FIV288

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

daniela sunt in romanica! mai am un pic de stat pe aici!
dandanutz ce mai faci , ai dat startul? nu te am vazut demult!
cyc
many, mona, uratica aveti grija de voi

eu cand ma gandesc la luna iulie ma apuca emotiile! daca omuletul meu de zapada nu rezista dezghetarii? hmm ...trebuie sa o iau de la capat in septembrie.. asta e! numai sa fie bine!

va pup si numai bine!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

Buna fete,
citesc subiectele despre FIV pe acest forum de 4 ani am scris candva si povestea mea. Pe scurt sotul a fost diagnosticat cu oligoastenoteratospermie aproape de azoo . Am fost la Sibiu pentru FIV CU ICSI dar la analizele obligatorii sotul a fost diagnosticat cu hepatita B iar medicii de la polisano ne au spus ca putem face FIV dar nu ne pot pastra embrionii (desi boala nu se va transmite la copil) si ne au sfatuit sa cautam o clinica cu conditii pentru carantina asa am ajuns la dr tutunaru
am facut o operatie laparoscopic si histeroscopie diagnosticul a fost multiple leziuni de endometrioza si chist endometriozic pe ovarul drept am facut 3 luni diphereline 3.75 si am incaput tratamentul de stimulare pe 17aprilie am facut hiperstimulare peste 30 de foliculi
pe 30 aprilie a facut punctia 19 ovocite din care au rezultat numai 9 embrioni pe 3 mai am transferat 3 si am conservat 6.
acum sunt in ziua a 9 a dupa embriotransfer si nu stiu ce sa cred daca am rusit sau nu am tot timpul dureri ca la CM iar in zilele 6 si 7 durerile au fost parca mai puternice.
semne de sarcina sunt si nu prea nu am greata, nu ametesc ,nu am pofte, doar sani sunt durerosi, plang cand vad copii sau hainute de copii (eu nu plangeam inainte )
Dr mi-a interzis sa fac testul de sarcina pana pe 16 cand merg pt analize dar parca nu mai am rabdare voi cand ati facut testul?
durerile astea sunt normale sau sunt un semn ca vin rusii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

jessamine, nu exista nicio interdictie cu privire la efectuarea testului beta-HCG inainte de ziua in care te-au chemat. Ideea este ca daca vrei sa faci testul, acesta trebuie sa fie o analiza de sange; testul de urina nu este indicat deoarece nu e concludent asa devreme.
Mult noroc si sa-ti ajute Dumnezeu sa fii gravida!

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala --> nefinalizat
FIV 2 --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5 s
FIV 3 --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati -->

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

jessamine iti inteleg nerabdarea .Si eu cautam in urma cu 2luni pe forum ,sa vad restul fetelor la cat timp si-au facut cel mai devreme Beta HCG.Eu l-am facut la 8 zile si era 76, dar a fost sarcina gemelara.Testul de urina era neg.
bafta multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

va multumesc frumos pt raspunsuri

ma rog la Dumnezeu sa faca o minune pentru noi toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrozzalia spune:

Buna Ziua! minunea s-a intimplat,si sunt in luna a 4a ,si asa mi-a ramas medicamentele cumparate pentru FIV-ul (urmator), Suprefact, Merional la care sper sa nu mai am nevoie,din pacate nu pot sa ofer pe gratis,insa pot sa ofer la pretul la care am cumparat in ungaria,sunt din Tg mures,daca intereseaza pe cineva sa mi lase un mesaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

jessamine, daca te mai intereseaza, din z. 9 se detecteaza in sange HCG. deci, ar trebui sa apara.


LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, un FIV nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

buna simonia,
multumesc pt raspuns
am programare pt analizele la sange luni 16 mai dar de la inceput am tot avut dureri ca la CM iar azi am avut o durere surda in dreapta am avut si hiperstimulare

imi este frica ca aceste dureri sa nu insemne ca nu sunt insarcinata as fi vrut sa fac inainte de testul de sange si unul de urina dar de la clinica mi-au spus sa astept ca ar putea sa iasa fals negativ sau pozitiv

ps am testul acasa si nu am curaj sa-l fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

jessamine eu am facut beta hcg in ziua 8 si mi-a iesit 48 asa ca il poti face cu incredere iti tinem pumnii

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Jessamine hai curaj,sa vezi ca ai 2 liniute
chiar nu stie nimeni sa deschida un capitol nou?

daniela,
in asteptarea unei minuni de la DD

Mergi la inceput