Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:


Sebastian si Felix de Dragaica
Cristian Alexandru de Laurika
Eric Nicholas de Grety_niku
Raducu de Pufescu
Anastasia de Catalina


delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:


Seby si Felix

Cristian Alexandru de Laurika
Eric Nicholas de Grety_niku
Raducu de Pufescu
Anastasia de Catalina2307

afara e soare...e atat de frumos iar termometrul arata -6 grade

ieri seara cautam adeverinta pentru inot...ale noastre le aveam dar lipsea a lui Matei...evident ca nu am gasit-o, asta e Marius cu ordinea lui ...a gasit-o acu de 5 min in portofel si m-a sunat tare mandru de la birou

azi dimineata a inceput sa planga Matei in somn se pregatesc cei 2 incisivi laterali de sus sa iasa...eu am crezut ca e 6 dimineata si i-am zis la Marius sa il aduca lang noi in pat...dar de fapt era 4
si uite asa noi nu ne-am odihit deloc bine ca nu stim dormi cu Matei

trebuie sa imi fac o strategie pentru astfel de "incidente" sa ma mobilizez ca nu mai stiu cum e sa te trezesti noaptea de vreo 4 luni


Matei - luna a 8-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

oana, mai stiu si eu un marius tot asa de ametit:)) da eu aveam antrenament cu soramea
ieri i-am zis ca nu ii mai spal nimic, ca isi lasa hainele imprastiate in baia mica, si eu nu prea intru acolo, uit de ele, si cand ii trebuie ceva nu are. ce crezi ca mi-a zis? "s-asa nu se spala azi, e sarbatoare" :)))

rodica, te-am visat aseara, pe tine si pe Isa. de fapt eram eu si inca o mamica de pe forum,(da nu mai stiu care) asteptam undeva, arata ca receptia unui hotel asa, si cand apare rodica cu isa in brate apoi nu imi mai amintesc. oricum, ma bucur ca ne-am intalnit

fug sa beau cafeaua

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

m-am trezit cu noaptea-n cap, adica la 7.30 , ca Maria a mers azi in excursie cu scoala... Isa mi-a dat desteptari scurte la 2 si la 6 pentru cate-o gurita de lapte. iar la 8.30 atata a marait pana am luat-o cu mine in pat si a inceput sa se rasuceasca si sa ma traga de pijama, musai s-o pun la titi, cred ca ii e dor , si mi-au dat lacrimile de dimineata uitandu-ma la ea cum se foieste cu titi in gura si maraind "aaammmm" ca si cum i-ar fi foame si acolo nu gasea papa. asa ca am luat hotararea de a mai face ceva in sensul asta, mai am inca o juma de cutie de drojdie de bere cu vitamine si deja le-am scos la vedere. oricum, urma sa le arunc. deci, de azi intram iar in hora, ne luptam pentru o masa de laptic peste noapte, macar de alint sa fie

i-am pregatit fructele (am uitat sa va spun ca am dat gata plicul de cereale cu miere pentru 5 luni, i-au placut si nu a avut nici o reactie), o mai las o jumate de ora sa doarma, ca peste o ora jumate avem programare la pediatru...

aelita, mi-l imaginez pe dulcele Andres cu trandafirul . ai puc poza cu Miguel? sa ma duc s-o caut...

tu fete, sa nu ma luati la bataie nici sa nu dati cu rosii (ca am destule...), vreau doar sa va spun parerea mea ref la dormitul in pat cu bbii si exilatul sotului. nu ma refer la nimeni in special, si eu il mai alung pe al meu ca ma omoara cu sforaitul . cris, . dar eu cred ca o familie trebuie sa ramana unita si fizic, adica eu nu ma vad pe mine dormind separat sau furand cate o ora-doua de dragaleala cu sotul. eu nici nu pot dormi fara el (dar nici cu el, cateodata ), imi e drag sa ne tinem in brate, ma mai trezesc noaptea si-l invelesc ca pe un copil, el dimineata cand se ridica imi ingramadeste toata plapuma peste mine de apoi tre sa-mi fac loc macar de respirat. poate ca nu mai e cheful ala de intimitate de inainte, acum e si oboseala mai mare, si un oarecare stres, dar cum se spune: "pofta vine mancand". cu cat te obisnuiesti asa, cu atat ti se pare mai comod si mai normal. desi nu e! vad in jurul meu destule exemple de familii ajunse la "suficienta", adica merg la munca, la cumparaturi, la o aniversare, zambesc frumos... dar in casa lor e liniste, doar copilul ce se mai aude. s-a ajuns la o raceala, la instrainare, chiar daca ei spun si acum ca se iubesc. asta pentru ca de la nasterea copilui dorm separat. pare putin lucru acum, dar si barbatii nostri au nevoie de noi, sunt niste copii mai mari. daca le iei jucaria, isi cauta alta. si nu e numai asta, e ca si noi avem nevoie de momente de intimitate, de rasfat, asa cum era inainte sa ramanam gravide. ca doar copilul e rodul dragostei noastre, nu un punct pe care l-am bifat si nu mai avem nevoie de el. of, nu stiu daca am fost coerenta. vroiam doar sa zic sa va iubiti barbatii ca inainte, sa va amintiti pentru ce l-ati ales jumatatea voastra si sa nu-i neglijati, ca si ei au nevoie de voi (adica de noi)

