FIV la Clinica Promed System

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikado spune:

crisule, mult succes! sa fie cu veste dubla

papa bun
MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, 2 IA nereusite, FIV 1 nereusit
www.fertilityfriend.com/home/mikado" target="_blank">grafic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Mikaaa ma bucur sa te gasesc aici. Multumesc de urari, sper sa fie bine, insa mai dureaza putin, sper sa ni se aprobe dosarul si dupa Paste sa facem FIV-ul.

Imi pare nespus de rau pt nereusita insa iti doresc sa fii puternica si sa mergi mai departe.
te pup cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca0108 spune:

buna fetelor. eu am facut cu doamna dr manolea un fiv in noiembrie 2011 dar din pacate nu am reusit. va asigur ca este un medic exceptional. am depus si eu doasrul si tot cu dumneaiei voi incerca. am mare incredere. bafta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina16 spune:

Raluca in ce zi ai facut transferul (3 sau 5)? Ce calitate au avut embrionii, de nu au fost lipiciosi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca0108 spune:

de ziua 2. am transferat 2 de calitaea I cu 4 celule. dar nu imi pot explica de ce nu sau prin, dar de fapt au avut o tentativa dar au murit. mi-am fact beta in ziua 10 si am avut 6 apoi in ziua 12 9 iar in ziua 14 a scazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca0108 spune:

tu ai incercat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina16 spune:

Da Raluca am incercat si eu o data, dar nu la Promed. Am trabnsferat trei embrioni in ziua 5 (blasto)dar tot nu s-au prins. Unul era AA, unul AB si unul mai prostut B. Ma gandesc ca poate nu au putut sa se acomodeze cu noua lor casuta, cine stie?
Data viitoare vreau sa-i transfer in ziua 3, incercam....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina16 spune:

Fetelor da ce e cu linistea asta aici, nimeni nu a inceput procedura?
Veniti cu vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca0108 spune:

iubita,eu astept aprobarea dosarului si dupa incep deci mai am de asteptat. tu in ce stadiu esti. bafta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Buna fetele,
am fost si eu azi la clinica si am depus dosarul. Ideea este urmatoarea: dosarul este foarte bine fundamentat, insa am indicele de masa corprala 20 (adica la limita) si AMH-ul 0.97 , insa in buletinul de analiza valoarea minima normala este 0.8 .Practic nu ar trebui sa il refuze, insa dna dr mi-a spus ca au avut un dosar refuzat din cauza indicelui de masa corporala 20, si in plus mai am emotii si din cauza AMH-ului..
Deasemenea am mari dubii ca e corecta valoarea AMH-ului deoarece la sfasitul anului 2010 era 2.4 ...imi este imposibil sa cred ca a scazut atat, mai ales ca la echo s-au vazut foarte multi foliculi antrali pe ambele ovare. Asta este...momentan asteptam, dar cred ca o sa repet AMH-ul la alt laborator intre timp..

Mergi la inceput