FIV288

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui brunadria
many, mona, uratica aveti grija de voi


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."


Din pacate azi vineri 13.05 la 13 sapt. si 6 zile am fost chiuretata, bebe s-a oprit din evolutie. Fizic sunt ok, psihic daramata, s-a repetat drama de la primul FIV, trebuie insa sa-mi ling repede ranile si sa merg mai departe de dragul lui Vlad. Nu are nevoie sa vada tot timpul o mama deprimata, plansa si posomorata. Sper sa reusesc in scurt timp, acum din pacate nu ma pot opri din plans.
Va pup si va urez tot norocul din lume, raman aproape de voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

many,imi pare nespus de rau!!!
sunt fara cuvinte.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
1 FET nereusit
urmeaza FET 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

many nu am cuvinte imi pare tare rau..
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

many_bani, este cumplit ce ti s-a intamplat. Imi pare extrem de rau si-ti doresc sa treci cat mai repede peste tragedie! Vlad este langa tine si te va ajuta. Sa-ti dea Dumnezeu putere sa o iei de la capat si mult, mult noroc!

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala --> nefinalizat
FIV 2 --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5 s
FIV 3 --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati -->

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

many_bani sincer imi pare foarte rau
trebuie sa fi tare si sa te gandesti ca cu ajutorul lui DD vei reusi

eu mi-am facut curaj si azi de dimineata pe la 5 am facut testul si AM DOUA LINIUTE

va multumesc mult pt sustinere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

many vaiii!!!imi pare nespus de rau!
nici nu stiu ce sa spun!
putere si curaj sa treci peste aceasta nefericita intamplare!
te imbratisez!

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Fetelor indraznesc sa va intreb si pe voi sper sa nu va suparati pe mine aveti idee de unde pot sa iau si eu progesteron injectabil ? Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Many draga mea,imi pare nespus de rau.
Dumnezeu sa-ti dea putere sa mergi mai departe
Jessamine ,am avut dreptate???Felicitari si sarcina usoara


daniela,
in asteptarea unei minuni de la DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

jessamine ce vad eu aici !!!! esti graviduta FELICITAAAAAARI !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

many scumpa mea Sunt socata si pur si simplu mi s-a inmuiat carnea pe mine de rau citind despre bebele tau si prin ce ai trecut tu!!! Nu gasesc indeajuns de multe cuvinte ca sa-ti scriu cat de rau imi pare pentru pierderea bebelusului tau! Ma rog sa te in intareasca Dumnezeu sa iti revii din soc ca sa mergi inainte, Fecioarei Maria i se va face mila de tine si vei face iar un copilas sanatos si frumos, of te imbratisez cu sincera durere in suflet pentru tine!
Jessamine FELICITARI burtico! Sarcina usoara si bebe sanatos iti doresc!
Progesteron injectabil eu am cumparat din Anglia, iti trebuie reteta si apoi iti trimit ei (dupa ce dai comanda, trimiti reteta prin posta in original, la mine a fost mai usor fiind sora mea la Londra le trimitea mai repede)
Tamys am verificat la 2 farmacii online unde comandam eu, nu-l mai au. Totusi trec link-urile aici, caci sunt medicamente sau suplimente nutritive care pot fi comandate:
http://www.chemistdirect.co.uk/
http://www.fertility2u.com/
Am reusit sa gasesc aici, fac livrare si in Europa (Romania) progesteronul injectabil la ei se cheama gestone (trebuie trecut de dr tau exact nr de fiole (ampoules) comandate:
http://www.assetchemist.co.uk/GESTONE_INJECTION_50MG_10_X_1ML_AMP
Succes!
Maine mai intru sa va scriu despre incercarea mea, banui ca fara prea mari sanse, de a lua medicatie compensata, acum sunt prea blocata de trista pierdere a lui many
Pe toate va pup fara exceptii(many, bruni, monaramona, daniela, rrozalia felicitari pentru sarcina si sa fie in continuare fara probleme, smufurash bafta maine la test)

Mergi la inceput