Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

La multe lunite bebe Horea!

Sugubina eu il mai pacalesc pe bb cand isi baga manuta, pumnul sau manutele, dupa caz... cu cate o jucarioara, are doua jucarii pe care le prefera la mozoleala, sau pe suzi, e drept ca el daca isi baga doar doar degetul isi face scarba poate de aia reusesc sa il pacalesc.
cand ma gandesc ca atat am stat pe ganduri daca sa ii dau sau nu suzi si acom o folosesc pe post de salvatoare...

Heidy, multumim de capitol nou

Noi am fost afara de la 14.00 la 17.00, bb e ok ca de obicei a dormit cat a stat afara, dar mami s-a intors cu o tuse seaca de zile mari si cu un somn de 3 persone, sper ca nu ma apuca raceala din nou

Fetele sa nu radeti de mine, dar stiti ce am facut eu de dimineata... mucenici moldovenesti, da stiu ca e post dar nu am putut sa imi iau gandul de la ei si numai astazi am reusit sa ii fac am devorat doi pe loc, calzi...buni





PS: www.observatorcultural.ro/" target="_blank"> Votati Radu Vancu - Sebastian in vis- pana in 28 Martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Raleli, vazut abia acum poze crestinare bebe Robert!
Foarte frumos!

Anymona, Robertii Alexandrii nostriau aceiasi kineto, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

La multe lunite si ani bebeilor sarbatoriti azi!

Heidy, multumim pentru noul capitol!

Ral eli, si eu am fost cu David la pipi. Adormise in brate si cum incercam sa-l pun in patut, se trezea si incepea sa planga. Pentru mine, somnul si odihna copililui sunt fff importante. N-am avut ce face si m-am dus la pipi cu el. Nu este nicio tragedie, vei vedea cand va creste cum va vrea la baie, cu tine, din curiozitate. Mamele cu 2 bebei stiu.. Asa cum ai scris, fiecare isi creste copilul dupa cum considera.

Am fost si noi in parc, a fost f frumos. Sunt norocoasa cu parcul in spatele blocului. Si e atat de curat!!

Va pup, am o piersicuta devoratoare la san, din cauza gingiilor, mi-a "franjurat" sfarcul... nu va puteti imagina ce dureri....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:



Salutari si de la noi, asa mai rar dar tot pe aici.

LA MULTI ANI MADALINA!!! Sa fii sanatoasa, fericita si iubita. M-a impresionat postarea ta de acum cateva zile dar nici nu am apucat sa raspund. Nu esti singura care se simte depasita dar greul o sa treaca cat mai curand, cand bebelina va fi din ce in ce mai dornica de joaca. Si eu iti recomand wrap-ul. Iustin oricat de agitat ar fi, cand il pun in wrap se linistete. Nu mai spun ca apuc sa mai fac si ordine .

Vasari, nu am planificat inca nimic cu botezul, fiind la mine in gradina nu am probleme de rezervari . Oricum cel mai probabil va fi in iunie. Voi ce ati hotarat?

Anymona

Olgutzika, Doura, Ana, Sashenka ma bucur sa va vad active.

Beatrice, ai PM



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Adipapazi, eu cu Arianna am mers la dr. Topor (Euroclinic si Gr. Alexandrescu). Ea ne-a recomandat o tipa pt kineto. Pt ca nu s-a rezolvat doar prin masaj, ne-a trimis sa ne facem orteze (se face un mulaj de ghips si apoi se fac ortezele exact pe picior), pe care le puneam mai ales noaptea/cd dormea.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunam



Salutari si de la noi, asa mai rar dar tot pe aici.

LA MULTI ANI MADALINA!!! Sa fii sanatoasa, fericita si iubita. M-a impresionat postarea ta de acum cateva zile dar nici nu am apucat sa raspund. Nu esti singura care se simte depasita dar greul o sa treaca cat mai curand, cand bebelina va fi din ce in ce mai dornica de joaca. Si eu iti recomand wrap-ul. Iustin oricat de agitat ar fi, cand il pun in wrap se linistete. Nu mai spun ca apuc sa mai fac si ordine .

Vasari, nu am planificat inca nimic cu botezul, fiind la mine in gradina nu am probleme de rezervari . Oricum cel mai probabil va fi in iunie. Voi ce ati hotarat?

Anymona

Olgutzika, Doura, Ana, Sashenka ma bucur sa va vad active.

Beatrice, ai PM




MIRUNA mami de Emanuel Alexandru (20.11.2003) si Iustin Adrian (5.11.2010)



ne este dor de tineee

sper sa revina la sentimente mai bune Horea cu titi.

anya stiu ca alaptatul nu tine de dorinta...ca daca ar fii asa as da lapte ptr 100 de copii...si eu beau o gramada de ceai, iau pastile si tot degeaba

fetelor nu ne mai intalnim si noi??? chiar am chef de o ieseala

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

http://www.nzwide.com/swanlake.htm
Lacul Lebedelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

La multi ani Madalina !
Sashenka si eu am probleme cu alaptatul lui Toma. Bag si pastile si ceaiuri dar se pare ca nu ii ajunge.Si am asa o teama sa ii introduc LP...poate, poate se satura de la mine .
Si cand ma gandesc ca peste nici o luna o sa incep serviciul ma deprim si mai tare ca de atunci clar va trebui sa ii bag LP.
Chiar , ce LP dati voi bebeilor ?
Va doresc o seara linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

beatrice multumesc
ana

mami de Robert Petru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

si eu as vrea sa ne intalnim in parc la o plimbarica....dar va rog sa organizati ceva pana pe 1 aprilie sau in week-end ca eu de luna viitoare incep munca si nu as avea cum sa ajung si tare mai vreau sa va mai vad si acum fara burtica

Mergi la inceput