Fiv Athena Hospital Dr Giatras Timisoara

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

cristinaemma
Stai linistita, si ne auzim in 29 mai cu un beta mareee, cat pt


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Fetele cat ar trebui sa fie beta pt a sti sigur ca e sarcina > aveti idee? eu fac beta pe 27 mai .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Doriana, o valoare peste 50 e ok, in jur de 100 e foarte bine, dar esential e sa se dubleze (sau aproape) in 2 zile.
Bafta.

Mami de Alexandra (18.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana80 spune:

Multa bafta fetelor si sa auzim numai rezultate pozitive.
Cristinaemma,Dorianagolea,Simona-Lia sa stati linistite pentru!!!
A-ti pus ceva si la congelator???
Va pup !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

fetelor, Doamne ajuta sa veniti cu rezultate pozitive.Nu mai e mult..
ce tratament urmati acum?
MADA- mi-am facut din analizele care mi le-ai trimis,am primit azi rezultatele la o parte si pana acum sunt ok(homocisteina,beta 2 Igm si IgG,ac anti-cardiolipici IgG)..sapt.viitoare primesc restul rezultatelor
tie acestea ti-au iesit bune?restul sunt mai concludente?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada81lina spune:

donna3, mie astea mi-au iesit bine, cele mai multe mi-au iesit bine, in schimb mi-au iesit nasol cele 3 mutatii din semnatura.
Ma rog sa fie bine la tine. O sa astepti ceva, cred vreo 3 sapt, pana vin rezultale. Este f bine ca te-ai mobilizat sa le faci.
Daca iti iese vreun balaur, nu te impacienta, da-mi un pm, si-ti spun unde sa mergi sa-ti fie citite. Nu este de competenta ginecologului sa dea tratament pt eventuale probleme. Ai nevoie de un hematolog, dar nu orice hematolog, ci unul specializat pe mutatii in trombofilie, si din acestia sunt putini. Nu iti fa griji, ca sunt cativa la care poti apela cu incredere. Imi scrii si iti spun.
Sper sa nu fie totusi nevoie


Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

Fetelor/.... eu tot astept ... nu am bagat nimic la congelare ca nu am avut ce ... dar oricum nu am optat pt asta ... ca am zis ca daca e sa nu fie... vedem dupa ce facem . Va pup Si scrieti mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Doriana si eu stau cumintica si astept sa treaca timpul......ma simt ok ,mici impunsaturi prin burtica in rest totul e perfect ......Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

Doriana ,daca retin bine, maine e ziua cea mare .Doamne ajuta
Te asteptam cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Doriana cum esti?? Cum te simti ? Eu stau cu sufletul la gura nu stiu ce sa cred ma simt ok (parca prea ok) ........astept, ma rog sa fie ok pt amandoua !

Mergi la inceput