Sezatoarea canadiana (211)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Simonna, da am stat in Cote St. Luc , insa s-ar putea sa fie coincidenta, Alex al meu are 14 ani. Merge la College St. Louis, pentru ca e la secundara e mai greu de scos de la scoala o saptamana intreaga, de aceea am fost in sud acuma, am incercat sa le potrivim pe toate, serviciul, scoala si banii, ca era diferenta de vreo mie daca plecam cu o zi inainte.
De gradi, nu stiu de ce lista zici in West Island, poate Ange (Camelia). Eu am scris la un moment dat de un loc care era liber pentru ca vorbisem petru cineva care voia sa se mute in bloc aici, insa s-au razgandit, dar locul s-a ocupat. Ei ofera prioritate celor care locuiesc in bloc. Din experienta, daca ai cunostinte care au copiii deja la gradi in zona, prin recomandari se intra mult mai usor.
Bafta.
Sa va fie de bine intalnirea.
Carmencita,
Cristian 3 ani si Alex 14 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Inca una si gata:
Exclusiveai dormit mult, nu-i asa, in timpul acelei saptamani de dezintoxicare?

Organismul se pune singur in veille cand nu mai are ce-i trebuie, ca sa protejeze organele principale si sa cheltuie cat mai putina energie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

pentru raspunsuri

sper sa fac rost azi de el




Ioana & Arturicii'SIn limba ta ti-e dor de mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmençita

Simonna, da am stat in Cote St. Luc , insa s-ar putea sa fie coincidenta, Alex al meu are 14 ani. Merge la College St. Louis, pentru ca e la secundara e mai greu de scos de la scoala o saptamana intreaga, de aceea am fost in sud acuma, am incercat sa le potrivim pe toate, serviciul, scoala si banii, ca era diferenta de vreo mie daca plecam cu o zi inainte.
De gradi, nu stiu de ce lista zici in West Island, poate Ange (Camelia). Eu am scris la un moment dat de un loc care era liber pentru ca vorbisem petru cineva care voia sa se mute in bloc aici, insa s-au razgandit, dar locul s-a ocupat. Ei ofera prioritate celor care locuiesc in bloc. Din experienta, daca ai cunostinte care au copiii deja la gradi in zona, prin recomandari se intra mult mai usor.
Bafta.
Sa va fie de bine intalnirea.
Carmencita,
Cristian 3 ani si Alex 14 ani.


Da, de tine ziceam cu gradi. dar nu retinusem cu blocul. Merci de info. Ai stat si in Laval? Inainte sa il ai pe Cristian? Cind facea Alex naveta la Internationala in Mtl? Hai, sa vedem, ne cunoastem? :) Ar fi cool! :)


Ladies, great seeing you. Sorry pt `wired`, mi-a trecut dupa ce-am beut, ati vazut!

Pupam
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

Citat:
citat din mesajul lui delphin

Inca una si gata:
Exclusiveai dormit mult, nu-i asa, in timpul acelei saptamani de dezintoxicare?

Organismul se pune singur in veille cand nu mai are ce-i trebuie, ca sa protejeze organele principale si sa cheltuie cat mai putina energie.


Delphin, nu, nu am dormit mult. Dimpotriva. Sotul statea dupa mine de frica sa nu mi se intample ceva :-))) Cica: Sa sun salvarea? (Asta cand ma vedea ca incep sa dansez ca sa transpir si sa scot toxinele sau cand ma bagam in baie ca sa ma "aburesc" caci nu am sauna acasa).
Nu m-am dus la servici ptr. ca nu am avut chef sa ma scuz ca nu mananc sau beau cu ei si apoi sa primesc comentariile lor incarcate cu energie negativa sau mai rau compatimirea lor :-))

Corpul nu se "mananca pe sine", adica nu distruge tesuturile sanatoase ptr. o durata de 40 de zile - studii si cercetari au arat asta. Dupa aceea da. Ptr. perioade scurte de timp, corpul incepe prin a distruge grasimile, toxinele, mucusul, si toate depunerile din articulatii, etc. In tot cazul, daca cineva e diabetic, sau pregnant, sau are alte probleme cu tiroida, intr-adevar, trebuie de ascultat sfatul medicului. Pentru mine lucreaza stilul meu de viata. Iar daca mi-ar fi spus cineva pe cand aveam 20 sau 30 de ani (cand eram o compulsive eater) ca voi ajunge sa beau 7 zile numai apa, i-as fi spus ca e nebun :-))

Sper ca nu s-a interpretat ca as impinge pe cineva sa urmeze stilul meu de viata ptr. care nu am de gand sa-mi cer scuze. No offence, either


PS revin cu o explicatie data si de Dr. Andre Kruger: dimpotriva, trebuie sa te misti, sa faci exercitii usoare (dans, yoga, pilates) in timpul unei diete bazate pe apa. Daca nu te misti, creierul primeste mesajul ca nu are nevoie de muschi (organele sunt facute din muschi) si corpul incepe sa distruga celulele/tesuturile/muschii sanatosi/sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

De fapt intrasem sa va spun ca ma bucur ca v-ati intalnit si m-am luat cu vorba si cu entuziasmul

arturicii, n-am stiut ca sunatoarea e St. John's Worth sau vice-versa, dar acum ca stiu, sunt nedumerita, ptr. ca eu invatasem ca St. John's asta e ptr. depresie ... (emoticon care se scarpina in cap cu ??)

Ai grija cu sanatatea si sper sa te simti mai bine - cred ca ai facut fasting-ul asta cu apa instinctiv, asa cum o fac vietuitoarele din sanul Mamei Natura care nu au auzit de medicamente si alte cele. Si chiar daca mergeau vietuitoarele astea la urgente, tot asa cu apa le tratau ptr. colici biliare numai ca Saline IV (pe vena)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Imi pare tare rau ca am rata intilnirea de ieri . Am avut ca si Nelia, o obligatie de "mama", care era programata sa fie saptamina viitoare si s-a schimbat in ultima clipa...

Nu stiu daca ati vazut deja, dar in aprilie vor fii 2 spectacole de teatru la Montreal:

http://www.paginiromanesti.ca/2011/03/11/in-aprilie-teatru-la-patrat/

Vineri, 15 aprilie, de la ora 20.00, la Théâtre du Gesù (1200, rue de Bleury, Montréal, H3B 3J3 – Mé­tro Place-des-Arts) va fi pre­zentat#259; piesa Varia#355;iuni enigmatice, avându-i în distribu#355;ie pe Mircea Diaconu #351;i pe Alexandru Repan.

Sâmb#259;t#259;, 16 aprilie, de la ora 20.00, la sala Studio a Centrului Segal (5170, Côte-Ste-Catherine, Montréal, H3W 1M7 – Métro Côte-Ste-Catherine) va fi prezentat#259; piesa Pagini din Craii de Curtea Veche (dup#259; cartea lui Mateiu I. Caragiale), în interpretarea lui#8200;Alexandru Repan.

Eu cred ca ma duc la amindoua.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

O placere intotdeauna sa va intalnesc! A fost o seara foarte frumoasa, copii s-au jucat, au facut si boroboate. Diana zice ca ne mai primesc acolo si din punctul ei de vedere are dreptate ca ai ei copii au fost cuminiti, atat Sonia cat si Victor, eu am insa unele rezerve dupa ce au facut celelalte trei fetite cucuiete... dar daca nu mergem prea curand, s-ar putea sa fie ok totusi.. Poate se mai estompeaza amintirile negative!

Mi-a parut rau ca nu le-am vazut si pe Oana, Nelia, Ktrinel... si pe celelalte fete care nu au reusit sa ajunga. Data viitoare poate!

Am ajuns la 11 seara acasa si Isa isi facuse deja un mic somn in masina!! Si a readormit imediat cum a ajuns in pat.

O duminica frumoasa tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


mi-a facut mare placere sa vad oameni dragi , pacat ca am ajuns tirziu...

Exclusive, barbatu`meu intreaba daca respectiva cura se poate tine si cu bere :))



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

eu as face-o cu vin, un riesling usor dulceag...

Mergi la inceput