Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

'neata si de la noi

Iulia de Otilia! Mami Otilia te mai asteptam in povesti, sper ca sunteti bine, sanatoase

Ati salvat careva un link catre retetele Ancai pt. bbbei? eu am uitat sa-mi pun semn de carte.

Cand ati facut papanasi, i-ati servit cu iaurt sau pesmet?


Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Ilinca, despre site-ul asta este vorba?
http://www.piticulvesel.ro/carte/retete_7_luni.htm.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

denisa, poate reusesti sa ii inveti de acum, cat inca ai lapte, cu suzeta, sa fie pregatiti in caz de ramai fara laptic. oricum, din partea mea ai toata admiratia ca ai reusit sa le faci program. bravo

fug sa fac legumele, si sa beau cafea. ca a adormit mandra.

trebuie sa ii scot o masa de lapte, ca nu mai mananca dupa baie cum manca inainte. dar e problema la noi cu fructele dimineatza. adica la 9 nu le mananca, la 10 30-11 da... astazi o sa i le dau pe dupamiaza, ca la 9 a mancat lapte...

vad eu cum ma descurc :)

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata fetelor

Iulia

Zilele astea am absentat fiindca am profitat de vremea frumoasa si am stat mai mult pe afara...iuuuiii ce bine a fost...am mai vazut si eu lume...iar Antonia sta cuminte in carut la plimbare...nu mai plange dar nici nu doarme....inainte si pe ea o deranja soarele daca ii batea in fata dar acum vad ca nu

Si noi nasim in sept anul asta...pt prima data si am emotii

Anne tinem pumnii sa fie totul bine cu operatia si sa se recupereze Giuliano repede repede

Lala sper din suflet sa nu fie nimic grav

Cris mami ce memorie buna ai

Crissy,Michelle bv pt intalnire...ce comori frumoase aveti

Racusor offf inca putin si incepi munca...sper sa se acomodeze Andrei cu programul si sa fii si tu cu inima impacata daca se poate

Rody si eu va invidiez pt vremea frumoasa care e la voi...Isa e o scumpa ca intotdeauna

Paula ma bucur ca a fost Raul cuminte si voi v/ati simtit bine...pupam bronzatul

Catalina multa sanatate Anastasiei si sotului...-ici sa va faceti bine

Bambo la fel si voua multa sanatate

Cam atat mi/am amintit acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Ramona, nu era un site, erau efectiv scrise retetele de ancavlad

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79

Ramona, nu era un site, erau efectiv scrise retetele de ancavlad

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)
Uite aici

Iulia

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

am fost si noi la o scurta plimbare, a adormit cumintica in carucior pana am intrat intr-un magazin de haine (au aparut deja hainutele de primavara-vara si pentru fetite sunt superbe ), asa ca doar am intrat si am iesit... a adormit, doarme si acum, chiar daca am intrat in casa. poate am timp sa-mi fac si eu un capuccino si sa iau un mic dejun la amiaza . si ma asteapta casa s-o mai deretic pe ici pe colo, ca e ca dupa razboi...

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Am fost un pic afara, in curte, in brate,ca nu am stat mult. Am venit de am papat legumele cu ou, cam 5 min a durat masa- 200 ml. Vlad mananca numai cu ceva in mana. si ii dau jucarii de plastic (fara plusuri)- sa stiu ca le pot spala rapid. Si e musai sa ii dau jucarie cu care nu s-a jucat in ultima vreme, sa o roteasca, sa o studieze. si asa mananca bine...

Denisa, .

Al meu a dormit numai 40 de min azi, ca de obicei... am aspirat, spalat o baie, bagat 2 ture de haine, una deja am intins-o, spalat cizme eu si adidasi jegosi sot, spalat pe jos in bucatarie, si cam atat... azi iar e zi de sauna si masaj... iar se sperie fata asta cand vede ca eu ma ingras in loc sa slabesc... cans i-am spus ce mananc si cat mananc s-a cam socat.. ea e o slabanoaga de numa. si totusi are grija la ce mananca...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Giorgia, ma incurajezi si pe mine cu copilul in carucior, ca stiu ca nici Antonia nu statea... Doamne ajuta la copii cuminti in carucior!!!

Aaa, mai vroiam sa va zic ca mie imi place mult mult de tot sa mananc!!! aseara ii ziceam sotului ca abia astept dimineata sa mananc!!! si am papat- ciuperci cu maio, pasta de branza cu ridichi, salata de boeuf si toate cu paine, desigur. Iar la amiaza bag un pic de supa de pui, sa nu ma umflu la masaj...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

cristina :))) m-ai facut sa rad. pai si daca iti place, mananca mami. eu d-aia sunt asa slaba, mi-e lene sa mananc :)) adica, mi-e sila sa mananc singura. cand e marius acasa si mancam impreuna e altceva.
mara doarme de o ora jumate deja. o astept sa se treazeasca sa manance si sa iesim putin pe afara.

m-am saturat de monica si irinel la stiri

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput