FIV la Sibiu (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Uratica,Bruni,de mine nu am ce sa va zic,decit ca m-am saturat de facut ecografii in speranta ca apare vre-un foliculas ,asa ca de la sarbatori am renuntat,astept primavara ca atunci se mai intimplau minuni cu ovarele mele:)))
Bruni,din toata inima imi doresc sa iei urma uraticai,ok??nu vreau sa te mai vad chinuindu-te,sanatate multa si mult noroc!
Mona,da, va mai citesc din cind in cind,dupa cum vezi am iesit si la apel:)draguta mea cind vad povestea ta cu hiperstimularea,de atitea ori ma trec fiorii.Sarcina usoara draga mea!
Alecori,mult noroc iti doresc!ai facut un nou FIV???stiu ca data trecuta ai avut un raspuns slab la stimulare ,acum cum de ai productie asa de buna?tot cu M ai facut?stii noi ne-am vazut la Sb daca iti aduci aminte :)

Mult noroc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiv_Sb spune:

Daca mai vrea cineva pe listutza(vad ca sint f multe fete care urmeaza sa faca proceduri) sa scrie un mic istoric si daca se poate sa fie si cu rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Bitzy ,cum sa nu #355;in minte ca ne-am intalnit...
cu greu,m-am mobilizat si am f#259;cut o schimbare,doar dr (chicea), nu si clinica...am f#259;cut de data asta protocolul lung cu diphe si menopur 300, 11 zile...m#259; gāndeam ca mai mult de 10 ovo nu o sa am dar surpriza a fost mare 20 ovo...14 fertilizare,azi au mai ramas 9, si luni merg sa pun la caldurica 2 sau 3 prichindei...
N-am Mai scris dar m-am bucurat pt fiecare reusita si am plans la fiecare esec
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

bytzi eu am facut tot posibilul ca sa fie bine ptr amandoua ..am facut tot ce a stat in puterea mea ,dar spre dezamagirea mea numai eu am reusit
alecori e bine ca te simti mai bine inseamna ca treb sa iti faci griji

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Alecori,sint surprinsa,cita diferenta....tin minte ca la pimul FIV ai avut putini foliculi si 2-3 embrioni de z3 parca...si acum...felicitari ,vad ca conteaza enorm protocolul,trebuie sa ti-l nimereasca pe cel potrivit.
Doamne ajuta!sa reusesti de data asta,tin minte ca erai f dezamagita dupa primul FIV....
Mona,stiu ca iti pare rau,se vede...esti o fata deosebita,dar nu ne putem opune vointei lui dumnezeu .

Numai bine va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Bitzy, intradevar mi-am revenit foarte greu dupa primul Fiv, nici nu mai vroiam sa fac altul...cu greu si cu voia lui DD mi-am facut o noua programare si am luat-o de la capat...intradevar e greu sa iti nimereasca tratamentul...de data asta insa nu am mai fost la fel de optimista ca data trecuta, nici macar dupa ce am auzit cati foliculi am si cati embrioni au mai ramas...
tu, cand mai mergi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilyjeuly spune:

buna fetele!

vin si eu cu beta in ziua 12 de la ET: 365!!!
sunt foarte bucuroasa si abia astept sa o repet luni.
Doamne ajuta!

Emily



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leonardo2007 spune:

bravo emilyjeuly. sa fiti sanatosi!

Eu am avut ET pe 28 Februarie cu embrioni de Z5. Trebuie sa fac beta Miercuri pe 9 Martie. De-abia mai am rabdare

Ceva simptome?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Felicitari emilyjeuly!
Am inceput si eu stimularea ieri cu Gonal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

emily felicitari ! sarcina usoara !!
bravo!!!


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput