Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Intr-adevar groaznic! Si cred ca ati vazut filmul acela prezentat de ProTv acum cateva seri cu stafilococii si germenii din patru spitale din Bucuresti. Te ingrozesti, de la stafilococul aureu (pe care l-am avut si eu si m-am chinuit crunt cu antibiotice), la E colli, candida si cate si mai cate.

Eu m-am gandit atunci daca nu ar fi posibil sa ma duc cu toaleta mea ecologica in spital. O am din rulota, si este nu mai mare de 50cm/50cm. S-o putea oare?


15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

oribil!! doamne, prin ce-ai trecut.... acum mi s-a facut si mai frica si de taietura, si de stafilococi si alte bacterii din spital. ca sunt.

ofof, in astfel de cazuri mai bine faci cezariana (daca ai fi stiut ce te asteapta....)

17+


de ce? ca sa mi se infecteze operatia? ti se pare mai safe? mie nu.

tot asa vreau sa nasc, a trecut. natural rules

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si prichindel
Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Laura......nu este fixa treaba cu 3 luni....am zis asa.....ca acum sunt 3 , 5 ,9 luni nu mai conteaza.
cert este ca vreau sa stie care este camera ei si treptat -treptat sa doarma singurica.
sotul nu o sa doarma cu noi din cauza oboselii , in primele luni cand nu are un program fix de somn noapte.
nu vreau sa il chinui cu somul , sta de ajuns la serv 14 ore pe zi , ce ar insemna sa se trezeasca la fiecare scancet a lui bebe,mai ales ca are un somn ca iepurii

16 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Florina, care sunt spitalele in cauza? E si Cantacuzino-ul printre ele? daca ai candida la nastere, e motiv de cezariana?

Laura: asa e, e pericol si pentru operatie, dar nu stiu de ce, la cum ai descris tu, cred ca e mai usor o cezariana eu oricum sunt adepta nasterii naturale, dar mi-e frica ca... mi-e frica de necunoscut. Oricat iti explica cineva ce se intampla, ce trebuie sa faci, pana nu treci tu, tot degeaba.

Total nelegat de acest subiect: mi-a tras piticotul un picior

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Draga de tine, ce cosmar !!!
Uite de povesti de-astea mi-a fost mie groaza sa nasc natural IN ROMANIA ! daca as fi fost afara, poate m-as fi riscat, dar aici nu !

Tineti minte, fetele care veti face RAHIANESTEZIE: NU RIDICATI CAPUL CAT PUTETI DE MULT !!! CAPUL SA RAMANA LA NIVELUL TRUNCHIULUI CAT MAI MULT ! Altfel riscati dureri de cap cumplite o lunga perioada de vreme, un coleg al sotului a ramas cu niste migrene cumplite de la o operatie cu anestezie locala ! Cica anesteziile moderne nu mai dau dureri de cap (asa mi-a spus si anestezistul, si mai multe fete de pe forum), cica apar durerile numai daca acul e prea gros si scapa un pic de lichid nu stiu unde ... Dar de unde ai tu siguranta ca nu s-a intamplat asa in cazul tau ? Asa ca paza buna trece primejdia rea, mai bine te chinui cateva ore sa stai cu capul jos (ca oricum dormi pe tine si stai la orizontala) decat sa risti durerile de cap ...

Eu am facut rahi si am fost atat de fericita ca pot sta pe spate dupa 3-4 luni in care n-am putut din cauza sarcinii care presa vena cava, incat am zacut pe spate fara sa ridic capul ! Si am fost ok. In prima saptamana dupa operatie am patit O SINGURA DATA sa ma ia o durere de cap crunta, de n-am mai putut sta in picioare, si singura explicatie ar fi anestezia, alta nu gasesc. Nici nu s-a mai repetat de-atunci ...

*****************************
17+
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

mai fetelor din cate stiu eu in spitalele de stat trebuie sa iti cumperi tot nu? medicamnete , pansamente si ce mai e nevoie la o nastere plus spaga la dr, anestezist , asistente , infirmiere, etc....nu se ajunge tot la bani din particular ?

intreb doar intreb


17+



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Laura ..eu merg la doamna doc Valeria Visan..morfo mi am facut la prof Lupascu..cab iris la gara tu?

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

ramyy, parerea mea e ca nu prea ai cum sa ajungi pana acolo... pana acolo adica 7.000 lei, care e pretul cel mai mic ce s-a vehiculat pentru o nastere la particular.
cat sa dai la doctor? cat la asistente? cat la anestezist, daca e cazul, astfel incat sa se faca nu zic 7.000 ron, dar hai 4.000 ron.
plus ca cineva povestea ca in anumite spitale particulare, in pretul nasterii nu este inclusa si cazarea bebelusului. ce gluma buna....

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

vai Laura. Bine ca a trecut

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

laura, eu sunt neurolog, sotul recuperare medicala.

mamutz, la fix te am nimerit. desi nu cred ca mai ai tu timp acum de joburi. o sa ti las un PM cu ceva intrebari.:D

_

Babyblue va pupa pe toti!!
15+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput