FIV la Clinica Promed System

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

La prima inseminare am facut stimulare 8 zile cu Closty si inca 2 zile cu Puregon, si am avut 2 foliculi: unul de 19 si unul de 21 mm.
La a doua inseminare am facut stimulare 12 zile cu Puregon, la inceput alternativ o zi 50 UI, o zi 100 UI, iar in ultimele zile doar 100 UI, si am avut doar un folicul (pe care l-as fi produs oricum si natural, pt ca eu am ovulatie lunar..) Nu stiu de ce nu prea am reactionat atunci la tratament..

Oricum, chiar la aceeasi schema de stimulare, fiecare organism raspunde in felul lui..

Iar ca numar de spermatozoizi inseminati, la prima inseminare am avut 16 mil iar la a doua au fost 19 mil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Da Cris sunt insarcinata iar( nici mie nu-mi vine sa cred cand scriu).
Adeverinta trebuie depusa la dosar ori a ta, ori a sotului, nu ambele. Cererea o poate depune oricine, e o registratura la Casa de pensii. Adeverinta iti vine apoi prin posta.
Daca mai e ceva, te astept cu drag. Pupici

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca0108 spune:

PETRICIA... buna. ai mai fost la doamna dr manolea? eu astept rezultatele la AMH si FSH pt a depune dosarul. bafta tuturor fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

honeys multumesc pt detalii. Deocamdata incep la pregatirea dosarului.
Ai grija de tine si de bebe.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Da Raluca, am fost ieri la eco, dar am un chist...mama lui , si tre sa vad cand incep tratamentul si daca merg pe protocol lung sau scurt
Tu ai fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca0108 spune:

inca nu am fost, astept sa imi i-au rezultatul de la amh sa imi depun dosarul. astept cu nerabdare rezultatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Buna fetelor,

Gabi ai mai fost la programare? Cum ti s-a parut dna Bolintineanu?
Va pup.

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

Buna fetele,
am fost si eu azi la CASMB si am depus cererea pt adeverinta de asigurat. Incet, incet strangem toate actele pt dosar..
Maine ma duc la Promed sa-mi fac ultimele analize necesare. Nu-mi vine sa cred ca efectiv ne pregatim de FIV...altadata lucrurile astea mi se pareau asa departe de mine, credeam ca e simplu sa ramai insarcinata, si ca in general te chinui sa nu ramai...asta este, niciodata nu putem sti ce ne rezerva viata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Buna dimineata,

Si pe mine ma bate gandul sa incep FIV la Promed,prin programul national.Am programare pe 17 feb,la dna doctor Predoi.Nu am mai fost niciodata la ei,dar pana acum am auzit lucruri pozitive,asa ca Doamne ajuta.

MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris8 spune:

alabina, bafta multa!!!
Mie imi place mult dna dr Predoi (si am trecut pe la mai multi doctori in trecut), e important sa ai incredere in medicul si echipa pe care le alegi pt FIV, dupa ce te duci sa ne spui ce impresie ti-a lasat.

Mergi la inceput