Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

bai, stiri melodia aia cu barbara streisand? aia de e acu pe val?
imaginati-va ca niste dementi au facut-o in romana cu ... stela popescu!

Adi, mami de ana si ioachim

NU POT SA CRED!!!!!!!!!! :)))))))))))))
e pe youtube?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TINKER_BELL spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorin7774

La multi ani! Siuta si Anymona

Sugubina, Lore76, Anya2010, Anes sa va traiasca ursuletele si ursuletii

_

LOREDANA, mami de printese MIRUNA 07.05.2005 si ANTONIA 10.12.201O



La multi ani si de la noi sarbatoritilor zilei!
Loredana, e asa frumoasa Antonia... Seamana cu Miruna bebelus? Surioara mai mare pare un copil asa vesel si tonic.... Ai doua fetite superbe...

Aaaa, si am vazut-o si pe Raisa... E minunata! Ioana, si eu cred ca ii raman ochisorii albastri, ca prea sunt limpezi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Buna seara! Multumesc tuturor pentru aprecierile in legatura cu Iulia si cu lumanarea. AnaO: Abia astept sa vad si lumanarea lui David. Si eu am cerut botoseii in plus, ca pe lumanarea cu barza nu apareau. Iar cand am fost sa le vedem live, am avut ghinion si nu am reusit sa vedem nicio lumanare, ca doamna a plecat de urgenta la o ruda in Slatina. Si atunci am mers pe imaginile din site, nu m-am gandit ca as putea cere altceva. Oricum, nu imi pare rau, a iesit foarte bine. Nu e asa mare problema ca nu ati trecut pe lumanare Dimitrie, dar ai grija ca la impartasanie si acatiste sa fie cu intregul nume de botez. Azi am impartasit-o pe Iulia prima data dupa botez si a fost tare cuminte, a deschis gurita si a lipait cu limba. Bine, nu i-a dat lingurita plina, ci putin, ca a vazut ca e micutza. A fost emotionant rau! Cand ne apropiam de coada cu parinti cu copii pt momentul impartasaniei copiilor imi curgeau lacrimile pe obraz de nu le puteam opri. As vrea sa o duc in fiecare duminica, sper sa reusim, ca treburi si justificari se gasesc mereu.

Diversificarea nu am inceput-o, ma tin tare! Sper sa nu fie cazul pana la sfarsitul celei de-a sasea luni, cand e momentul optim. Sper din suflet sa ia mai bine in greutate, incat sa nu am iar presiuni externe.

Gabriela, bine ai venit, te mai asteptam pe la noi! Bravegirl, bine ai revenit, ne-a fost dor de tine, chiar intrasem un pic la idei ca ati patit ceva, de nu mai zici nimic. Bine ca nu a fost nimic rau. Crisuletz, tu ce mai faci, nu ne mai iubesti? Ratzusco, ziceai ca ne povestesti mai multe, te-ai razgandit? Danaint: cum mai merge cu tratamentul, schimbari, senzatii noi, sau tot tare ca fierul, activa si plina de energie?

Va pup pe toate si sa speram ca va veni si caldurica, sa ne plimbam si noi in liniste pe afara.... Stie cineva, conform prognozelor anuntate, cand trece ninsoarea si vine primavara cu adevarat?



Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Sugubina, alias Andreea Esca: La multe lunite Puficelor! Si multa liniste interioara, dupa ce n-o vei mai vedea pe Purci Purcescu zilnic. O sa fie greu, ca te-ai obisnuit sa fie acolo, dar e mai bine pentru toata lumea! Si o intrebare: cat tine perioada de reduceri la DM? Daca stiam, treceam si noi ieri-azi :(

Fetelor, daca stiti pe cineva care vrea o catelusa maidaneza, dar crescuta in casa, fricoasa si cuminte rau, dati un semn. Vecina de pe palier cu mine a murit si era singurica, iar catelusa ei a ramas singurica si tare trista mai e. O alta vecina, prienta cu stapana catelei, o scoate afara sa isi faca nevoile, cred, in rest sta in fata unei usi. Locatarii o lasa pe scara, are bolul ei cu apa si mancare, dar tare sperioasa e, ca era obisnuita sa stea in casa... Mi se rupe inima cand o vad si am zis ca intreb peste tot, poate ii gasim un stapan. Sau, cele cu curte, poate imediat ce vine caldura, o vreti in curte... Daca cineva e interesat, ii fac poze si va trimit.

