BIOGENESIS FERTILITY CENTER(27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

FELICITARI SARRAH!!! SARCINA USOARA !
MULTUMESC INGERAS PENTRU INCURAJARI! SA AI PARTE DE O SARCINA USOARA! SA STII CA CA PE TINE TE-AM URMARIT CEL MAI MULT . ESTI O FEMEIE PUTERNICA .
IN CEEA CE-L PRIVESTE PE DOCTORUL POIANA ESTE UN MEDIC BUN DAR LA MINE A CAM DAT GRES. IN AFARA FAPTULUI CA M-AM PROCOPSIT CU O HIPERSTIMULARE , LA TREI ZILE DE LA PUNCTIE M-A CHEMAT LA DANSUL LA CABINET SI VREAU SA VA SPUN CA NICI NU A STIUT CINE SUNT!!!!! M-A INTREBAT SENIN DE CE AM VENIT LA DANSUL LA CLINICA? DACA VREAU SA RAMAN INSARCINATA ? PANA CAND L-A OPRIT DIN ACESTE INTREBARI ASISTENTA DANSULUI!! APOI MI-A FACUT ECO SI MI-A SPUS CA AM UN CHIST ENDOMETRIOZIC DE 4CM. AM FOST SOCATA SI L-AM INTREBAT CUM DE IN URMA CU 4 ZILE NU AVEAM SI ACUM AM?! STITI CE MI-A RASPUNS??? CA S-A INSELAT , CA NU AM UN CHIST CI UN CORP GALBEN HEMORAGIC!!!!
CAM PRIN ASTA AM TRECUT EU CU DOMNUL POIANA!!1 DUPA CE MI-AM MUTAT DOSARUL LA DOCTOR D AM AVUT O INTALNIRE CU ACESTA SI CAND A VAZUT SCHEMA MEA DE TRATAMENT S-A INGROZIT!! MI-A EXPLICAT CA POIANA A OMIS SA-MI DEA SCHEMA COMPLETA DE TRATAMENT SI DIN ACEASTA CAUZA AM AVUT FOLICULII GOI.
ASTA ESTE, DAR STIU CA TOT RAUL ESTE SPRE BINE!
SCUZATI-MA CA V-AM PLICTISIT DAR CONSIDER CA TB SA VA SPUN POVESTEA MEA CA SA STITI CUM STAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Imi pare rau ca ai trecut prin asta...
Am o colega care imi vorbeste de dl Poiana ca de D-zeu. I-a salvat viata, copilul si uterul...
Dar cred ca in materie de FIV are de invatat. E incepator si cred ca de la inaltimea numelui de "profesor" nu vede realitatea asta. Intre el si dr D sunt muuuulti ani diferenta ca experienta in FIV. Si inima mea imi zice ca si niste calitati umane fac o diferenta enorma!

Esti pe maini bune acum. Cu D-zeu inainte!


mutatie hetero MTFR C677T, 1 sarcina oprita in evolutie la 5-6s obtinuta prin FIV iun-2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

ELLA CA MARE DREPTATE MAI AI!!! EU NU CONTEST CA ESTE UN DOCTOR BUN , DAR ASA CUM SPUI SI TU IN CEEA CE PRIVESTE FIV-UL LASA DE DORIT! ADEVARUL ESTE CA ESTE SI VIN MEA. .TREBUIA SA-MI DAU SEAMA CAND AM VAZUT CA NU AM NICIO INTALNIRE CU DOCTOR D, CA NU SUNT PACIENTA LUI CI DOAR A LUI POIANA !!! CA SA NU MAI ZIC CA DUPA PUNCTIE MI-A SPUS CA INTR-O LUNA INCEPEM IAR TRATAMENTUL, EL NESTIIND CA NU O SA MA MAI DUC LA EL. IN SCHIMB DOCTOR D MI-A SPUS CA MINIM TREI LUINI TB SA TRACA CA SA POT INCEPE UN NOU TRATAMENT.
ACUM LASA-MA PE MINE SPUNE-MI DESPRE TINE.
CATALINA SA-TI TRAIASCA COMOARA SI SA VA BUCURATI DE EA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Istoria mea incompleta o gasesti pe prima pagina . Am mai facut un FIV , in acelasi lot cu fetele (Ingeras & Co). La mine nu a fost sa fie ok desi rezultatele au fost bune (4 embrioni ok, endo ok etc). Daca pot sa vb despre asta e bine, inseamna ca-mi revin
Multumesc de intrebare


mutatie hetero MTFR C677T, 1 sarcina oprita in evolutie la 5-6s obtinuta prin FIV iun-2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

SE PARE ECA ESTI O LUPTATOARE!!! MA BUCUR SA AUD ASTA
PRESUPUN CA URMATORUL FIV TOT LA DOCTOR D? POATE LE URMAM SI NOI PE FETE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Ca pas urmator este transferul de congelati. Mai am 3.

Apropo de congelati eu una consider pretul de la Biogenesis pentru FET ffff mare: 63 mil e un pret de 4/5 ori cat in alte clinici. Desigur nu te obliga nimeni sa-i iei acasa dar cine renunta la o sansa fie ea cat de mica? Cred ca asta e si logica pretului exagerat...

Apropo, dr embriolog A a fost f dragutz sa se intalneasca cu mine sa discutam. Ideea este ca mi-a propus ca urmator pas sa facem transfer de blastocisti la urmatorul FIV (daca FET-ul nu va fi de succes). Eu una nu stiam ca se face la clinica din Romania dar se pare ca da, se face pentru cazurile cu recomandare (asa cum din pacate am ajuns noi). Nu stiu detalii : costuri, daca medicii greci vor sta 5-6 zile ca sa faca procedura integral ei etc.

Va pup




mutatie hetero MTFR C677T, 1 sarcina oprita in evolutie la 5-6s obtinuta prin FIV iun-2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Hello dragelor, m-am intors si eu acasa. Anastasia a racit, nu poate respira si ma termina cand o vad cum se chinuie.

Sarrah - felicitari , sarcina usoara!
honeys - ????
dana -bravo, felicitari, am citit la FIV.
ella - ma bucur ca esti ok. Da, si eu cred ca este cam multisor FET-ul, dar cred ca s-au ghidat dupa preturile din Gr....Acolo tot cam atat costa....2000 eur daca imi amintesc bine.
ingeras, tokyo, filipac - toate bune? Cresteti? :)
adi - pup si eu.
ajynx - bine ai venit si sa speram ca ai facut alegerea corecta. :)) (te rog nu mai scrie cu majuscule)
petricia - esti ok?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Pup toate fetele, sa aveti o primavara superba sa fiti iubite, sa vi se implineasca visle
Cata sunt in asteptarea domnului doctor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Cata sanatate Anastasiei! Si tie merci ca ai fost alaturi de mine cand am fost mai rau
Sarrah ma bucur enorm ca ai reusit! Stii ca dupa FIV-ul asta am auzit de multe cazuri in care dupa mai multe proceduri esuate , se intampla minunea natural. Tin pumnii sa fie bine pana la sfarsit. Am vazut ca ai facut ICSI. Sotul tau are probleme?

Coco te pupic


mutatie hetero MTFR C677T, 1 sarcina oprita in evolutie la 5-6s obtinuta prin FIV iun-2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Ella si eu
Ma bucur ca esti mai bine, tine-o tot asa.
Tare bucuroasa sunt pt Sarrah, sa dea Dumnezeu sa fie cat mai multe intamplari similare cu cat mai multe fete!
fetele!

Mergi la inceput