Pufii isi iubesc mamicile! (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982
cum zice sorina eu i-as da..........si i-as face dar numa ce vrea si cat vrea papa.............si din pacate la televizor..........
nu am ce sa ii fac..............





asa.........in alta ordine de iedei, apropo de test.......eu nu stiu cand am avut ciclu, ca a fost unul normal...prin 1-2 feb cred..........apoi am luat o sapt antibaby, si iar a fost ceva fantoma.........si de atunci pauza, dar sunt obisnuita ca nu-s reglata, si acum m-au apucat niste greturi si mi asa de somn......................de nu mai vad...............si e numa 10/...

of offfffff
in 20 fac test.......:)




Bea...nu stiu daca te incalzeste cu ceva...si iris tot cu televizor..fara "Baby Einstein" nici nu vrea sa o asez pe scaunul de masa, se arcuieste..samd..

Bafta cu testul, sa fie cum vrei tu!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Si Yannis are mania asta cu curatatul, pusul lucrurilor la loc, de cele mai multe ori ia obiecte de decor dintr-un loc si le pune in altul, mai gasesc telecomenzile in cutiile lui de jucarii sau de exemplu ieri am gasit lumanarile in valiza noastra care e in camera sau azi am gasit aceleasi lumanari in cada oricum de regula dupa ce le plimba (pe lumanari) le aranjeaza frumos la locul lor intr-o decoratiune din sticla cu 4 gauri ptr lumanarile respective)




Felicitari pentru micul ordonat!
Iris exact cum povestea Bea de Ivan....
Ca sa zic "soft"...are alta viziune despre ordine, fata de mine...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annaiss spune:

buna dimineata

ca se vorbea de meniu sa il spun si pe al nostru:
8.00 - lapte 180ml - 6 masuri
10.30 - un iaurt de 150g cu cereale integrale- grau, orz, ovaz, secara, fulgi de porumb, si o bucatica de banana sau portocala
14.30 - legume ( un amestec de dovlecei , morcovi, albitura, ardei, fasole, brocoli, si altele depinde ce mai am prin casa, facute piure la aburi) cu carnita de pui sau vita sau galbenus sau ficat sau peste ( incerc sa variez pe cat posibil )- 200g si o portocala, sau mar, ceva fructe ca desert
18.30 - fructe la abur cu branzica calcica - 200g
21.30 - lapte 180ml

noi noaptea nu mai mancam, si in general nu se trezeste. din punctul asta de vedere am fost o norocoasa. doar in primele 3 luni a mancat noaptea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem
SORINA...am ramas wow cand am vazut cum tii evidenta cantitatii de mancare...o cantaresti sau cum??? ...58 de grame, 166 de grame...woooowwww....
Eu folosesc ca masura in general borcanelele mari de la Nestle...si fii-mea e o mancacioasa daca pot sa spun asa, imi papa la o masa 200 -220 gr de papa (fructe, legume etc)...rar a refuzat vreun fel de mancare. Cred ca seamana cu taica-su, care mananca orice...nu face niciodata mofturi...si de obicei ii dau doar mancare gatita de mine, doar daca suntem in deplasare si n-avem nimic pregatit de papa atunci apelez la borcanelel din comert.




Tare bine papa zgubi, felicitari!
Nu-ti mai face sange rau cu lactatele, ca altii (vezi iris) au voie, si tot nu papa. Bine ca papa mancarica..
Mie mi s-a cam luat sa-i fac cate 3 feluri la fiecare masa, sa arunc tot, si sa ajung tot la .."borcanelul preferat." Si, dap, ii cantaresc papa, ca ma dispera cu figurile..

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annaiss spune:

decenuela imi pare rau de incident. si eu acu cativa ani am dat cu masina in stalp cand ieseam de la o spalatorie. ce e trist era ca ne indreptam catre o nunta. ne-a stricat tot cheful.

miremia ce sentiment frumos sa o vezi pe Mara cum se admira a mea e cam baietoi





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annaiss

buna dimineata

ca se vorbea de meniu sa il spun si pe al nostru:
8.00 - lapte 180ml - 6 masuri
10.30 - un iaurt de 150g cu cereale integrale- grau, orz, ovaz, secara, fulgi de porumb, si o bucatica de banana sau portocala
14.30 - legume ( un amestec de dovlecei , morcovi, albitura, ardei, fasole, brocoli, si altele depinde ce mai am prin casa, facute piure la aburi) cu carnita de pui sau vita sau galbenus sau ficat sau peste ( incerc sa variez pe cat posibil )- 200g si o portocala, sau mar, ceva fructe ca desert
18.30 - fructe la abur cu branzica calcica - 200g
21.30 - lapte 180ml

noi noaptea nu mai mancam, si in general nu se trezeste. din punctul asta de vedere am fost o norocoasa. doar in primele 3 luni a mancat noaptea.



mamica de elfa Arya Miruna


felicitari! mananca f bine

intrebare
de ce ai ales sa dai masa de fructe seara si nu dimineata?

Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Super ispravile pufilor....

Yannis de Alexutzza se imbraca, David de Nyny se dezbraca, BBX de Gmilady e un vorbaret si jumatate, Mara de Miremia...o fetitza cocheta..

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annaiss

buna dimineata

ca se vorbea de meniu sa il spun si pe al nostru:
8.00 - lapte 180ml - 6 masuri
10.30 - un iaurt de 150g cu cereale integrale- grau, orz, ovaz, secara, fulgi de porumb, si o bucatica de banana sau portocala
14.30 - legume ( un amestec de dovlecei , morcovi, albitura, ardei, fasole, brocoli, si altele depinde ce mai am prin casa, facute piure la aburi) cu carnita de pui sau vita sau galbenus sau ficat sau peste ( incerc sa variez pe cat posibil )- 200g si o portocala, sau mar, ceva fructe ca desert
18.30 - fructe la abur cu branzica calcica - 200g
21.30 - lapte 180ml

noi noaptea nu mai mancam, si in general nu se trezeste. din punctul asta de vedere am fost o norocoasa. doar in primele 3 luni a mancat noaptea.



Super-bine papa, si nici nu se trezeste noaptea...wow! Felicitari!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem
SORINA...am ramas wow cand am vazut cum tii evidenta cantitatii de mancare...o cantaresti sau cum??? ...58 de grame, 166 de grame...woooowwww....
Eu folosesc ca masura in general borcanelele mari de la Nestle...si fii-mea e o mancacioasa daca pot sa spun asa, imi papa la o masa 200 -220 gr de papa (fructe, legume etc)...rar a refuzat vreun fel de mancare. Cred ca seamana cu taica-su, care mananca orice...nu face niciodata mofturi...si de obicei ii dau doar mancare gatita de mine, doar daca suntem in deplasare si n-avem nimic pregatit de papa atunci apelez la borcanelel din comert.




Tare bine papa zgubi, felicitari!
Nu-ti mai face sange rau cu lactatele, ca altii (vezi iris) au voie, si tot nu papa. Bine ca papa mancarica..
Mie mi s-a cam luat sa-i fac cate 3 feluri la fiecare masa, sa arunc tot, si sa ajung tot la .."borcanelul preferat." Si, dap, ii cantaresc papa, ca ma dispera cu figurile..

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


off ca te mai chinui, eu nu as avea atata rabdare, abia fac un fel, si daca nu vrea incerc altceva ce am in casa iar daca nuuuu ii dau lapte
probabil ai incercat dar totusi intreb, i-ai dat ciorbita acrita cu bors ca ptr voi?

Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annaiss spune:

simplicity multa sanatate Arianei

tomaca nici eu nu stiam ca pisicile pot face diabet. si eu am 2, un motan si o pisica, stiu cat de mult te poti atasa de ei

alexutzzza ce simpatic Yannis cu pantalonii

am fugit acum la treaba, pe mai tarziu
o zi minunata fetele

Mergi la inceput