Gata, ma duc la mandruta mea, care a adormit pe la 8 si vad ca nu s-a trezit. Cred ca doarme de noapte, ca ziua nu prea a dormit, fiind mai mult plecati de acasa. A doarmit doar cat am fost in masina si in carucior, dar nu a insemnat mare lucru si a cazut lata. Si vroiam sa ii facem baie, dar mi-e mila sa o trezesc, cand vad ce bine doarme. Si nici sa ii fac baie la miezul noptii. Desi nu i-am facut de joi baie :( De obicei ii facem la doua zile si o singura data i-am facut la trei zile... acum batem recordul, se pare... Dar o sterg ziua cu servetele cu ulei de la Sanosan, cand o schimb de pampers.

Gata, acum chiar inchid calculatorul. tuturor!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorinusha spune:

buna seara!!!!am terminat si noi cu botezul,cu baita de dupa,ne-am linistit,insa picioarele mele,spatele si toate cele se resimt!!!
de ce mi-a fost frica nu am scapat:))au fst 7 copii,dintre care 3 baieti:luca stefan(al meu),luca stefan cristian,luca mihai...am avut f mare noroc cu cei trei preti care au tinut pe tot timpul slujbei ordinea.cristelnita mi-am decorat-o eu si am fost si primii scaldati!
bebe a uimit pe toata lumea,nu a plans absolut deloc(a avut o tentativa cand i-am pus caciula),a fost foarte atent in jur,a socializat...un scump(cra-cra).

in legatura cu diversificarea,si mie mi se pare devreme la 4 luni...eu l-am scos din spital cu 2450g,la 2 luni avea 5500g,la 2 luni jumate 6300g,atata timp cat eu am laptic,copilul se hraneste suficient cu laptele meu,nu plange de foame,de ce sa incep asa devreme???ce as face daca in fiecare luna mi-ar lua 1500g???eu una in cnditiile astea,refuz din start,elegant si hotarat ii spun ca nu suunt de acord este alegerea mea ca mama,asta nu insemna ca imi cntest pediatra,inseamna ca imi urmez convingerea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

multumim de complimente

Antonia nu mai seamana asa tare cu Miruna, desi la inceput mi s-a parut ca am facut o copie la indigo. Acum mi se par mult diferite si cred ca si la caracter o sa fie diferite. Miruna e cuminte, afectuoasa, genul care pare ca sufera pentru toate relele din lumea asta, iar Antonia pare o strengarita sugubeata.

si noi am mizat pe ochi albastri, la amandoua fetele, mai ales ca tati e poreclit "haski" din cauza ochilor...se pare ca nu a fost sa fie...
la Raisa, insa, nu cred ca se mai schimba. E o dulceata! Felicitari pentru crestinare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

gabriella1 bine ai revenit. Pune si tu poze noi cu Tudor.

adipapazi saracu bebe..multa sanatate ! Amuzant cu parcu cum v-ati trezit doar mamici cu gemeni..Sa imi zici cum merge cu maru si cerealele la bb,daca le place.

Ioana_Mami ce ochi frumoosi are Raisa. Clar ii raman albastrii. Poate i-a mostenit de la vrun bunic. Si noi avem tot oki albastrii, desi eu ii am verzi si Pufi cacanii. Mama mea ii are albastrii si socrela verzi. Deci deacolo probabil.

Elfica multumim de urari. La DM au fost reduceri pe 4-5mar. Mai intra din cand in cand pe site http://www.dm-drogeriemarkt.ro/ sa vezi poate ca mai baga.

Azi am sarbatorit cu tort pufos si cremos Monti si pe final de seara cu baie baie la colacei. De data asta Maruta se cam rupea in figuri, ba pe spate ba pe fata..ce mai ne-am super distrat! Dupa le-am dat bibi si au cazut rapuse. Am si eu putina liniste acu.

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

sigur 100% ca ii raman ochii albastri



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

noi azi am fost pe l cumparaturi pt miso & me..sotul statea cu ea si eu eram pe acolo alegeam haine..la un moment dat se uita tot magazinul la ea pt ca radea tare: gasise o oglinda si se suer distra..in alt magazin sotul a stat cu ea la parter ..cand am coboirat si m-a vazut radea la fel cu zgomot ..radeau si vanzatorii de rasul ei...she made my day



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

afara ninge ca-n povesti, zanele dorm, iar eu bantui pe net...

zicea cineva ceva de primavara ?

Doura, si noi am reusit sa filmam azi primele hohote de ras, asa, serioase, nu gluma.
Antoniei ii place cand e la san sa cantam, sa radem, sa povestim...uite asa masa dureaza o ora, iar suptul in sine maxim 20 de minute.

mai e cineva pe aici ?

Mergi la inceput