Fiv Athena Hospital Dr Giatras Timisoara

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameline spune:

Mai scriu odata povestea mea, pt ca asa cum v-am spus nu stiu unde a ajuns primul mesaj.Ma lupt cu infertilitatea de mai multi ani dar doar de 2 ani am recurs la mijloacele "artificiale".Incepand cu decembrie 2009 am incercat 3 inseminari artificiale,fara succes, abandonand metoda si clinica in iunie 2010.Cam 2-3 luni nu am mai incercat nimic simtind nevoia de refacere psihica.Prin august-septembrie 2010, schimband clinica am ajuns la spital Athena la d-na dr.Stelea . Aici surpriza la prima consultatie descopera 2 noduli fibromatosi recomandandu-mi sa ma operez pt inlaturarea lor. Zis si facut, luni mi-a spus, miercuri m-am hotarat si vineri m-am internat pt.interventia laparoscopica tot la Athena la d-nul dr. Simedrea.Intraoperator alta surpriza nodulii nu erau 2,ci 4, asa ca operatia in loc de o ora a durat 3.M-am refacut rapid si fizic si psihic deoarece fierbeam de nerabdare sa fac fiv 1. Asta s-a intamplat in ianuarie 2011, dar fara succes.Alta refacere psihica si financiara pana in mai 2011 cand am facut fiv 2, la care cam cu 3-4 zile inainte de a face beta-hcg-ul am trait maretul sentiment fiind sigura ca sunt gravida. Sentimentul nu se poate explica, dar il simti.Vine si ziua cea mare cu beta-hcg pozitiv, mare bucurie, imensa. Nu a tinut decat 2 zile cand am trait drama vietii mele, verdict suspiciune sarcina extrauterina care s-a confirmat dupa aprox o saptamana.Asa am ajuns operata tot de d-nul dr Simedrea si tot la Athena in luna iunie.Fizic a fost bine, psihic devastator.Acum m-am refacut si am inceput tratamentul pt fiv 3. Cu Dumnezeu inainte. Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea. Despre echipa de la Athena, d-nul prof.Giatras, d-na dr. Stelea a carei pacienta sunt si d-nul dr. Simedrea, am doar cuvinte de lauda.Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialta spune:

Draga Cameline: si eu dupa un consult la d-na doctor Stelea mi-a descoperit un polip pe uter. M-am operat tot la Athena, cu acelasi domn doctor Simedrea. Am auzit multe cazuri care dupa o sarcina extra-uterina s-au finalizat cu o sarcina perfecta, iti tin pumnii pentru fiv 3. Eu ma pregatesc pentru fiv 1, tot cu d-na doctor Stelea. Am convigerea ca totul va fi bine si am rog pentru toate fetele care isi doresc ce imi doresc si eu: un bebe sanatos.

Sper sa auzim un raspuns pozitiv de la Daciana.

Ionela - tin pumnii pentru analiza ta - FSH cred...

Va pup pe toate :-*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana80 spune:

buna fetelor,nu am vesti bune,micutul meu refuza sa se dezvolte;
-luni am facut analiza beta 21, miercuri beta 21.3,voi merge si vineri pentru a repeta analiza si probabil voi vorbi si cu Carmen.Stiu ca nu mai sunt sanse de a reveni la o valoare normala pentru ca nu mai am nici dureri,dar probabil deja ma obisnuiesc cu gandul pana maine si socul nu va fi asa de mare cand mi se va spune sa intrerup tratamentul!

Din 8 cupluri pe care le stiam a reusit la 2cupluri!!!
Va voi citi in continuare si va multumesc pentru sfaturi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameline spune:

Draga Daciana, exact asa am patit si eu in mai-iunie cand am avut extrauterina.Ai grija investigheaza-te bine, inca e mica si nu se vede. Curaj si sanatate.Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

daciana80, ai trombofilie ?

incearca sa iei Thrombo Ass de 100. Utrogestan cat iei ?

Bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialta spune:

Buna, dragelor

sunt foarte bucuroasa - din 9 octombrie voi incepe injectiile cu Gonapeptyl, timp de 20 de zile. Va voi tine la curent - iar daca imi puteti da sfaturi - ele vor fi bine-venite.

Daciana - sunt alaturi de tine cu tot sufletul si ma rog sa fie bine.

Cameline - tu cand ai inceput? vom merge impreuna oare? iti tin pumnii!!!

Ionela - cand repeti fsh-ul? Sper din tot sufletul sa iasa bine de data asta.

Donna - mi-e dor de tine...

Ivanovaama - ce mai zici tu, nu te-am mai auzit?

Va pup pe toate si va doresc weekend placut,
ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameline spune:

Diana, eu voi incepe din 6 octombrie 15 zile de gonapeptyl. Probabil ca prin noiembrie voi face fiv 3 daca toate merg bine.Sa ne ajute Dumnezeu pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IVANOVAAMA spune:

Dragele mele,
eu, deocamdata, fac tratament tot cu Cyclacur si o sa urmeze si Gonapeptyl. In rest... nimic nou. Imi pare foarte rau cand aud vesti proaste, mai ales ca imi aduc aminte prin ce am trecut si eu, te termina o chestie din asta si foarte greu iti revii asa cum ai fost la inceput. Va pup pe toate si sa ne auzim cu bine! Apropo. deschide cineva un nou capitol? Haideti sa mai inaintam si noi cele cu FIV la Athena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:


fetelor-am incercat sa fac un capitol nou


cap 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameline spune:

dragoste777 vreau eu progesteronul injectabil, te rog raspunde-mi sa vedem cum ne intalnim. multumesc

Mergi la inceput