Pufii se bucura de primavara! (3) - LMA Danasor!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

'Neata fetelor,

Ati fost tare dragutze ieri Mire, Alicredo, Micki, Sorina, Nyny, Lorex, Ruxita, Haircut, Ayanna, Decenuela, Dastefa, Bea - faina faza cu reparatiile , multumesc frumos de urari, vi le intorc si eu din toata inima.
Sorina a fost frumos, revin mai tarziu cu amanunte ca acum trage matza de mine; bine ca e numai de la dinti la Iris
De abia astept sa vad pozele pufuletilor, tare frumos vorbiti de ei
Pe Kay am reusit sa-l vad si eu e un scump, dar la Bobitza nu mi s-a deschis, dureaza asa mult?
Va pup si o ze frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

neata de la fundul butoiului.
am tot incercat sa ma abtin sa va scriu despre asta ,nu stiu daca este bine s-au nu.nu vreau sa dezamagesc pe nimeni(desi eu sunt peste limitele admise)si am tot incercat sa ma mint singura ca am ceva ce defapt nu aveam...dar azi nu o mai pot face...
dupa lungi incercari esuate de a face ceva in legatura cu barbatul ce a stat langa mine timp de 4ani,cu parere de rau o spun(nu credeam ca o voi face vreodata)ca am ajuns la concluzia ca ne este mai bine fiecare pe drumul lui.
ce ma doare cel mai rau ca dupa atat timp nu mai conteaza nimic.4ani in care am trecut impreuna peste probleme.
am ajuns sa spun ca daca nu era darius imi era mai usor...puteam sa iau o decizie mai simpla.nu stiu cat mai pot rezista.ceea ce este sigur este ca nu mai pot sa aceept jigniri si violenta...pur si simplu nu mai pot.imi vine sa plec de nebuna sa nu sti nimeni nimic,dar ma opreste darius...
nu sunt foarte coerenta,dar in situatia de fata nici nu am cum...incerc doar sa ma prefac ca sa nu ii afectez pe cei din jur...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

sorina, Iris are toate datele pentru a fi vedeta! de ea spuneati ca e mallista cu apa plata si lamaie... da concerte iris live... se arunca in public! E solicitanta si dificila (ca o vedeta de Hollywood)... eu zic ca trebuie sa-i gasiti musai talentele!

ana_g, ai zis o chestie curioasa de fiu-meu... ca e un barbatel in miniatura... si Ela era o femeie in miniatura (avea talie, solduri, popou de mica in timp ce alte fetite erau plate ca baieteii)...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui arwen92

neata de la fundul butoiului.
am tot incercat sa ma abtin sa va scriu despre asta ,nu stiu daca este bine s-au nu.nu vreau sa dezamagesc pe nimeni(desi eu sunt peste limitele admise)si am tot incercat sa ma mint singura ca am ceva ce defapt nu aveam...dar azi nu o mai pot face...
dupa lungi incercari esuate de a face ceva in legatura cu barbatul ce a stat langa mine timp de 4ani,cu parere de rau o spun(nu credeam ca o voi face vreodata)ca am ajuns la concluzia ca ne este mai bine fiecare pe drumul lui.
ce ma doare cel mai rau ca dupa atat timp nu mai conteaza nimic.4ani in care am trecut impreuna peste probleme.
am ajuns sa spun ca daca nu era darius imi era mai usor...puteam sa iau o decizie mai simpla.nu stiu cat mai pot rezista.ceea ce este sigur este ca nu mai pot sa aceept jigniri si violenta...pur si simplu nu mai pot.imi vine sa plec de nebuna sa nu sti nimeni nimic,dar ma opreste darius...
nu sunt foarte coerenta,dar in situatia de fata nici nu am cum...incerc doar sa ma prefac ca sa nu ii afectez pe cei din jur...


arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de Darius-Mihail
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

minunea mea pufoasa cu ochiii de migdale coapte




Daca plangi pt ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele!-Rabindranat Tagore





imi pare rau sa aud ca treci prin asa ceva. e o decizie greu de luat, trebuie sa cantaresti bine. esti tanara, ai toata viata inainte, il ai pe darius care sa te motiveze. sa dea dumnezeu ca in final sa fie cel mai bine pentru tine si copilu tau.

_
mama lui Stefan, pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

.........a venit primavara....yupiiii....a fost un week-end asa de frumos, cu vremea asta am stat mai mult pe afara, in afara de evenimentele care cereau sa stam intre 4 pereti.

tin sa imi spun si eu parerea legata de shooting...nu de alta, dar ma gandesc la caloriile alexuzzzei, care trebuie consumate.....a fost super-super. Avem niste copii tare frumosi, evident cei mai frumosi din lume. Mie mi-a palcut asa de mult sa-i vad adunati acoo, cum se mai bagau in seama unul pe altul. David al meu a fost un pic mai circumspect la inceput, dar pe urma s-a relaxat si a bodoganit pe limba lui cu toata lumea.

au fost o gasca de 2 fete si 4 baieti, care mai de care.

Atat Maia cat si Mara, sunt doua fetite dulci foc, finute si mancacioase de covrigi. Mami de Mara si-a indeplinit visul si a reusit sa faca rost de vestita bentita si i-a pus-o Marei pe cap si i-a facut o poza.Adevarul e ca era tare dulcica cu bentita aia.
Maia, e intr-adevar finuta rau, seamana cu parintii ei.

