Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

mi-au dat lacrimile cand am citit pe blogul unei prietene tare dragi mie :

Copilul meu, sa nu ma cauti

de Magda Isanos

Copilul meu, sa nu ma cauti. Toate iti vor vorbi despre mine cu dreptate. Dupa ce n-am sa mai fiu, sa nu spui: “Pentru mama-i tarziu”. Sa stii c-am sa-nconjor de multe ori cu nourii si cu ploaia ograzile unde mi-am petrecut amiezile. Daca suferi, sa chemi serile, si-am sa vin langa inima ta, de-ar trebui sa strabat zarile si marea cu aripa mea. Sa nu te temi de fata mea schimbata. Sa nu spui; “Mama n-a fost asa niciodata!”. Ai sa-mi cunosti glasul povestilor in arborii din fata ferestilor. Din multe semne-ai sa-ntelegi ca-s eu, cand am sa vin langa patul tau si-am sa fac aerul racoros, scoborand toate stelele jos. Ai sa cunosti ca-i mama dupa pace si dupa felu-n care totul tace – durerea si grija de maine – dupa mirosul de gutui si paine…

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Sotul sforaie...copii dorm ...merg si eu la somn

n buna delfinariu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Crispro de multe ori ma regasesc pe mine in ce povestesti tu si azi s-a intamplat din nou: cand a venit sotul meu de la servici i-am aratat filmuletul cu Raul care e mai mic cu 2 zile decat Matei al nostru si nu ii venea sa creada cat de bine se misca.Imi zicea "nu se poate, sigur e o greseala si are 9-10 luni bebelul din poza" ...si acum de 2 ore tot ma intreaba "dar oare e ceva in neregula?"...eu sunt linistita acum, nu ma mai gandesc la asta...il las sa creasca in ritmul lui.

Acum eu am alt stres...se vede primul dintisor ca iese si mi se pare mie ca e pozitionat stramb...se poate la dintisorii de lapte?sau sunt eu paranoia?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

Dragele mele am intrat repede sa va urez LA MULTI ANI, o primavara plina de bucurii,impliniri pe toate planurile si multe flori,sa aveti parte de tot ce e mai bun alaturi de copilasii vostri frumosi si barbatii de langa voi.

Eu iar am luat o pauza lunga de forum,nu mai stiu ce ati mai povestit dar sper ca de acum sa imi fac un pic de timp sa va citesc macar si sa mai scriu ca tare imi sunteti dragi.
Daria e bine,vesela si tot mai scumpa pe zi ce trece,eu sunt ocupata pana peste cap cu casa, copil si job deci timp pentru mine ioc dar am de gand sa schimb asta cat de curand. O sa pun si niste poze noi sa ne mai vedeti si nu cumva sa ne uitati. Va iubim mult, sunteti minunate, va daruiesc o la fiecare

Ramona,mami fericita de Daria-Cristina

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

nici nu mai stiu, la mine ati apucat sa mai scoateti motatele?

Doamne , parca s-a intamplat ieri, cum ma plangeam eu la voi ca am burta tare, ca am mancat prea multe fructe apoi m-am suit in taxi si m-a intrebat taximetristul daca trebuie sa nasc, eu "nuu, mai am o luna "

si cum ii explicam eu doctorului meu ca eu nu nasc, ca eu plec acasa sigur, ca doar am mancat mai multe fructe ca de obicei, de asta e burta tare

larisa zicea ca nu nasc, paula imi trimitea mesaje sa nu imi fie frica erau meciuri la televizor si eu voiam cu disperare ceva de mancare

Doamne ce a trecut timpul, si de la piticul caruia ii numaram coastele, am un voinicel care ma striga toata ziua "mamammamama"

Doamne, mereu o sa iti multumesc ca ai avut grija de noi si de puiul meu sa fie sanatos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

m-am apucat sa citesc de la odisee ce fac eu in loc sa ma culc

paula trimitea mesaje , voua de la mine, mie de incurajare de la voi si larisa zice:

"eu zic ca e alarma falsa...n-are cum sa fie racusoru' prima..n-are cum..."

Iar draga de Sheri ii transmitea lui Andrei sa nu ia fata domnisoarelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

si vine rodi:

"nu poate veni Andrei acum, stii tu prea bine, ca doar inca nu a inceput zodia lui, doar nu vrea sa vina in Gemeni racusorul..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonasin spune:

LA MULTI ANI Andrei,delfinas-sef sa fii sanatos si sa-i faci la mami numai bucurii ca asa mult te iubeste. Felicitari Racusor pentru minunatia de baietel!

LA MULTI ANI Victor,Matei Gabriel, Adina Stefania sa fiti sanatosi pui frumosi, sa cresteti mari!

Am pus poze noi, incepand de aici

Ramona,mami fericita de Daria-Cristina

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

si....

Deci....avem primul delfinas!!! Andrei Ioan de racusoru'
Mesaj de la racusoru':
"neata' uite ca m-am bagat in fata! Bebe a iesit rau la stres test, nu ii mai batea bine inimioara si m-au bagat in cezariana de urgenta la 12 noaptea. Bebe a avut la nastere 2680 gr, 50 cm si nota 9/10. I-au pus mascuta ca nu repira bine. Acum i-au scos-o sa vada cum reactioneaza. Doamne ajuta sa fie bine mititelul! Mi-e frica pentru el!"

gata cu nostalgiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Bambo, Ramona

Mergi la inceput