Colectia de toamna-iarna 2005 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani, Morgano!

Cris, sanatate!

Lavi, ms de pont. Noi avem o librarie micuta, cartile pt copii sunt puse claie peste gramada (alea cu activitati, ca de citit sunt doar pt copii mai mari). Cand ajung in Sv sau Is macar sa am un reper

anda, nah ca si eu am un nod in gat de la ce ai povestit.

Noki, cititul e rezultatul statului exagerat in casa. Mi-as fi dorit sa avem activitati ca ale voastre, cu iesiri in parcuri etc. decat sa citeasca, dar ce sa-i fac daca e asa sensibila si una-doua e bolnavioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Cami, Lavi, Doamne-ajuta sa fie cu ochi efortul!

Ieri am facut mucenici (pt prima oara, nu va speriati de cum arata, sunt foarte buni). Serviti. In dreapta-jos nu se mai intelege ce-au fost, aici se vad mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Crissy, s-a mai reparat Beatrice?

M-am uitat la pozele si filmuletele tale, mi s-a facut super-dor de bb mic.
Bravo pt mucenici!

Cami, "munca ne e draga" cum erau lozinci prin abecedarele copilariei noastre. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lavi02
... "munca ne e draga" cum erau lozinci prin abecedarele copilariei noastre. Doamne ajuta!

Lavi, esti mortala Atunci sa munciti cu drag si spor !

Fost si noi la un botez duminica, bb mic absolut adorabil, Ana topita dupa el, amandoi copiii ma tot intreaba cand mai fac un bb in burtica.
Dar dupa zile ca cele de nu de mult - cand si-au pasat viroza unul altuia pana m-au terminat, dupa nopti ca asta - in care Ana m-a marait non-stop caci era putin infundata, dupa toate "toddler"-iile lor... m-au parasit toate puterile.

Eu am primit cadouas facut frumos, de manuta lui Cristi, la gradi. Fara lectie deschisa, poezele si lacrimogene. Dar cu o poezie (in germana) lungana pe care n-o pot nici eu pronunta scrisa pe cadouas . La anu' cred ca va fi Cristi la grupa romana. (nu din cauza asta!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Guten morgen vesel!

Eu am tras aseara o mega-petrecre in club cu colegele, a iesit destrabaleala si distracite maxima! Mai vreau!
De la gradi de la Sarah am primit un tablouas cu floricele mov pictate de plod. Tare gigea.

Lavi, Cami, sa speram ca vedeti dublu la testul de sarcina. Lavi, no news, gooooood news.

Lavi, prima data asa am intels si io ca fiecare cu continentul si parcul aferent, dar cand ai zis tu ca va intalniti, chiar m-am gandit ca poate executa Meems un mic salt transoceanuic.Nu ca m-ar fi mirat.

Crissy, trimite-mi si mie prin mail, la attachments niste mucenici de-aia, ca arata demential.

Anda, io nu stiu de ce ai tu impresia despre tine ca nu esti sensibiloasa, mai ales in chestii Nic-uiesti, ca zau ca mie mi se pare exact opusul.
---

Apropo de bebelaci, am uitat sa va povestec cele 3 deziderate bufnitesti, de saptamana trecuta, cand am intrebat-o (citeam Alladin si lampa fermecata) care ar fi eventualele ei 3 dorinte. Raspunsul a fost prompt, fara nicio ezitare:
1. surioara
2. lectii de inot la bazin
3. camasuta de noapte (ca biata fetitza nu are decat pijamalute, nu si camasute)





Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki, dorinta nr 3 e cea mai realizabila, vezi pe la C&A, Kiabi, H&M (chiar, cand se deschide H&M-ul)?
La H&M poti vedea colectia on-line pe http://shop.hm.com/
Fetele au camasute de noapte de vara cu diverse printese, Hello Kitty, etc si-s tare incantata.

Dorinta nr 2 - as marsa si eu la ea daca ar fi undeva aproape.
La dorinta nr 1 Doamne ajuta pe toate planurile!

Maria mortali ai tai! Asa-i, privelistea unui bb mic ne trezeste anumite instincte in noi , normale la varsta noastra as zice. Daca le dam curs sau nu... depinde de multe.
Si eu, cand era Silvia intr-a intaia am renuntat complet si definitiv (ziceam eu) la ideea de bb3. Intr-a doua si a treia mi-am revenit.

Iar copiii mi se pare natural sa-si doresca fratiori, familia cu un singur copil s-a cam "inventat" in ultima suta de ani. Bun, si mortalitatea infantila era alta pe vremuri asa ca mi se pare normal sa nu mai fie acum atatea familii cu 10 copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hi hi hi, cam ai dreptate cu oridinea dorintelor, Lavi.

H&M-ul cica trebuia sa se deschida in martie. Am fost ieir vreo 3 ore in AFI si era la fel de sigilat ca acum cateva luni. Nicio urma de deschidere.Poate mai catre finalul lunii. Chiar ma gandeam ca nu le inteleg politica de marketing. Au ratat momente majore de vanzari masive: Valentine's Day, 1 si 8 martie. Ciudat.

Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Noki, te invidiez puternic pentru fazele astea tineresti. Auzi, dom'le: stat in club pana tarziu . Pai ce, mai avem 20 de ani si nici o responsabilitate ???

Eu ieri am "sarbatorit" prin munca: reorganizat si desprafuit camera-fara-destinatie-ajunsa-depozit-de-jucarii .
Azi am un mega-chef de munca. Mai precis de luat campii pe campii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noi ne-am destrabalat doar cu o sesiune de shopping si cu una de papa la restaurant. Cu barfa aferenta, deh. Tare bine a fost

In alta ordine de idei, m-am enervat tare rau aseara cand mi-a povestit Miruna ca un baietel de la gradi (recunoscut de altfel ca fiind un copil obraznic) o tot loveste sistematic cu pumnul ba in cap ba in burta. Bineinteles ca nu mi-a zis nimic pana aseara cand mi s-au aprins toate beculetele de nervi, mai ales ca mi-e teama ca durerile ei de burta sa nu cumva sa fie cauzate chiar de aceste lovituri. Am vb azi cu educatoarea si i-am spus ca daca se mai repeta fac plangere la directoare sa rezolve problema. Educatoarea saraca mi-a zis ca s-au mai plans parintii ca le loveste copiii, il pedepseste zilnic dar nici un rezultat. Habar nu am cum sa fac...e clar ca situatia nu poate continua. Cu tatal copilului s-a mai discutat dar nimic, cica nu se intelege cu el, il pedepseste si degeaba.

Revin, am ceva in cuptor

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

inca o dovada ca nu mai e nimeni zdravan:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=roVgJxMiCPY

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput