Mamici inimoase de Constanta *145*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Fiquelle... Mony e la 39...

Ce cumintele sunteti azi.. eu m-am agitat nitel, acum ma linistesc... la 14 plec acasa Va doresc we placut!




Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Intrebare intrebatoare, cine poate sa ma ajute: unde, cand si ce acte se depun pentru alocatie?

Cristina, mami de ANDREI (16.02.2011)

Totul sau nimic. Si de obicei totul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

ce acte???
aici e durere ca ai nimerit fix cand s-a schimbat totul.
vezi ca s-au schimbat formularele.inclusiv adeverinta care trebuie dusa la ultimul loc de munca ca sa ti-o completeze.)schimbare valabila de acum de prin mfebruarie)

din pacate nu pot sa te ajut cu mai multe detalii ca eu stai in eforie si eu am depus la primarie la nu stiu ce departament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna seara tuturor,

Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati cu doua probleme.Prima este o intrebare legata de dreptul la concediul de maternitate,ca sa nu mai caut,poate aveti un raspuns clar si la obiect.O persoana care a lucrat 1 an,apoi a intrat in somaj 5 luni iar acum este din nou angajata de 1 luna de zile si naste in mai,poate beneficia de concediu de maternitate?
Sper sa fi explicat bine.

Si marea mea rugaminte este daca cineva are o cunostinta destul de apropiata la vreo farmacie,ca am o problema cu un medicament de-a lui Ionut,dar pot explica mai multe prin PM.Multumesc,

O seara linistita,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Pai eu n-am treaba cu locul de munca...adica am avut un PFA pe care tocmai l-am inchis dar pe care n-am lucrat din 2009 iar acum lucrez pe al mamei, deci teoretic nu sunt nu am venituri...de asta intreb...

Cristina, mami de ANDREI (16.02.2011)

Totul sau nimic. Si de obicei totul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!

Vreau sa urez la multi ani fericiti si impliniti si multe

Monica(boticelina)


Noi saptamana asta numai prin doctori am umblat, cu analize, cu raceala lui Sebi. Azi am luat analizele si m-am crucit are si stafilococ auriu in gat si infectie urinara si daca nu-i faceam analize preventive, nu-mi dadeam seana ca nu a facut febra, acum suntem cu tratament, speram sa-i treaca, sa nu mai avem probleme.

Crixia: si eu la fel am patit azi cu Lucian la analize, m-a bufnise plansul, cand plangea asa tare, eu am avut noroc ca l-a tinut sotul meu.

mery_anna: este un topic special pe Dc, numai despre proleme legislative, sigur gasesti acolo raspuns, daca nu te lamuresc fetele.

Noapte buna!

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani Boti!




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata!
Adinutza, merci de link, dar nu m-am lamurit deloc. Se vorbeste mai mult de aparat dentar la adulti, nu la copii. Deocamdata, e ok, Ayla il poarta in fiecare noapte si e incintata de el, doar dupa prima noapte a zis ca o bate intr-o parte pe gingie, si am fost a 2-a zi la reglat. Azi ar trebui sa mergem iar sa-i mai regleze aparatul.Daca ar fi dupa ea, ar vrea sa mearga si la scoala cu el.M-a costat pina la urma 1000 ron pe arcada inferioara cu tot cu controalele si reglajele de dupa.Cum ti-am spus si la telefon, doamna doctor mi-a adus niste argumente, destul de pertinente, care sa ma faca sa decid sa-i pun aparatul dentar de acum.De ex, mi-a spus ca , daca astept sa-i creasca toti dintii definitivi, dupa aceea , cel mai probabil va trebui scos un dinte bun , ca sa poata sa-i alinieze pe ceilalti. Om vedea dupa 2-3 luni. Dodo, sa stii ca mi s-a parut rabdatoare doamna doctor in raport cu copii. Adica Aylei i-a explicat inainte despre ce-i vorba, i-a raspuns la toate intrebarile si dupa a repetat cu ea de citeva ori cum sa-si scoata si sa-si puna singura aparatul in gurita si cum sa aiba grija de el.

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004)
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare inimoaselor!
La multi ani Monica! Sanatate si multe realizari! Te asteptam mai des pe aici.
pisoi & mery imi pare rau dar nu va pot ajuta.
simona sanatate micutului!

Alex este plecata cu sotul la un concurs de desen la sc Spectrum, eu sunt acasa cu teo si ne pregatim sa "facem" si ceva de pentru pranz, sper sa terminam pana vin "concuretii" .
Va doresc we placut!

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui happymumy
Dodo, sa stii ca mi s-a parut rabdatoare doamna doctor in raport cu copii. Adica Aylei i-a explicat inainte despre ce-i vorba, i-a raspuns la toate intrebarile si dupa a repetat cu ea de citeva ori cum sa-si scoata si sa-si puna singura aparatul in gurita si cum sa aiba grija de el.

atunci te rog da-mi un PM cu adresa,nr de tel si tarif ca trebuie URGENT sa ajungem...imi e frica ca infectia de la carii sa nu depaseasca zona gurii

...despre noi...ieri pareau hunii cat de cat mai bine...dar doar la Isabella a ramas doar mucozitati...la Bogdi e deja grena in gat si a inceput tusea specifica inflamarii amigdalelor




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput