Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Anaemi,spor la bucatareala
Babyblue si eu la fel,5 ani de performanta

eu sunt f obosita,nu pot respira cum trebuie noaptea,simt ca nu am aer,dorm cu vreo 3 perini sub cap,la fel a fost si la Ana




Mama de Ana si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Buna, fetelor!
Eu n-am mai intrat de mult. In prima perioada a sarcinii m-am simtit foarte rau si eram aproape tot timpul in pat. Acum ma simt din ce in ce mai bine si incep sa ma bucur de mancaruri delicioase :).
Sa va zic cate ceva despre mine. Am 28 de ani, sunt din Bucuresti si locuiesc de 4 ani si jumatate in Helsinki. Sunt casatorita cu Timo, un finlandez simpatic si calm tocmai bun pentru o zapacita ca mine. Avem o fetita de 3 ani, Saara, pe care o numim "fructul dragostei noastre".Saara vorbeste si finlandeza si romana foarte bine si este un copil relaxat, curios si caruia ii plac excursiile...ashia nu sare departe de trunchi :)).

Am vazut ca vorbeati de nastere si preturi. Eu am nascut-o pe Saara aici si am fost foarte multumita. In Finlanda toate femeile nasc natural la stat daca este intors copilul. Cezariana la cerere se face numai la privat. In sarcina toate analizele si programarile la doctor sunt gratuite. Se platesc doar cele 2 ecografii obligatorii care costa vreo 25 de euro parca. Acum trei ani am platit 150 euro nasterea+ 3 zile spitalizare in camera de familie+ mancare pentru mine si sot.Nu m-am dus decat cu periuta de dinti. Moasele de maternitateau fost exceptionale. Raspundeau cu calm la fiecare intrebare tampita pe care o aveam si au fost muulte.

Sper sa intru cat mai des sa vorbim si sa ne cunoastem mai bine.

Un weekend placut va doresc!



Miki de Saara Maria 7.01.2008 si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Multumesc fetele pt urari. Eu am luat o mica pauza pt ca nu mai pot. Am stat vreo 3 ore sa fac soriceii pt tort si inca nu am terminat....mai am "cascavalul" si pisica . Daca asta a fost comanda, asta e !

Laura asa e...daca nu esti OM degeaba.pe mine tocmai m-a dezamagit ENORM un coleg de al sotului...inca sunt f trista...ff trista si dezamagita....Of ce pot face banii din om...NEom...din pacate

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 22+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Buna fetele. Sorry ca nu intru asa de des, dar vreau sa va urez la toate o primavara super!!! Si multi pupici.
Eu deja am inceput sa mi simt puiul miscand de ceva vreme (cred ca am inceput asa usor usor sa l simt de prin saptamana a 16a, dar mai cumtrebuie a inceput prin saptamana a 18a si acum de vreo saptamana il simt bine de tot). Chiar si sotul il poate simti. Si vreau sa va spun ca aseara, cand a venit in pat la culcarica, el singur a pus mana pe burtica mea si chiar atunci bebe a dat un kick de a zis al meu: 'Asta a fost una puternica!'
Cred ca devine din ce in ce mai uman si cred ca s a atasat foarte mult de bebe.
Noi marti, pe 8 martie aflam sexul la bebe. Avem morfofetala si aflam exact cum e bebe. Am un morcov, de nu va pot explica, dar simt ca totul va fi bine. Asa ma panic eu din nika.
Eu sper sa fie fetita, dar vom afla pe 8 si atunci ma puteti adauga si pe mine pe prima pagina.
Am tras cu ochiul si am vazut ca majoritatea dintre voi veti avea baieteii. Ohhh, sper sa aflu si eu in curand si sa mai inmultesc numarul fetitelor, dar ce o fi o fi, eu ma rog sanatos sa fie!!
Ma duc sa mai citesc un pic ce ati scris pana vine sotul de la fotbal.
Pup.

MHegarty
TestPozitiv

Cu ajutorul bunului Dumnezeu, sunt 20+ cu Imogen Tara 13saptamani si 2 zile
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul acestor minunate clipe in burtica la mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

felicitari mihaela, pt vestile bune!
iti tin pumnii sa fie fetita, asa cum iti doresti!

eu de 2 zile nu mai simt nimic prin burtica....sunt cam stresata..

_

Babyblue va pupa pe toti!!
16+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

felicitari mihaela, pt vestile bune!
iti tin pumnii sa fie fetita, asa cum iti doresti!

eu de 2 zile nu mai simt nimic prin burtica....sunt cam stresata..

_

Babyblue va pupa pe toti!!
16+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.






Este normal la 16 saptamani sa nu il simti cateva zile la rand . Mai ai nitica rabdare macar pana la 18. Si eu l-am simtit la 16 dar nu in fiecare zi. Poi asa cum a spus si Miha, pe la 18 mai bine si acum stau si ma joc cu el : apas un pic cu degetu intr-o parte a burtii si el da repede cu piciorusul . Si tot are zile cand e mai activ si zile cand e mai puturos. Linisteste-te ca e bine mersi , poate ca si-a schimbat pozitia si deaia nu il mai simti. sa vezi mai tarziu , o sa te trezeasca din somn cand are chef de joaca.
A si sa-ti dau un pont . macar poate pt mai tarziu:daca mananc ceva dulcee , mai ales ciocolata , imediat incepe sa se agite


20+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Felicitari pt fetele care au revenit cu vesti bune , si pt cele noi
Miha , eu pe 7 am morfofetala si eu am niste emotii, abia astept sa vad daca e bien si ce e . Ultima eco am facut-o pe 10 decembrie
O sa iti tin pumnii marti , sa primesti cel mai frumos martisor din viata ta

20+

Ajuta-ne Doamne sa nastem prunci sanatosi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

multumesc roberta si iti tin pumnii pt morfofetala!
incerc sa ma abtin de la a mai manca dulce, pt ca m-am cam ingrasat bine de tot...

_

Babyblue va pupa pe toti!!
16+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

capitol nou acusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2011 spune:

CAPITOL NOU AICI



Mergi la inceput