Jiji..ei... pai Jiji e un copil asa de cumintel ca nici n-ai zice ca noaptea se transforma intr-unul care o tine in priza pe maicasa...sa speram ca totusi nu pana la 40 de ani. Si ce haios era el cu papuceii aia care scoteau zgomot la fiecare pas.

bbx, gazda noastra, e un baiatel pe cinste,care s-a comportat foarte bine avand in vedere ca i-am invadat spatiul si care a impartit jucariile lui cu toata lumea. Pe aceasta cale tin sa le mai multumesc inca o data parintilot de bbx ca ne-au dat ocazia sa ne desfasuram in voie si ca tati de bbx a avut atata rabdare cu piticii.

kity de micki-mika,era cel mai marisor, drept pentru care a trebuit sa ne arate maiestria lui la mers. tot timpul a umblat de colo colo, era tare curios, venea la tine sa te ia sa mergi cu el sa-ti arate una alta.

ce sa mai toti sunt de exceptie, ca doar sunt ai nostri. mie mi-a facut o reala placere intalnirea. Sa-i vezi pe toti acolo la un loc adunati, ce bine se impacau ei si isi dadeau jucarii de la unul la altul..tare frumos a fost.

o noua sedinta foto in parc, la un picnic, mi se pare o super idee.

abia astept si eu pozele...acum gata, fug la treaba...ne auzim mai incolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

sorina, Iris are toate datele pentru a fi vedeta! de ea spuneati ca e mallista cu apa plata si lamaie... da concerte iris live... se arunca in public! E solicitanta si dificila (ca o vedeta de Hollywood)... eu zic ca trebuie sa-i gasiti musai talentele!



Ruxita, ai fost haioasa tare!
Dap, ce naiba sa fac...mai fac si eu haz de necaz....sa n-o iau prin fasole....

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!

Intram si noi repede sa salutam pufuletii si pe mamicile lor, apoi fugim la smotru.

Lali bentita nu era cea ravnita (acum mi-am dats eama ca m-ai intrebat daca e ea si eu am zis da, dar ma gandeam la altceva). Noi ravnim la o caciulita de la H&M.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui arwen92

neata de la fundul butoiului.

dupa lungi incercari esuate de a face ceva in legatura cu barbatul ce a stat langa mine timp de 4ani,cu parere de rau o spun(nu credeam ca o voi face vreodata)ca am ajuns la concluzia ca ne este mai bine fiecare pe drumul lui.
ce ma doare cel mai rau ca dupa atat timp nu mai conteaza nimic.4ani in care am trecut impreuna peste probleme.
am ajuns sa spun ca daca nu era darius imi era mai usor...puteam sa iau o decizie mai simpla.nu stiu cat mai pot rezista.ceea ce este sigur este ca nu mai pot sa aceept jigniri si violenta...pur si simplu nu mai pot.imi vine sa plec de nebuna sa nu sti nimeni nimic,dar ma opreste darius...




Arwen..Imi pare tare rau de situatia in care te gasesti...
Eu am mers pe drumul asta, de femeie divortata cu un copil...si nu e usor....
Nu as sti ce sa te sfatuiesc, numai sufletul si mintea ta pot raspunde la toate intrebarile care se ridica, inaintea luarii unei asemenea decizii...
Pot sa iti doresc multa intelepciune, mult calm si sange rece..Tineretea ta si iubirea pentru Darius vor gasi sigur cel mai bun raspuns pentru voi doi.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

ana,sorina-asta imi doresc si eu si de asta imi este teama...sa nu iau o decizie gresita ptr darius.eu ca eu,nu este o problema mare daca fac ceva gresit pentru mine,dar nu vreau sa ma mustre constiinta ca am luat o decizie ce i-a facut rau baiatului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui arwen92

neata de la fundul butoiului.

dupa lungi incercari esuate de a face ceva in legatura cu barbatul ce a stat langa mine timp de 4ani,cu parere de rau o spun(nu credeam ca o voi face vreodata)ca am ajuns la concluzia ca ne este mai bine fiecare pe drumul lui.
ce ma doare cel mai rau ca dupa atat timp nu mai conteaza nimic.4ani in care am trecut impreuna peste probleme.
am ajuns sa spun ca daca nu era darius imi era mai usor...puteam sa iau o decizie mai simpla.nu stiu cat mai pot rezista.ceea ce este sigur este ca nu mai pot sa aceept jigniri si violenta...pur si simplu nu mai pot.imi vine sa plec de nebuna sa nu sti nimeni nimic,dar ma opreste darius...




Arwen..Imi pare tare rau de situatia in care te gasesti...
Eu am mers pe drumul asta, de femeie divortata cu un copil...si nu e usor....
Nu as sti ce sa te sfatuiesc, numai sufletul si mintea ta pot raspunde la toate intrebarile care se ridica, inaintea luarii unei asemenea decizii...
Pot sa iti doresc multa intelepciune, mult calm si sange rece..Tineretea ta si iubirea pentru Darius vor gasi sigur cel mai bun raspuns pentru voi doi.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


sa ma bag si eu in seama, divortata cu copil... desi multa lume ma sfatuia sa n-o fac, am facut-o si sunt sigura si acum ca am luat cea mai corecta decizie! si daca te incalzeste cu ceva... 80 la suta dintre cuplurile juvenile (adolescenti care formeaza cupluri si devin parinti) se destrama... in ecutatia data doar tu esti adolescenta... of... eu chiar cred ca adolescentele care ajung cu barbati mai in varsta sunt supuse unui abuz emotional, fizic si verbal (nu in aceasta ordine si nu in mod obligatoriu)...

pai, daca decizia e luata, gaseste-ti un loc sigur unde sa stai, am inteles ca nu ati fost casatoriti, deci mai simplu... si asta este! Apeleaza la parinti (in al doisprezecelea ceas), mama-tata si fa-ti ordine in viata!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput