Puiuti de Sept-Oct 2011 (18)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Buna dimineata burticute, va doresc o zi buna,d'abia daca am timp sa va citesc, am la serviciu un stres of Doamne, voua nu vi s-a intamplat in periada asta sa va simtiti mai somnoroase si mai neatente? ca eu mai fac niste greseli si se ia sora sefei d emine in ultimul hal,ma faqce sa ma simt asa d eprost,ca ieri am si plans:(, incerc s anu o mai iau in seama,dar cand toata ziua sta la panda sa ma gaseasca cu cte vreo greseala...


Zubi, mami14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Chiar ...Alexa mi-ai adus aminte de ureaplasma si micoplasma...eu nu le-am facut pe astea si imi stau pe creier.Tu le-ai facut la cele 2 sarcini?

Oana 11+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Alexa .. mai treci in vizita pe la noi.. acum incerci iar?
Speram sa fie bine de data asta

14+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

Buna dimineata burticute, va doresc o zi buna,d'abia daca am timp sa va citesc, am la serviciu un stres of Doamne, voua nu vi s-a intamplat in periada asta sa va simtiti mai somnoroase si mai neatente? ca eu mai fac niste greseli si se ia sora sefei d emine in ultimul hal,ma faqce sa ma simt asa d eprost,ca ieri am si plans:(, incerc s anu o mai iau in seama,dar cand toata ziua sta la panda sa ma gaseasca cu cte vreo greseala...


Zubi, mami14+


da zubi.. si eu sunt mai somnoroasa si neatenta, si uit repede..
Pe sora sefei nu o mai baga in seama, da din cap ca ai inteles-o dar tu gandeste-te la bebele din burtica si zambeste in mintea ta
le-ai zis sefilor? au venit? cum au reactionat?

14+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

Buna dimineata burticute, va doresc o zi buna,d'abia daca am timp sa va citesc, am la serviciu un stres of Doamne, voua nu vi s-a intamplat in periada asta sa va simtiti mai somnoroase si mai neatente? ca eu mai fac niste greseli si se ia sora sefei d emine in ultimul hal,ma faqce sa ma simt asa d eprost,ca ieri am si plans:(, incerc s anu o mai iau in seama,dar cand toata ziua sta la panda sa ma gaseasca cu cte vreo greseala...


Zubi, mami14+



Deci , sa-ti explic ...eu lucrez cu bani ...si ma trezesc cateodata ca ii numar si nu tin minte cati am numarat ...asta dupa 5 ani de lucru cu banii.

Inainte nu aveam problema asta ...ma uitam la teanc si puteam sa aproximez cati am ...acu ciu-ciu ...sunt varza. Bine ca ies la sfarsit de zi .

Oana 11+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Seidana...asa o sa fac..inca nu au venit, daca nu vin azi,sigur maine dim or sa fie prezenti aici, am niste emotii, d'abia astept sa afle ca sa scap, cum afla,cum va zic si voua de reactie

Zubi, mami14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

Buna dimineata burticute, va doresc o zi buna,d'abia daca am timp sa va citesc, am la serviciu un stres of Doamne, voua nu vi s-a intamplat in periada asta sa va simtiti mai somnoroase si mai neatente? ca eu mai fac niste greseli si se ia sora sefei d emine in ultimul hal,ma faqce sa ma simt asa d eprost,ca ieri am si plans:(, incerc s anu o mai iau in seama,dar cand toata ziua sta la panda sa ma gaseasca cu cte vreo greseala...


Zubi, mami14+


Ei na, asa si-a dat seama la sarcina trecuta sefa mea ca eram insarcinata, la cat am devenit de uituca. Si acum fac saptamanal 'to do list' si uit unde-am pus lista

Gluma-i gluma, dar mai am un copil, la care am uitat sa-i dau de cina intr-o seara




Jade n-a intrat?

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

racheel, am vazut si m-am bucurat, mai ales ca va citesc cu drag destul de des. La cat scrieti, nu pot sa tin pasul ...
oanaiasi, am facut multe analizele inainte sa raman insarcinata, pentru ca am reusit sa raman numai prin inseminare. Banuiesc ca se recomanda oricum in primul trimestru. Vorbeste cu medicul tau, sau poate iti spun celelate fete daca le-au facut.
Seidana, mai avem de primit rezultatele de la cariotip si daca sunt bune o luam de la capat cu inseminarile in aprilie sau mai.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
7 IAS, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa78

racheel, am vazut si m-am bucurat, mai ales ca va citesc cu drag destul de des. La cat scrieti, nu pot sa tin pasul ...
oanaiasi, am facut multe analizele inainte sa raman insarcinata, pentru ca am reusit sa raman numai prin inseminare. Banuiesc ca se recomanda oricum in primul trimestru. Vorbeste cu medicul tau, sau poate iti spun celelate fete daca le-au facut.
Seidana, mai avem de primit rezultatele de la cariotip si daca sunt bune o luam de la capat cu inseminarile in aprilie sau mai.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
7 IAS, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt




Intreb cand ma duc marti la doctor. Te-as intreba cat de costisitoare sunt insemniarile...dar cred ca pana la urma nu mai conteaza pentru tine, important e rezultatul lor.

Am avut curiozitatea asta de mult ...stiam ca un FIV poate costa mii de euro ...si am socat cand am auzit.

Tu din cauza hemofiliei nu poti obtine sarcina pe cale naturala?

Scuza-ma daca sunt indiscreta...

Oana 11+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Multumesc Seidana. Acum am inteles.

14+si mami de Razvan 7 anisori

Mergi la inceput