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

rodica, te-am visat aseara, pe tine si pe Isa. de fapt eram eu si inca o mamica de pe forum,(da nu mai stiu care) asteptam undeva, arata ca receptia unui hotel asa, si cand apare rodica cu isa in brate apoi nu imi mai amintesc. oricum, ma bucur ca ne-am intalnit


si mie-mi pare bine ca ma intalnesc cu voi , mai in realitate, mai in vis

delfinasul Hannah Isabela 2011(19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

eu sunt de acord cu rodica :)
si noi dormim cu copilul in pat, dar tot ne dragalim. chiar daca doar ne tinem de mana peste mara sau ii mai dau suturi cand sforaie :)) stiu ca e acolo langa mine. eu tot ii zic sa o mutam pe mara la ea in camera sa avem si noi patul pt noi si nu vrea zice tot timpu "uite-te si tu la ea cat e de frumoasa, cum sa o lasi sa doarma singura? nu o sa o mai vezi cum rade si cum se stramba in somn"

dar ideea e aceeasi, trebuie sa ne facem timp si pt ei. ma bucur ca a zis rodica, eu nu aveam curaj sa va zic

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Aseara vroiam sa merg astazi la cardiologie cu Paul insa cum pe scara este praf deoarece se fac lucrari iar Paul a avut conjuctivita la sf li februarie m-am razgandit.Astept sa termine curatenia si apoi.

In alta ordine de idei,RODY mare dreptate ai in legatura cu dormitul impreuna.
Noua ne-a si spun kineto sa nu il obisnuim pe Paul cu noi deoarece la un punct ne-a afecta viata noastra de cuplu.
SI al meu sot sforaie foarte tare de cand a aparut Paul in viata noastra,oboseala acumulata+stresul de la servici isi spun cuvantul,desi inainte nu sforaia deloc.Dar nu as dormi separata de el ,deoarece asa ar interveni raceala si implicit de aici multe alte proleme,precum inselarea si alte minunatii.




Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

ALICEEEEEEEEEEEEEE Doamne ce frumoasa esti



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

oana, mai stiu si eu un marius tot asa de ametit:)) da eu aveam antrenament cu soramea
ieri i-am zis ca nu ii mai spal nimic, ca isi lasa hainele imprastiate in baia mica, si eu nu prea intru acolo, uit de ele, si cand ii trebuie ceva nu are. ce crezi ca mi-a zis? "s-asa nu se spala azi, e sarbatoare" :)))


mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)



m-ai facut sa rad cu spalatul

eu adorm prima si el mai ramane sa se uite pe net sau la tv si de 2-3 ori pe sapt isi abandoneaza sosetele langa canapea...sau langa cosul de rufe in baie...inebunesc cand le vad
si de fiecare data ii zic ca nu stiu ce e asa de greu sa le puna in cos si sa nu le mai lase pe jos...ca el nu s-a saturat de gura mea de cand ii tot spun, ca daca azi poate sa le puna in cos maine de ce le lasa langa etc.

eu in camera mare am pus pe jos o pilota pentru Matei...si intr-o seara l-am dezbracat acolo inaite de baita ...Marius a strans hainele ramase si a doua zi supriza:
sosetele lui Marius langa canapea
sosetele lui Matei in mijlocul camerei jos pe pilota
si ce crezi ca spune "vai Matei ti-ai lasat si tu sosetele pe jos, sa vezi ce ne face mama acum..."

masuta comandata pe Amazon


Matei - luna a 8-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Eu n-am probleme cu sosetele lui Ovidiu din fericire ci cu diverse ambalaje lasate aiurea sau prosopul ud in cuiul din baie,pe ala il urasc de mor.Degeaba ii zic mereu sa il ia de acolo,vb cu peretii



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput