Sezatoarea canadiana (211)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

Citat:
citat din mesajul lui pitilache

Intalnire "8 martie Montreal":

Locatie: Tiffany's Restaurant
Data: 11 martie
Ora: 18:00
Participante: AnaStroe, ankalaura?, casandra, cge, iselin?, ktrinel, mikiion, mimitete, nelia, oanagabriela, pitilache, Podeanu, Simonna si lista ramane deschisa...



Sa va simtiti bine va doresc
As vrea si eu sa vin la intalnire dar nu pot din 2 motive: sunt mijlocul curatirii mele de primavara (21 de zile in care beau numai suc de legume si fructe - I'm shedding toxins not pounds, and then it's not a moft for the moment, ci my lifestyle recipe pe care am adoptat-o acum 6-7 ani cand mama mea a fost diagnosticata cu cancer) si apoi mine seara am o clienta la masaj suedez care vine la 7 pm.

So next time, caci doar n-au intrat zilele in sac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Citat:
citat din mesajul lui pitilache

Intalnire "8 martie Montreal":

Locatie: Tiffany's Restaurant
Data: 11 martie
Ora: 18:00
Participante: AnaStroe, ankalaura?, casandra, cge, iselin?, ktrinel, mikiion, mimitete, nelia, oanagabriela, pitilache, Podeanu, Simonna si lista ramane deschisa...



Am facut rezervarea (pe numele meu) pentru maine la ora 6pm, 12 persoane. Sper sa fie acoperitoare, avand in vedere ca nelia, oanagabriela si ktrinel nu au confirmat inca...

Pe maine, doamnelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Cine se intalneste cu mine la metrou? La 6 fara 10? Vine cineva mai devreme de 6? Ca eu vin direct de la job si as putea sa ajung mai devreme....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu nu am confirmat pentru ca nu stiu daca vin sau nu. Nu am stare de intilnire, dar sa zicem ca trec peste asta, ca doar vin la terapie. Dar fetele au miine seara la patinaj, ziua de probat costume pentru revista pe gheata, trebuie sa fie mama sa vada ce si cum, sa schimb fuste, bluze, sa le gasesc ceva pe masura lor. Apoi sa le imbrac, sa le pieptan, ca e si seara de poze si profesionistul nu vine decit o singura data. Singura sansa ca sa vin, ar fi sa ma anunte miine ca, din cauza vremii, se anuleaza aducerea costumului si sedinta foto. Ar fi posibil, in seara asta a circulat un zvon... Asa ca, inca nu stiu, abia miine pe la 4, cind ne intoarcem inot prin apa sau prin nameti pot sa stiu... Daca imi dau liber, vin cu barca! Scuzati-mi amarul, dar tare m-am mai saturat. Vreau soare... macar afara!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Roxana, eu vin in principiu miine, in speranta ca nu apare ceva neprevazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Eu nu am confirmat pentru ca nu stiu daca vin sau nu. Nu am stare de intilnire, dar sa zicem ca trec peste asta, ca doar vin la terapie. Dar fetele au miine seara la patinaj, ziua de probat costume pentru revista pe gheata, trebuie sa fie mama sa vada ce si cum, sa schimb fuste, bluze, sa le gasesc ceva pe masura lor. Apoi sa le imbrac, sa le pieptan, ca e si seara de poze si profesionistul nu vine decit o singura data. Singura sansa ca sa vin, ar fi sa ma anunte miine ca, din cauza vremii, se anuleaza aducerea costumului si sedinta foto. Ar fi posibil, in seara asta a circulat un zvon... Asa ca, inca nu stiu, abia miine pe la 4, cind ne intoarcem inot prin apa sau prin nameti pot sa stiu... Daca imi dau liber, vin cu barca! Scuzati-mi amarul, dar tare m-am mai saturat. Vreau soare... macar afara!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)




Si eu tot asa Nelia, urasc zloata asta, ploaie peste nameti, HEC-u s-a gandit sa ne trimita la Politehnica sus pe deal pentru un curs pana la sfarsitul semestrului, locul de parcare pe care l-am gasit dupa 45 de minute de batut nametii dupa strazi a trebuit sa-l eliberez pana la 19.00, m-am dus la cu plata si m-a incarcat si Universite de Montreal la baza dealului cu 10 $ si Politehnica in parcare cu inca 10 Cand i-am zis aluia de la Poli ca m-a taxat ala la ghereta, m-a intrebat, pai de ce ati oprit ? Mi-a sunat asa a Romania ...
Asa ca si cu masina e tot rau, un rau necesar la mine in situatia data. Ca sa nu mai zic ca acelasi sentiment de Ro l-am simtit coborand pe Edouard Monpetit, am zis ca acolo imi crapa masina niste cratere pline de apa, imposibil de evitat ca nu vedeai nimic.

Simonna, e clar ca nu nu mai sound like me de o bucata de vreme, dar sa zicem ca ce nu ne omoara ne intareste. E bine totusi ca din cand in cand sa mai luam un sut in fund de la viata ca sa ne dam seama ca nu putem controla absolut totul si ca trebuie mereu sa avem un plan B pe undeva. Still working on it ...

Daca-i vad maine pe copii ca sunt cooperanti cand ii iau de la gradi si cum zicea Nelia, starea imi va permite sa ma alatur gastii, ne vedem direct acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Oana merci de confirmare

Nelia, Diana mi-ar place sa reusiti sa ajungeti maine! Diana am vazut in filmulet ce a mai crescut Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Buna dimineata fetelor dragi
Imi pare bine ca v-a placut gluma (eu am ras singuraca o naroada imaginandu-mi pe... frate-meu in locul sotului ; sotul meu e genul de "lady" cand merge la cumparaturi: probeaza, se fataie in fata oglinzii, ma intreaga cum i sede, daca il aranjeaza culoarea, daca pica bine croiala, etc - eu sunt exact pe dos: pun ochii pe ceva, probez super-rapid, cumpar si tzushti afara din magazin - Speedy Gonzales nu alta; doar din Chapters-Indigo si din Renaud-Bray nu puteai sa ma scoti usor... mai ales daca aveam si o ciocolata calda cu frisca de-asupra )
Alina(Exclusive)-spor la dezintoxicare si multa sanatate! (eu nu cutez sa fac asa ceva deoarece nu cred ca as avea putere sa "calatoresc" 4h/zii fara "combustibil" solid)
Ana - multumesc pentru apreciere - m-am retras de la subiect (pe moment cel putin) pt ca sincer m-a deranjat agresivitatea mesajelor unor persoane total lipsite de empatie si intelegere fata de nevoia parintelui de-a "respira" (pt fam noastra intr-adevar "Time-out is a gift!") si pe de-asupra mi-a picat cumva prost cand i-a numit pe Dr Haim Ginott, Dr E Pantley, etc - "dr xulica" si "dr yulica"... Adica user-ul in cauza nici macar nu da dovada de o picatura de respect pentru niste oameni (profesionisti) care au infint mai multe cunostinte si experienta decat noi - mamicile care ne-am confruntat doar cu problemele si nevoile propriilor nostri copii. Iar moderarea la subiectul respectiv e ca si inexistenta. Nici nu stii ce rau imi pare ca Simali s-a retrasc (o persoana cu mult bun-simt si din a carei postari aveam toti ceva de invatat; o mama devotata care se straduie f mult pentru copil)

Va tzuck cu drag - va doresc o zii faina (la noi variaza intre -1 si +2 - cu pelicula de apa peste stratul de ghiata - e oa adevarat arta sa ajungi cu bine la destinatie fara sa pici cu fundu-n balta) si distractie placuta la intalnire O zbughi sa trezesc prunca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Bine zis sa ajungi la destinatie fara sa pici cu fundu in balta, noi am ajuns pana la urma insa cu detur la Quebec city. Ce-ati facut frate de nu avuram loc de aterizat la Montreal, ca ziceau astia ca din n piste de aterizat nici una nu e buna una cu gheata, una cu zapada , piste ne-denejate, ne-au dus la Quebec dupa o incercare nereusita de aterizare la Montreal si in final dupa n ore am ajuns si la Montreal, zi in care Alex avea examen la stiinte si tehnologie cu proiect de predat, proiect facut in echipa cu un alt coleg. Acuma numai 20-25 de minute is pana la Quebec city insa dus intors, am mai asteptat si acolo sa denejeze, am ajuns la 6 in loc de 1, noroc ca examenul a fost prelungit pentru marti saptamana cealalta ca nici colegul lui de proiect nu ajunsese de la Chateauguy. Eu am insistat sa se duca sa nu lipseasca ca ajunsesem pe la 7 dimi acasa, dar si el era obosit ca nu dormise mai deloc asa ca a adormit aproape instant insa maine se duce la scoala dar a dormit azi. Bine ca am ajuns pana la urma ca aveam in cap numai filme cu aterizari fortate sau prabusiri si nimeni din familie care sa ne astepte la aeroport sau macar sa stie la ce ora aterizam si sa isi faca probleme.
Eu mai am pana luni sa imi revin. Am ajuns si mi se parea frig in casa, ca sa nu mai zic de ninsoare si de dezapezit. A fost super in Cuba la cald si soare, ne-am bronzalit si parca nu ne vine sa credem ca suntem de retur, evitam sa ne uitam pe geam sa nu vedem zapada, inca mai avem in memorie nisip, apa si soare. De la aeroport acasa pe autoruta a fost ca si cum am spune hei rup, asta e, insa nasol nici nu se vedea bine noi obositi dar bine ca am ajuns, suntem toti bine bronzaliti si cu soarele in cap.
O zi buna sa aveti,
Carmencita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmençita

Bine zis sa ajungi la destinatie fara sa pici cu fundu in balta, noi am ajuns pana la urma insa cu detur la Quebec city. Ce-ati facut frate de nu avuram loc de aterizat la Montreal, ca ziceau astia ca din n piste de aterizat nici una nu e buna una cu gheata, una cu zapada , piste ne-denejate, ne-au dus la Quebec dupa o incercare nereusita de aterizare la Montreal si in final dupa n ore am ajuns si la Montreal, zi in care Alex avea examen la stiinte si tehnologie cu proiect de predat, proiect facut in echipa cu un alt coleg. Acuma numai 20-25 de minute is pana la Quebec city insa dus intors, am mai asteptat si acolo sa denejeze, am ajuns la 6 in loc de 1, noroc ca examenul a fost prelungit pentru marti saptamana cealalta ca nici colegul lui de proiect nu ajunsese de la Chateauguy. Eu am insistat sa se duca sa nu lipseasca ca ajunsesem pe la 7 dimi acasa, dar si el era obosit ca nu dormise mai deloc asa ca a adormit aproape instant insa maine se duce la scoala dar a dormit azi. Bine ca am ajuns pana la urma ca aveam in cap numai filme cu aterizari fortate sau prabusiri si nimeni din familie care sa ne astepte la aeroport sau macar sa stie la ce ora aterizam si sa isi faca probleme.
Eu mai am pana luni sa imi revin. Am ajuns si mi se parea frig in casa, ca sa nu mai zic de ninsoare si de dezapezit. A fost super in Cuba la cald si soare, ne-am bronzalit si parca nu ne vine sa credem ca suntem de retur, evitam sa ne uitam pe geam sa nu vedem zapada, inca mai avem in memorie nisip, apa si soare. De la aeroport acasa pe autoruta a fost ca si cum am spune hei rup, asta e, insa nasol nici nu se vedea bine noi obositi dar bine ca am ajuns, suntem toti bine bronzaliti si cu soarele in cap.
O zi buna sa aveti,
Carmencita


Hihihi, hai ca despre asta o sa rizi in citiva ani... :) Bine ca sinteti ok. (De-aia merg eu dupa aprilie in sud, ca sa n-am socuri existentiale la intoarcere :)
Nu mai tin minte, Alex la ce scoala este? Voi ati stat vreodata in Cote St. Luc sau e doar coincidenta de nume, stiam si eu pe cineva Carmen cu fiul Alex, de-aia intreb.

Carmencita, tu ai dat gradinitele alea nu-s pe unde in West Island? Ca am niste prieteni care cauta...

Diana, stiu ca e greu, dar iti cunosc si spiritul si stiu ce puternic este, stiu ca poti sa lupti. Si nu zic neaparat ca sa lupti in seara asta cu baltile si nametii asti uzi - desi mi-ar place sa te vad, dar n-au intrat zilele in sac, ci in general, cu tot ce poate sa te faca sa ai nevoie de un plan B atunci cind planul A schioapata.

Exclusive, m-am dezamgit cind am auzit de clienta care vine la 7, in ideea ca ai fi putut sa-ti aduci sucul cu tine, doar nu te obliga nimeni sa comanzi la un resto :) Poate cancel aceea si iti pui succul in termos si ajungi. Zau e fun!
(Daca ai timp dai niste detalii sau un linc apropos de cura asta, te rog?! Chiar si ca si stil de viata, m-ar interesa mult. Eu sint in niste cautari acum si nu prea stiu de unde s-o apuc, mai ales la capitolul vointa stau prost.)

Ladies, au plaisir de vous revoir tonight!
S.


Mergi la inceput