FIV la Clinica Promed System

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Raluca, dosarul este ca si aprobat
Many, abia astept gratarul si ..........burticile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Buna dimineata,

Fetelor,puteti sa-mi spuneti va rog ce se intampla la prima consultatie cu d-na doctor Predoi.In afara de conversatie, mai exista si un control propriu-zis,ecograf? Se stabileste tratamentul FIV la aceasta intalnire sau ulterior? Am mari emotii pentru vineri,e al nu stiu catalea doctor pe care il incerc si nu stiu cum sa fac sau sa vorbesc ca sa o conving pe doamna doctor sa ma ajute.Nu vreau sa fiu doar un numar pe un dosar.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

buna alabina
sa stii ca dr predoi se implica. mie nu mi-a dat senzatia ca as fii doar un nr de dosar.eu am fost cu caietul de intrebari la dansa.am stabilit din start ce si cum vreau:adik sa elimin din start probleme ce ar fii putut cauza un esec al fiv-ului.
mi-am facut cu dansa si histeroscopie-sa eliminam vreo problema a uterului,am mai facut analize hormonale,intre timp am fost si la fundeni unde am urmat si eu si sotul un tratament pregatitor,am mai facut si analize de capul meu-cum ar fii fost gena PAI-.d-na dr nu se supara si este un bun psiholog-pt ca stie ca cine ajunge la dansa este la limita rabdarilor.
dupa analize-am si histero-la o luna am si inceput stimularea.se misca repede.
bafta multa.

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,fraxiparina0.4.utrogestan200mg 3/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+14 sapt, doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Multumesc mult valy27.Mi-ai mai ridicat moralul cu raspunsul tau.Si eu am o gramada de analize facute si inafara de mutatii,totul e normal.Chiar si AMH si spermograma.Abia astept ce o sa spuna doamna doctor.Sanatate tie si bebelusului din burtica

MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Helloo, nu mai este nimeni pe aici? Fetele cu dosare au vreo veste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Buna fetelor,
eu sunt aproape gata cu dosarul, sper ca la sfarsitul acestei saptamani sa ma duc sa il depun la clinica. Poate va intra la comisia din martie...sper...

alabina, te asteptam cu impresii de la prima intalnire cu dna dr Predoi
si apropos de asta, nici mie nu mi-a lasat niciodata impresia ca as fi un nr de dosar si atat, eu sunt sigura ca am facut alegerea cea mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Am fost vineri la doamna doctor,m-a ascultat si s-a uitat prin toate analizele (am un dosar intreg) si mi-a spus sa-mi pregatesc dosarul pt FIV.Intr-adevar e draguta si isi da interesul si mai ales stie despre ce vorbeste.Am luat toate informatiile necesare si acum trebuie sa incepem sa adunam hartiile.Mai am de facut ceva analize si mi-a spus sa ma programez la dr. Manolea pentru ecografie.Am inteles ca tot dumneaei se ocupa de partea medicala a dosarului,nu stiu exact ce inseamna asta.Dar sunt optimista,vom vedea cum decurg lucrurile.
Asa a fost si la voi procedura?

O zi placuta

MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

buna viitoare mamici,
Am intrat doar sa va salut. Eu sunt mamica de gemeni datorita D-nei Dr Predoi. M-am gandit ca v-ar prinde bine sa intru sa va spun asta, pt ca mie la vremea respectiva mi-ar fi ridicat moralul f mult. Va doresc succes si sa aveti incredere pt ca sunteti pe maini bune:).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

alabina, ma bucur ca ti-a placut dna dr Predoi. Da, asa e procedura, dna dr Manolea e f buna pe ecografii. Bafta multa !!!

Monas, sa-ti traiasca gemenasii, bineinteles ca ne ridici moralul, orice reusita la Promed ne incurajeaza.

Am fost si eu la dna dr Manolea pe 17 febr dimineata pt ecografie si totul e perfect, chiar mi-a zis de 3 ori ca totul arata foarte bine: ovarele aveau multi foliculi antrali,iar endometrul 11 mm tristratificat, plus corp galben prezent pt ca se produsese ovulatia. La noi e problema cu spermograma...
Eu am terminat cu dosarul, o sa trimit un mail sa vad daca ma pot duce vineri sa-l depun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

alabina, stiu eu ce inseamna ca dna dr Manolea se ocupa de partea medicala a dosarului: dupa ce strangi toate actele, iti faci programare la dna dr Manolea si te duci cu dosarelul, iar dansa il pregateste pt depunere la MS (verifica ce acte ai, fundamenteaza motivul pt care apelati la fiv, etc.) Daca tinem cont de faptul ca aproape toate dosarele depuse de ei la MS au fost aprobate, inseamna ca il pregatesc cum trebuie, ceea ce e foarte important si din nou arata faptul ca fac totul cu simt de raspundere...
Eu ma duc joi pe 23 febr. la dansa cu dosarul, o sa-ti spun apoi cum a decurs intalnirea..

Mergi la inceput