Colectia de toamna-iarna 2005 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicia74
Maria_alexia la care Cora se va duce sotul? Mie imi plac bicicletele de la Decathlon (magazin specializat de articole sportive, cred ca-l stii).

la cel... din bucata de bucuresti cu Ikea si autostrada spre pitesti ?
Acum vad ca e un Decathlon pe iuliu maniu, pare in drum...

Trebuie sa vin si eu sa ma plimb prin capitala, sunt varza cu orientarea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

venit de la gradi, tare draguta a fost lectia deschisa, eu sunt mai degraba fana lectii deschise decat serbari .
Niste scumpi copiii astia!

Maria, magazinul Decathlon e la iesirea spre Pitesti (autostrada), Ikea la iesirea spre Ploiesti, langa Ikea e si Carrefour. Magazin de biciclete - de cautat pe google, este unul si la mine in cartier (metru Tineretului) dar nu ma pricep ca sa zic cat de profi este. Daca sotul tau e cu masina se poate misca usor pe la magazine, daca e fara mai greu.

Feli, naspa treaba cu serviciul lui Doru, Nu poate sa-si caute in alta parte intre timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

La multi ani, doamnelor si sa avem o zi minunata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

la multi ani tuturor!
am vrut sa ... stiti, ca in cantec, sa fac o felicitare, dar nu mi-a iesit. mi se parea ca nu e destul de... ca nu are si... in final am ajuns la un rezultat. tata a zis ca e pentru mame, nu pentru femei, am vrut sa-i dau e replica... ca nu-mi amintesc sa se priceapa el asa bine la femei . dar m-am abtinut, ca mi+a trimis o floare online, de ziua mamei.

noi avem serbare la gradi, n-am niciun chef, ca m-a luat o raceala si ma dor toate oasele. iris a tinut+o numai in obraznicii toata saptamana trecuta, am amenintat'o ca nu ma duc la serbare, a dat-o pe plans si sentimentalisme... "cum, sa fiu eu singurul copil fara mama acolo... stii... ti+am pregatit doua cadouri, trebuie sa vii!!" azi dimineata o intreb ce rochie vrea la serbare. o alege... da sa o bage in ghiozdan, se uita cu coada ochiului la mine..."mi+o aduci tu?" da "asta inseamna ca vii sigur?!" haha, smecheri astia mici...

la scoala n+am avut serbare, dar felicitarea am primit+o de vineri. au facut+o la abilitati, si n.a avut copilul rabdare, voia sa stie daca imi place.

la iris stiu ce primesc, dar inca n+am vazut creatia. e o felicitare cu portretul mamei, desenat de copil. am auzit doar ca tati n-a incaput in tablou ca e prea gras, il deseneaza dupa ce mai slabeste. doar eu, ea si frate-su.

Cristina
Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste
www.talentedenazdravani.ro/concurs_desfasurare.htm" target="_blank">Concursul saptamanii, cu premii de la Editura Edu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si la multi ani, fetelor dragi!

Noi nu avem nimic nici la gradi, nici la balet. In schimb mi-am facut "cadou" de ziua femeii introducerea actiunii de divort. Iar diseara tragem un party cu colegele de la serviciu.

Wooow, Crissy, ce povestesti tu ca face Elise la noi e de domeniul SF-uuli.

Feli, nasoala treaba cu job-ul lui Doru. Tinem pumnii sa nu se intample ce e mai rau.

CristinaMH, sanatate multa! Dap, maaari banditi copilasii.

Maria, o ideea buna Decathlonul. Nici io nu prea ma pricep la biciclete, din pacate. dar ma pricep la Bucuresti si la a face pe ghidul, asa ca va asteptam cu drag pe-aici!

Meems + Lavi, deci e fffffffte tare ca va vedeti la Disneyland! Suuper potriveala!



Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki, felicitari pt actiune!

Ne intalnim cu Meemsy virtual la Disneyland pt ca mergem in parcuri din continente diferite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI DRAGI MAMICI !!!

Astazi avem si noi "petrecere" la gradi. Pentru martisor au confectionat copii martisoare la gradi, pe 28 februarie i-au chemat pe tatici la gradi si le-a vandut martisoarle piticilo. Din banutii stransi au organizat "petrecerea" de azi...


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

la multi ani felicia si delia!

felicitari maxime pentru cititorii mititei!!

nic merge la gradi, vedem cum evolueaza, deocamdata nu prea aude bine...
in fine, azi am lacrimat la serviciu de emotie. m-a sunat educatoarea (banuiesc ca a facut surpriza tuturor mamicilor din grupa) si mi-a pus la telefon pe nichita cantand ceva cu versuri lacrimogene despre mama, acompaniat de pe calculator si ajutat cu voci ale colegilor.
am pus tel pe handsfree sa auda si colegii mei, mai erau cateva mame cu lacrimi in coltul ochiului:)
e prima oara cand ma emotionez asa, ori oi fi mai labila in ultimul timp. eu n-am plans la nicio serbare, cand a zis mama, papa, a bricolat primul cadou etc. praf m-a facut azi. imi pare rau ca nu mai stiu versurile sa vi le zic dar eram cam emotionata sa le retin:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda

Copilasii ne iubesc neconditionat. E o mare raspundere pt noi sa nu le inselam increderea. Imi amintesc cum m-am emotionat eu cand eram gravi cu Silvia citind Amintiri din copilarie, partea cu mama, am plans citind :) mi-am dat atunci seama ce inseamna o mama pt un copil, cu cat de multe o investeste pe mama lui si ce raspundere imensa imi pregatea burtica.

Cami ce mai faci, lucrasi cu spor luna asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Anda, foarte frumoas!

Am fost si eu la gradi ieri si am avut un fel de "ora deschisa" - copii ne-au facut felicitarile "in direct" si noi puteam sa ii ajutam. Dupa asta ne-au spus si poezioare si ne-au cantat. Eu, bineinteles, m-am emotionat si am "dat apa la soricei" dupa atatea poezioare despre mamici... si ei erau asa de dragalasi cum se straduiau sa iasa totul bine!

Lavi, da am lucrat destul de mult luna asta, dar am facut "efortul" cam pe ultima 100 de m...


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput