Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Multa sanatate ursuletilor si ursuletelor raciti!

Beatrice, asa e, sunt producatori "de borcanele" bio, iar daca incepi diversificarea mai devreme e bine sa incepi cu alimente sigure. Cele de la tarani sunt din pacate foarte bogate in ingrasaminte chimice! Iar in Ro eu nu am gasit legume si fructe bio, alte produse da. A, ba erau niste magazine bio, insa morcovii de-acolo nu am putut sa-i gatesc, nu stiu cum sa le spun altfel decat expirati.:)
Iar agricultura ecologica inseamna cultivarea pe un teren care e liber de multi ani de chimicale. Si bunicii au inceput sa pastreze o gradina doar pt fete, ecologica, dar e destul de greu, a necesitat multa munca.
Eu am mai luat Hipp bio, dar rar am apelat la borcanele pt ca de cele mai multe ori le desfaceam degeaba. Ai primit si o schema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

am primit pozele, asa in forma bruta, sunt sute...dar am pus cateva in album

pupacesc fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

vazut pozele.Antonia e superba! se vede ca a mai crescut.Fotografu e meserias ce mai, se pricepe.

Citat:
citat din mesajul lui lorin7774

am primit pozele, asa in forma bruta, sunt sute...dar am pus cateva in album

pupacesc fetele.

_

LOREDANA, mami de printese MIRUNA 07.05.2005 si ANTONIA 10.12.201O


sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

sarumana.

pupam puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

lorin superba fetita ai! asa finutza.

sugubina eu nu am vorbita inca cu pediatra noastra despre diversificare ca era prea devreme la noi, am fost la ea cand aveam 3,5 luni. dar cum suntem noi grasi cred ca o sa incepem cu suculet de morcovel.

ana nu-i asa ca e tare bine cand lenevesti? eu am observat la mine ca-mi expira energia la o luna trebuie sa fac pauza o zi , 2 in care sa nu ma ocup decat de bebe altfel clachez. de aceea toata stima pt fetele cu 2, 3 bebei si cu cursuri

tati l-a luat in primire pe bebe. fac o galagie zici ca e armata de copiii dar asa imi fac si eu timp sa-mi fac o masca de fata

mami de Robert Petru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:


va mai amintiti de mine?io, aia cu paranoia in floare cand eram gravi? va anunt ca sunt la fel da' n-am timp sa o si "etalez" pe forum din cauza de .
suntem un bebel frumos-ah, o sa moara fetili dupa flacaul mamei -iar io ,am domne nijte shunci ...oh... am 60 da kile
revin, se cauta tztzi.

Gabriela
mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Ral_eli, multumim.

Gabriela,
bine ai revenit. Lasa paranoia si hai inpoi pe forum.
Aici gasesti leac pentru orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

lorin, siuta, la multi ani!
lidia, doamne, ce copil frumos si zambaret! e supeeeeeeeerb!
ana, e mai bine piersicutza?
sugu, azi eram in parc doar trei mame cu carutul, toate cu gemeni: unii erau tot boy and girl, nascuti cu 3 zile befora us, alti 2 baiet erau de apropae 2 ani. sa lesinam de ras. numa 3 caruturi si toate duble!

dragilor, am trecut prin zile mai complicate, bb ioakim o luase pe urmele flacaului lui beatrice, nu mai manca si facea o circoteca de zile mari numai cand il puneam in pozitia de papa. nu a vrut nici in alta camera, nici in alte pozitii, nici cu altcineva, nici cu linguritza, nici cu foehn. dupa 3 zile de nervi si subnutritie, venit pediatra. dus pipi si caca, dat niste nexium ca era megameteorizat, basca lipsa fier. eu nu am luat fier in sarcina si eram cam anemica, ce-i drept. am bagat fieru, dar sa vezi ca acu o sa se constipe, ca la tzatza nu a vrut in ultimele 3 zile, nici LM muls. deci:lp constipa, fieru constipa, tre sa incep diversificarea. supa de morcov iarasi constipa si sunt turbata ca tre sa incep cu mar si cereale burtica sanatoasa. io, care sa nu aud de diversaificare pan la 5 luni si care ma tinem mandra ca incep cu leguma!
ce naiba fac?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

..
Buna seara mamici....
La multi ani la toate si o primavara minunata...
Am pus si eu 2 poze recente cu Raisa mea...apropo ...botezata pe 26 feb
as vrea sa imi spuneti dc bebei vostrii mai au ochii albastrii?
Fata mea ii are socant de albastru si la noi in neam nu avem asa ochi...
Astept pareri...
PS Pediatra spune ca asa ii raman ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

bai, stiri melodia aia cu barbara streisand? aia de e acu pe val?
imaginati-va ca niste dementi au facut-o in romana cu ... stela popescu!

Mergi la inceput