Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

TOT EU
M-am hotarat sa o astept pe Rebeca sa se trezeasca pentru papa de noapte, adica undeva pe la 3 - poate rup si eu dupa 4 ore de somn legat (ca la noi trezirea de dimineata este invariabil la ora 7). Si cum maine si poimaine am una bucata sot la munca, iaca ca si maine noapte o sa va scriu - probabil tot la ora asta!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Buna dimineata fetele si delfinasii zglobii!

Andrei mi a dat trezirea la 5.30 pt lapte si la 7 pentru zi. Sunt multumita ca doarme de la 8 seara pana la 6-7 dimneata si daca stau langa el doarme si dupa amiaza 3 ore.

Azi se pare ca avem o zi frumoasa deci putem pleca la plimbare macar o ora.

Va urez o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

L-am vazut pe Vladut,pe MAtei de Bambi,pe Alexia,Nectarica fara frica,doamne ce delfinasi frumoasi avem!

Kata LA MULTI ANI PT BAIATUL CEL MARE IMEDIAT ADOLESCENT!!!!

Lui Mateo de o sapt i s-a vazut alb in dreapta jos pe gingie,ieri i-a iesit un coltisor,azi i-am simtit zimtii ascutiti ai dintisorului de lapte.M-am topit.Intrebare intrebatoare:cat mai dureaza crizele?nu s-a terminat chinuiala si durerea pt dintisorul asta?sau???.....deci inca nu pot declara ca am iepuras?

CARMEN,cum e Leti cu DA si cu bacteria luata din piscina?Cum s-a rezolvat pana la urma?probabil ai scris dar am ratat postul



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana


In maxim trei zile se linisteste. Dar va urma nr 2. La noi nu au fost probleme cu nr 2 decat temperatura 37.5. iti urez sa fie si la Mateo la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Tudor constantin, Denis-Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata fetele
e gata. Trezirea!!!!! Bine, mai putin Adriana, ca ea lucreaza non stop. Mai poti? Cum reusesti sa rezisti cu programul asta...si sa te mai si concentrezi la munca...
Cristina, pune-i centuri lui Vladut!!!Nu sti cand te va surprinde.
Tina, unde ai fost? Ai cam lipsit!!! Deci lui Raducu ii place in premergator. Si eu l-am pus 3 minute cand am fost la Cluj, in premergatorul verisoarei lui. Tare i-a placut, dar tot nu cred ca o sa-i iau. Raul nu vrea sa puna toata talpa jos. Doar pe varfuri se sprijina. Sa ne mai pui poze cu el...
Denisa, felicitari pt primul dintisor a lui Mateo. Mie nu mi s-a parut ca dupa ce i-a iesit , l-a mai deranjat, dar in 2, 3 zile a aparut maraiala pt urmatorul dintisor. Pana ies toti, tot asa o sa o tinem.
Bamboletta, deci David e un viteaz...Bravo lui!!
Oana si tu esti datoare cu o poza, cu noua freza ...
La multi ani Tudor si Denis!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Am uitat!!!
Racusor, am luat omida de la Wenice Kids. Magazin.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

La multi ani Tudor si Denis!!!

Si noi avem programul de somn de la 21.30 la 7.15.
denisa felicitari pt si pt mersul cu rotobilul.

Ieri am fost la zumba, m-am intalnit si cu Gabita, e frumoasa foc, se vede de unde e asa frumos si Paul mic
Eu mi-am facut abonament de 16 sedinte

Referitor la rotobil, eu ma gandeam sa o pun in el, dar sa aiba rotile fixe, adica sa stea ca in ham in el, fix. Ce parere aveti?
Paula si a mea paseste pe varfuri, ba mai mult, un picior mi se pare ca are varful spre interior, tu mergi la kineto?

O zi frumoasa si un weekend superr!

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

FETE,
am o problema: am fost ieri la sala iar si am facut cam multe abdomene.Azi mi s-a umflat ca o galma,ca un nodul in stanga pe cezariana,si e rosu si doare.Are cam jumatate de cm in diametru.Mi s-a infectat operatia de la efort dupa 8 luni????????ce sa fac??ce credeti ca poate fi???



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Buna dimineataaaaaaaaa
Ce-nseamna sportul de dimineata,sunt fresh cu alta pofta de viata
Ah,tocmai miriie Victor, tre' sa fug
Voiam sa-i arat lui Michelle ce fel de loc de joaca i-am luat noi lui Vik, dar fara roti,e static : www.strollers.ro/Locuri_de_Joaca/Bounce-A-Bout_codeBS-6724.aspx" target="_blank">asta

E fff bucuros cind il pun acolo, poate sa stea si el in picioare,sa participe cu mine la gatit in bucatarie,sa-i urmareasca pe baieti cum joaca fotbal prin casa.are platforma de sub picioare ca o trambulina,e tare funny.

fug,dar revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

FETE,
am o problema: am fost ieri la sala iar si am facut cam multe abdomene.Azi mi s-a umflat ca o galma,ca un nodul in stanga pe cezariana,si e rosu si doare.Are cam jumatate de cm in diametru.Mi s-a infectat operatia de la efort dupa 8 luni????????ce sa fac??ce credeti ca poate fi???



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana


E SI ROSU,TE SI DOARE ????E ciudat sa se intimple dupa 8 luni ceva acolo???Stai cumintica citeva zile,intreaba si ginecologul,daca nu cedeaza mergi la control.

Mergi la inceput