Strumfi de iulie-august 2007 (212)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

merci!!!. trebuie musai sa ma hotarasc la unul pt ca in cel actual sta rau!

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata

vad ca azi nu beti cafea...

caut sa fac ceva de mancare, vreau ceva ce n-am mai facut de mult, m-am saturat de toate, nu-mi vine sa mai mananc nimic.
si am si o stare de kko, damian e super agitat, nu vrea nici jos, nici sus, nici in pat nici in brate, nici, nici...

cica a adormit de 5 minute. acum urla .


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
eu sunt la a doua cafea
de papa,am facut ostropel de pui si supa crema de legume..rcunosc ca si eu m-am saturat de gatit...imi trebuie un concediu in care sa gateasca altul pentru noi
am sa pun filmulet cu fii miu pe fb mergand pe bicicleta..cra,cra
zi buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza.........
georgiana, ai si de ce sa fii mandra!
vivela, eu am facut chiftelute din pulpa de curcan cu sos de rosii. fa niste pulpe din alea crocantoase, cu pesmet si cascaval. sau o musaka, sau o tocanita de cartofi cu legume si praz.........sau mazare.

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Buna ziua! O zi frumoasa si astazi, vad...

Mychy, ti-ai baut cafeluta de cicoare pe ziua de azi? Scaunul de masina eu zic ca e ok, astea din gama chicco sunt in general bune...

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Hello, buna ziua sau Grüezi cum zicem noi in Elvetia

Mai traim si suntem bine...binisor. Va amintiti ca ma laudam ca am venit cu multe extra kile in bagaj? M-a prins karma din "urama" si m-a lovit zdravan "frontal". In ultimele saptamani ne-am mutat de 3 ori...dintr-un apartament de hotel in altul si pe langa valizoacele super ultra incarcate cu care am venit am mai adunat si alte "chestii necesare" de pe aici si din Franta. Sper ca in cateva saptamani sa ne mutam intr-un apartament in care sa stam pe termen lung.

La receptie avem un constipat care mai mult latra decat vorbeste +ca refuza sa dea cheia de la masina de spalat (este una comuna) dar m-am lipit de colega lui care e o finutza si-o dragutza. Norocul meu ca el e in concediu si mi-a dat doamna cheia pt urmatoarele 2 saptamani.

In rest incercam sa stam afara cat mai mult ca s-a facut frumos (brr se anunta ploi de maine), ne mai pigmentam viata cu niste tantrumuri inutile dar zgomotoase.....

V-am pupat si ma duc sa le fac la fete niste paste cu ton pt cand se trezesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

io gica contra - n-as lua chicco . nu ma intreba de ce, da' eu cand aud de chicco ma gandesc ca ei fac si scaune de masina si crema pt fundul copiilor. si cum atunci cand faci multe lucruri, iti ies toate prost, prefer o firma mai specializata.
pt un scaun de masina, eu ma iau dupa testele care se fac. (acum intre noi fie vorba, am aflat ca testele se fac la o viteza de 40km/h. si arata cum arata. dar cati merg cu 40 km/h? sa ne fereasca Cel de Sus de vreun accident).




Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

vivela, tu de care ai?? eu m-am impacat f bine cu scaunul de masa de la ei...deocamdata n-am luat nimik, dar trebuie sa ne hotaram ca saracu sta inghesuit tare.
me un somn de nu vad bine
timi,

d'ale lui Andrei: "mancarea care vorbeste nu se mananca!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

mychy, pt david am luat unul Jane, care mi se pare ok, e super testat si ras-testat (din fericire, doar de ei!). pretul a fost bun pt un scaun cu isofix (acum vad ca le-au mai scumpit!), se face si booster. marele dezavantaj e ca david sta cam vertical in el, nu se inclina mult. dar spre norocul lui si al nostru, david doarme in orice pozitie, cred ca ar putea adormi si in picioare mergand.
pt damian ma gandesc sa iau ori un britax, ori un recaro ori unul la fel ca al lui david. ma limitez la astea (inclin spre un recaro). si sunt dispusa sa cumpar si unul SH mai bun decat unul nou si mai prost. (nu prea cred in "expirarea" scaunelor dupa 5 ani - cred ca e doar o campanie de marketing - tre sa traiasca si firmele, nu? si altfel cum daca nu din vanzari?).


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Daca vreti leurda sa-mi ziceci ca imediat urc pe dealul din spatele blocului si va culeg.
Am fost duminica si am cules cu Sophie intr-o punga iar Saya si-a nindesat buzunarele pe ascund. Va dati seama cum mirosea jacheta ei luni cand am vrut sa iesim afara.
Michy nici noi nu stim ce scaun sa luam...gasise sotul unul de la o firma care face scaune si pt formula 1 si avea sute de feedback-uri pozitive (parca) pe amazon.com....nu mai stiu cum ii zice da o sa-l intreb. Pr. e ca aici e aberant de scump si Amazonul nu-l trimite aici, sunt ceva restrictii cand vine vorba de trimis scaune de masina. Or fi din masuri de siguranta? sa nu se "dezaxeze" pe drum? Nu stiu da ma calca pe nervi.


Mergi la inceput