Tragedie in Japonia - stiri si relatari de ACOLO

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dheara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lia

Citat:
citat din mesajul lui Dheara

Buna!
Rall, se pare ca toata lumea prefera sa evite orice discutie pe tema asta si sa ignore pe cat posibil evenimentele.... Unii sunt foarte relaxati si zic "ei, nivelul radiatiilor e scazut, ce-a fost mai rau a trecut", altii sunt preocupati de ceea ce scrie presa straina, si n-au incredere guvernul japonez. Obiectivitatea si discutiile deschise nu mai sunt in trend zilele astea printre cei de aici. E adevarat ca sunt atatea articole, interviuri etc pe net, ca nu mai sti ce sa crezi... Probabil ca cea mai potrivita atitudine e "apa trece pietrele raman"

Asa...si cui mai folosesc discutiile?...deschise sau nu...rezolva ceva?..daca tot nu rezolva nimic si doar provoaca stress,la e bun?
Am intrat si eu pe unul dintre link-uri-ala cu "omul de stiinta" si e vrajeala...


Asta asa e, cum am zis si eu "apa trece pietrele raman"- a se citi : sa ignoram ce apare prin presa etc si sa ne vedem de-alea noastre, ca situatia asta o sa dureze cat o sa dureze si o sa se termine.
De povestea cu HAARP si interviul cu Leuren Moret ziceam si eu ieri ca mi se par adevarate scenarii (de film) science fiction (SF).
In fine, eu raman oricum in Jp si cumpar in continuare fructe si legume etc din ibaraki si chiba, in speranta ca sunt bine verificate. Vad ca oricum la centrala lucrurile merg spre bine si sper sa nu mai fie alte incidente...
multumesc pt raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Toata lumea e O.K?

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Acum am un inger pazitor,cel mai frumos si bun inger din lume!MAMA!Te voi iubi etern!
****************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Sper ca da, din cate vad la tv cutremurul n-a facut mari pagube iar oamenii au fugit pe dealuri imediat dupa cutremur, n-au mai asteptat alerta de tsunami... La centralele atomice de pe coasta totul e ok, s-a comunicat, oricum stam cu ochii pe nhk.

Julie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Da ce s-a intamplat?
A fost cutremur mare?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Un 7.1. Ma bucur ca sunteti ok

Mergi la inceput