Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Mamutz, am inteles ca si tu vei naste la Medlife ? Fetele de la topicul respectiv spuneau ca s-a facut 200 lei cursul si NU se mai scade din factura finala ...

Se face undeva GRATUIT cursul asta ? Ca la Bucur sau la Filantropia inteleg ca trebuie sa nasti la ei ca sa fie gratuit ... Se pare ca doctorita mea lucreaza si la Filantropia, oare daca ma duc si spun ca ma urmareste ea fac gratis cursul ?

*****************************
17+
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Daca este vorba de cursul de puericultura, un coleg de-al meu la facut cu 100 lei. As putea intreba luni si va spun unde, daca va intereseaza. Sper sa mai fie de actualitate pretul.
_
15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

uitati aici un curs de puericultua gratuit
http://blog.babycomfort.ro/29-romanian-angel-appeal.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

La linkul dat de tine scrie intr-adevar ca e gratuit, dar te trimite pe site-ul firstbebe.ro, unde sunt niste preturi napraznice !

*****************************
17+
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui thaimeed

Ireth, am facut amnio pentru ca imi iesise risc crescut de sindrom down... dar nu se luase in considerare riscul de varsta (am 37 de ani)! Dar am facut amnio si acum sunt linistita... ca fata este perfect sanatoasa!

Theo 20+ cu Maria


cand ai facut amnio ?cum a fost ? cu anestezie sau fara?
plss da-mi mai multe detalii marti fac si eu ..si am o frica enorma...

18+



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

Citat:
citat din mesajul lui thaimeed

Ireth, am facut amnio pentru ca imi iesise risc crescut de sindrom down... dar nu se luase in considerare riscul de varsta (am 37 de ani)! Dar am facut amnio si acum sunt linistita... ca fata este perfect sanatoasa!

Theo 20+ cu Maria


cand ai facut amnio ?cum a fost ? cu anestezie sau fara?
plss da-mi mai multe detalii marti fac si eu ..si am o frica enorma...

18+



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)


cat ai avut risc la down ? si la DT si la TT ti-a iesit risc ?
nu te supara ca te intreb dar a inceput sa ma ia paranoia si tare calma si linistia am fost cu ideea de amniocenteza...dar acum ca stiu exact data si ora cu fiecare clipa sunt mai nelinistia.

18+



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Buna fetelor.
Mai am putin si aflu si eu ce bb am.
Va rog, spuneti-mi daca pana acum cele cu RH negativ ati facut dozari antiD sau vaccinul care se face la 20 saptamani.Dr mea me-a zis ca nu e cazul sa facem nici una nici alta,dar eu sunt pe ganduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cereline spune:

Ramyy bafta la amniocenteza si ai incredere ca totul va fi bine 21 Maya-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

ma bag si eu in subiect
babyblue multumim mult pentru actoalizarea primei pagini

am 22sapt. si 5 zile + 6kg motiv pentru care de 3 zile sunt in depresie plang in continuu si ocolesc oglinzile, asta pentru ca eu dau foarte,foarte greu jos si ma gandesc cu groaza la ce ma asteapta

la "scoala mamei" m-am inscris si eu astept sa ma sune cand incepe grupa. Cursurile se tin la clinica Eva costa 50 lei sedinta si sunt 9 sedinte saptamanale

fetita mea misca mult mai mult de cat ma asteptam, cred ca o simt si de 10 ori pe zi si seara chiar tare, azi noapte m-am trezit din cauza loviturilor , dormeam pe spate si cred ca a vrut sa ma atentioneze sa ma intorc

Traieste, Iubeste, Daruieste...
sunt cea mai fericita cu o ( Alexia Carla) de 22+
DPN 04.07.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thaimeed spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

Citat:
citat din mesajul lui thaimeed

Ireth, am facut amnio pentru ca imi iesise risc crescut de sindrom down... dar nu se luase in considerare riscul de varsta (am 37 de ani)! Dar am facut amnio si acum sunt linistita... ca fata este perfect sanatoasa!

Theo 20+ cu Maria


cand ai facut amnio ?cum a fost ? cu anestezie sau fara?
plss da-mi mai multe detalii marti fac si eu ..si am o frica enorma...

18+



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)


cat ai avut risc la down ? si la DT si la TT ti-a iesit risc ?
nu te supara ca te intreb dar a inceput sa ma ia paranoia si tare calma si linistia am fost cu ideea de amniocenteza...dar acum ca stiu exact data si ora cu fiecare clipa sunt mai nelinistia.

18+



2006-sarcina obtinuta sub tratament hormonal-avort spontant 9 sapt. 4 IAD- 2008 1iad reusita-sarcina oprita in evolitie 12sapt. 2010-sarcina obtinuta natural :)


Am facut amnio pe 11 februarie la Fortis center ... mi-a facut amnio Dr. Tutunaru dupa ce inainte am stat de vorba cu el mi-a explicat ce si cum si m-a linistit cat de cat. Am facut fara anestezie, nu e foarte dureros. Mi-a dat sa iau 3 zile antibiotic si nospa. Am fost ok n-am avut contractii dupa sau alte neplaceri am fost doar mai moale si am dormit destul de mult. Risc crescut mi-a iesit doar pe trisotomie 18 care echivaleaza cu sindromul down adica mi-a iesit un risc de 1 la 106. Dupa recoltare am fost si mi-am dus proba la geneticlab, rezultatul la QF-PCR l-am primit pe mail in 24 de ore iar restul adica cariotipul l-am primit in aprox 2 saptamani. Acum sunt bucuroasa si linistita ca fata e perfect sanatoasa.

Ce reprezinta DT si TT?

Eu zic ca nu trebuie sa stai stresata sau sa mergi speriata... nu e cazul (spun asta din experienta mea).

Iti doresc sa fie totul bine si bb sa fie perfect sanatos!

Eu merg joi sa fac morfologia de 21 de saptamani!



Theo 20+ cu Maria

Mergi la inceput