FIV288

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

Maria doamne ajuta sa fertilizeze cei 10 si sa ai embrioni de calitate si lipiciosi, mai ales ca la nr asta clar vei avea blasto. Sigur acum vei reusi sa fi o fericita. Ma rog mult si pentru tine nicolle (bafta maine la punctie) Maine pe 11.03 am sa ma gandesc la tine caci e aniversarea a 11 ani de la nunta, deci va fi o bucurie in plus o productie mare a ta.
sarrah ce bucurie trebuie sa traiti voi dupa atata chin (parca ma vad pe mine de 7 ani: instilatii, FIV-uri la greu, ;laparoscopie, 2 histeroscopii, HCG, 3 IA) Sa iti traiasca minunea si sa dea Bunul Dumnezeu sa reusim toate, asa ca tine ar fi o minune neastepata dar mult dorita, normal. Sarcina usoara!!!!
Va pup pe toate fetele in focuri si beta mare celor in asteptare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Sarah, felicitari! Doamne, cata rabdare ne trebuie!
Maria, Nicolle, stati linistite aveti super productie. Eu cu 2 ovule ce sa mai zic?!
Va doresc sa se fertilizeze toti, sa aveti si la congeleat pt viitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

buna fetele!
hmm.mai e de asteptat ca sa vad de e 1 sau 2!ptr ca abia in 25 aprilie am programare la gine sa vad ce si cum!ca aici nu deranjeaza bebele pana la 12 saptamani!ufff..mi-a dat o carca de analize de facut-sange si urina si apoi am de asteptat!cel mai nasol e ca nici la privat nu iti fac eco mai devreme de 12 saptamani!inebunesc!mai bine stateam acasa!
sunt morcovita rau...macar sefa mea a fost tare draguta si mi-a zis ca am liber toata saptamana ca sa ma adaptez!asa ca incep munca de luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

speranta2 sunt bune si 2, o sa reusesti ai sa vezi! Eu cand am facut punctia mai era o familie, ea a avut 12 ovocite, insa nu au fertilizat, totul e cum vrea Dumnezeu dupa punctie numai El decide! O fata in alt forum a facut FIV1 (singurul si reusit), avea un singur ovar, care nu producea ovocite de calitate, 1 ovocit la puncite, acum are o fetita de aproape 2 luni. Deci nu compara si crezi in sansa ta. Tin pumnii fetelor in focuri
many_bani , dar fenomenala nu-s, doar imi doresc un copil (sau 2, gemeni, tupeul nu mi-a disparut). Sarcina usoara tie si lui uratica (of, acum astept colet din UK, am comandat tot felul de vitamine poate o vrea Dumnezeu sa reusesc si eu la FIV6)
Angieangie La Multi Ani mamico si tuturor , urez cu intarziere si scuze, ca eu am tot fost pe drumuri, am petrecut si v-am trimis in gand urari doar de sanatate fericire si reusita. Va pup pe toate mamici actuale si viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CYC31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui uratica

buna fetele!
hmm.mai e de asteptat ca sa vad de e 1 sau 2!ptr ca abia in 25 aprilie am programare la gine sa vad ce si cum!ca aici nu deranjeaza bebele pana la 12 saptamani!ufff..mi-a dat o carca de analize de facut-sange si urina si apoi am de asteptat!cel mai nasol e ca nici la privat nu iti fac eco mai devreme de 12 saptamani!

Uratico draga cum pana la 12 saptamani nu-ti face eco???? Pai in ce tara esti? Nu in Romania? La o sarcina cu FIV eu stiam ca e urmarita din 3 in 3 saptamani cel putin pana la incheierea organogenezei. Pentru linistea ta sa mai faci analiza de sange beta, caci daca nu se poate face eco, valoarea creste pana in saptamana a 11-a de la UM, cand atinge un maxim de valoare, apoi incepe sa scada. Poti repeta testul la cateva zile sau 1 saptamana. Daca tot faci analize de sange cerute de dr, sa iti face tot atunci, este foarte concludent si sunt valori pentru fiecare saptamana de sarcina. Este cel mai sigur, normal ca e de dorit sa vezi si sacul gestational si sa auzi inimioara, cum este placenta fixata. Sarcina usoara scumpo, fara prea multe emotii. Poti face si analiza progesteron totodata, ca sa vezi daca asimilezi progesteronul din utrogestan, banui ca ai ca medicatie.Totusi poate gasesti un cabinet sau doctor care sa-ti faca un eco. Te pup
Eu anul trecut eram pe vremea asta cu bebe frumos in burtica, insa am avut pe 28 martie (in saptamana 10) o presimtire si am mers la un eco, nu am mai auzit inimioara, se spune ca saptamana 9-10 este foarte importanta intr-o sarcina, in Saptamana Mare joi de 1 aprilie (ce pacaleala mi-am luat) faceam chiuretaj. Eu aveam programata eco de 12 saptamani abia pe 13 aprilie, daca stateam cu fat mort in mine nu se stie daca mai scriam acum. Deci e bine sa urmaresti, acum tu hotarasti, insa valorile tale de beta au fost super bune. Hai nu te mai agita ca nu faci bine bebelusului/lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Cyc, imi pare rau si mul;tumesc pentru sfat. Eu sunt tare optimista de felul meu si am sperat pana in ultima clipa. Stiam ca o sa se fertilizeze amandoua, dar pana la urma n-a iesit.
Acum sunt hotarata sa mai fac un FIV si cred ca la Biogenesis, sper sa imi zica ca mai pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Maria suntem alaturi de tine
Nicolle bafta multa si cat mai multi embrioni de calitate
Uratica, chiar tu unde locuiesti? pana la 12 sapt. nici un echo? Eu am pe 23.03 la proful de FIV si simt ca nu mai pot, dar sa stau pana la 12 sapt.
Cyc ai un mare de la mine.


mami de Vlad (29.10.2009) si 4+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

cyc-intradevar esti de nota 10!cu siguranta Dzeu va rasplati bunatatea ta!in curand iti va darui unu sau !

many-

eu am plecat din tara-sunt acum in spania-ptr ca aveam contract de munca aici si trebuia sa ma intorc!iar aici asa cum v-am zis-se face eco cand bebe are 12 saptamani!!imi vine sa inebunesc!iar la privat desi platesti ptr programare 150 de eur- tot nu vor sa-ti faca eco!iti vine sa ii strangi de gat!!dar o sa vad cum fac..ca asa nu o sa am liniste si stresez si bebeii sau bebicul pana atunci!
luni imi fac analizele de sange si abia apoi sa vad daca o sa fie de acord sa imi faca un beta si un progesteron ca sa fiu linistita!
nu stiu..o fi avand multe parti bune tara asta-ptr ca trebuie sa recunosc aici am facut banutii de fiv-insa lasa de dorit la unele capitole!ufff..

maria-tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Multumesc tuturor pentru sustinere!!!
CYC:Si eu sunt la FIV 3 si cred cu tarie ca totul vine de Sus, doar de acolo!! Probabil ca fiecare dintre noi va reusi atunci cand El se va indura de noi! Medicatia pe care o astepti a fost recomandata de dr. sau sunt luate de tine?
Uratica:Doamne Ajuta sa fie totul bine!!
Nicolle: Bafta maine!
Pe mine m-au sunat de la clinica , 8 s-au fertilizat si speram sa se intample ceva cu restul...maine ma vor suna sa-mi spuna cum s-au divizat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

maria- sa se ia!tin pumnii stransi sa fie bine!si la mine tot 8 s-au fertilizat!asa ca trebuie sa fie cu noroc si la tine!

Doamne ajuta pana la capat!
+5

Mergi la inceput