune:

Buna seara, fete dragi!

Cam slaba miscarea pe aici(zic eu care intru la nspe ani) dar deh, Ana a dezvoltat o pasiune pentru laptop si nu ma mai inteleg cu ea daca e deschis. Efectiv am ajuns sa-l ascund.
DORIS!
TINONINO!

Sa va mai zicem despre noi: am colectat cu greu o picatura de pipi pentru urocultura, astept infrigurata rezultatul maine. In rest Ana e bine, are 4 dinti si 4 maselute, sunt umflati 2 canini, dar se zaresc in departare si incisivii laterali care la noi au fost mai lenesi. Papa binisor, mai nou se catara peste tot si ce este mai important, a inceput sa "vorbeasca" adica incearca sa imite cuvinte folosite de noi (cartea=ca-tea, alo=ao, ham-ham=amam, zice clar pipi si piu-piu, caca zicea demult, la fel papa, apa, mama, tata etc)
Am profitat si noi din plin de zilele calduroase, iar acum stam amandoua cu nasul in geam asteptand sa treaca si ultimul cojoc al iernii.

In alta ordine de idei, sunt super ingrijorata pentru Lumi si Annabelle-dar sper ca au fost pe drum daca n-au mai scris, ii doresc multa sanatate Davidutului sa nu ia scarlatina, Tinei sa mai scrie meniuri ca e o mare sursa de inspiratie pentru mine si sa renunte macar o seara la crema sa vada daca are legatura, lui Licurici sa ne lumineze mai repede ce ascunde ea acolo, Rechinasa sau Rechinas, iar Dianei multa putere pentru a face fata noilor provocari. Mai doresc sarcina usoara si frumoasa in continuare pentru ochisorii din burtica lui Many si a Ionelei.

In seara asta i-am dat Anei sa guste masline. I-au placut la nebunie, desi am cam avut emotii ca nu erau complet desarate. De maine caut dietetice, clar.
Pup toate fetele.

Angi de bebe Ana Maria (03.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

scriu eu, dar nu stiu ce

De Iulian am scris pe blog de curand. In plus azi a dormit 3 ore si la 6 a mancat 2 iaurturi cu ovaz, spelta si germeni de grau . Banuiesc ca e intr-o perioada de crestere sau ceva. Trebuie sa-l mai cantaresc si eu, ca mi-a iesit complet din cap activitatea asta de vreo 2 luni. Dar spinarea mea care e gata sa se rupa imi spune ca a crescut frumos.

Tu ce faci Many? rontai unghiute? lasa-le in pace, zi ceva de Vladut. Cum te descurci cu el singura ziua? sau ai primit ajutoare? SI de Liloase sa ne zici daca stii ceva




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)


Sa stii ca si Vlad este intr-o per. in care mananca destul de bine, cam la 2,30 ore cere de mancare, adica merge in bucatarie si sta agatat de blat pana primeste cate ceva. Ajutoare nu avem, dar tati lipseste cam 2-3 ore max.4 de acasa si incearca sa fie lipsa in timpul somnului lui Vlad, el are program fix de somn in jur de 14 este culcarea si la 16 trezirea. Se mai intampla sa se trezeasca si mai devreme sau mai tarziu, dar cam asta este programul lui.
Ma duc sa bag un ochi pe blog sa-l vad pe Iulian.

mami de Vlad (29.10.2009) si 5+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_san spune:

Monis, ca am aruncat un ochi pe la blog pe acolo, ca ziceai de acomodarea treptata la gradi. Acum vreo cateva saptamani mi-a spus un prieten ca a descoperit gradinite care primesc sambata copilasi, exact in acest regim, de cateva ore, spre acomodare. Mi s-a parut o idee interesanta, desi nu cochetez deocamdata cu ideea. Daca ai nevoie de detalii aprofundez, sau poti gugali chiar tu, ca sigur exista ceva.

Angi de bebe Ana Maria (03.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna seara,
Lili te inteleg perfect cu iesitul in public si nervisorii Lilei.Noi am fost azi la cumparaturi si s-a cam miorlait.Nu in magazin ci in masina,apoi acasa pentru ca vroia afara.
Multumesc de intrebare:am renuntat azi la crema si la facut dus inainte sa il culc.A avut efect.Se pare ca lotiunea era de vina.
Angi sper sa fie ok rezultatul.
Monis si mi-e mi se pare ca Santi e mai intremat.S-a facut foarte dulce.
Raluci intra si mataluta pe aici si da-mi si mie,te rog, reteta de salata de andive cu pui.Ma intereseaza sosul.
Many nu mai sta cu capul in nisip.
Lumi asteptam un semn de la tine.
Meniul de azi:
dimi: 2 feliute franzela cu unt si gem+ o felie cascaval
12.00:o banana
14.00: orez cu morcov si pipotele asezonat cu tarhon si patrunjel
17.00:ciulama cu inimioare
19.00 :tziztzi si nani.
Azi s-a culcat devreme.Pe timp de zi a dormit in masina doar 30 min.
Meniul de maine(papa facuta de soacra pentru pranz si cina)
dimi: probabil fructe
13.00:ciorbica de perisoare
16.30:piure+2 chiftelute(sunt facute in dubleta mai mult la abur.nu sunt prajite)
19.30 : cereale/iaurt.


sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Ralu ne citeste din umbra.E ok dar nu mai are timp de nimic.Serviciul si Matei ii ocupa tot timpul.


sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Many!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_a
Copilul meu isi traieste frustrarile de 15 luni intens, miorlaie non stop si se arunca pe jos cu capul de podea.


exact asa se comporta si Amalia cand nu obtine ce vrea, fie se tranteste pe jos si da cu capul de podea, fie da cu capul in ce apuca, chiar si in noi..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 15+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput