Mamici inimoase de Constanta *145*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Pisoi, merci mult de link. Am admirat pisoiasul mic, e un scump, sa va traiasca!


Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004)
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Buna seara, fetele! Cristina, ai incercat cu sticla cu apa calda? functioneaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Buna dimi!

Dupa ce au ciuruit-o luna trecuta cu injectiile pe Ana, ieri am stresat-o iarasi, am fost la recoltat analize, exudat. Fetelor, ori m-am dilit eu, ori mi-am epuizat curajul, dar cu ea in brate. Ee, un pic de tot, dar fata de prima experienta de acest fel sunt cam pleostita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza fetelor.

Crix,multa putere,or sa treaca si astea.Imi pare rau ca treceti prin atatea,dar o sa fie bine,ai sa vezi.Te imbratisez cu drag.

Nici noi nu mai scapam de viroza asta,cand credeam ca-i mai bine si ii pe trecute,mi-a trantit dintr-o data un 39,7 si alte din astea cat sa-mi urce nivelul de adrenalina in mine la maxim..I-a trecut,dar a inceput cu diaree..E pe genta in aerosoli de 8 zile si deja de 2 zile e si pe cedax si-o sa tot continuam cu ele in paralel...sa facem 7 zile de cedax.(deci o sa aiba cam 15 zile de genta)
M-am saturat de atatia aerosoli pe zi si medicamente si si si..daramite copilul.El saracu le ia,coopereaza f bine..vine razand la mine la aerosoli..
Asta e,o sa treaca si asta,stiu eu..
Va pupam si va dorim toate cele bune..si o zi minunata.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct
azi suntem mai bine....eu am dormit iar hunii cu muci dar fara febra,vom a sau alte minuni....Isabella cere singura batista bebelusului cand vede ca nu merge cu "suflatul nasului"(ea defapt sufla cu guritasi din nas iese ce se poate prin strangerea narilor)
Crixia stiu ce simti

despre aparat dentar ..se vede cu ochiul liber ca si Bogdi are nevoie...dar mai intai trebuie sa ajung cu el la un stomatolog bun si cu rabdare fffffff multa sa-i explice inca odata ce va face ,sa stie cum sa-l ia sa capete incredere in el.Bogdi din cauza tratamentelor are masele si nu numai "macinate"/cariate pana la gingie(nu toate dar ..)...nu si-a schimbat decat 2 dinti sus si 2 jos...acum se clatina urmatorii doi de sus...
Ledi primele martisoare/felicitari le-am primit de la Bogdi cum a inceput gradi...iar primul buchetel de ghiocei mi l-a adus la 4 ani cand a trecut cu taica-su pe langa o florarie a luat un buchetel in mana si al meu nu a vut decat sa-l plateasca...si au venit mandrii amandoi cu cate un buchetel de flori(sa va povestesc ca am pus o mie de intrebari si cum a facut(-el ne-vorbind in aceea perioada)sa ma conving ca a fost ideea lui si nu a lui D.Da si eu le pastrez...cand am inceput sa le strang vroiam sa-i vad evolutia/progresul...acum deja numai pastrez decat lucrurile facute de el cadou(anul acesta a facut martisor la gradi pe care mi l-a dat cand m-am dus sa-l iau..era asa de emotionat)
O vinere frumoasa si un wk cat mai placut

las si cafa






Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Neata fetelor...

Crix curaj mamicule...
Ma asteptam sa gasesc mai multe pagini scrise ... eu mi-am uitat ochelarii acasa si ma uit cam stramb la calc...

Ieri am fost la Bucuresti cu sefu si colega... am ajuns acasa la 17, la 18 aveam serbare la scoala... a fost haios tare, dar eu eram deja pleostita... nu eram chiar in toane dansante cum dorea invatatoarea... oricum a fost distractiv tare



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata dragelor
doar 3 vorbe, sa va zic hello si sa va urez o zi frumoasa.
eu am o perioada teribil de incarcata asa ca cer scuze pentru absenta.
sper ca de saptamana viitoare sa fie mai bine.
o zi usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Neata, fetelor!

Georgi, unde ai fata? la 39?

Crix, poate pt ca este ea mai mica, prin comparatie cu Alexia. Sau poate se imbolnaveste mai des decat fata cea mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Figuelle, inca n-am incercat cu sticla de apa, desi am avut eri o tentativa, dar de fapt problema e ca suntem constipati...si nu prea am facut nici cu supozitor, doar putin...si ne tot scremem si ne enervam...nu stiu ce sa-i mai fac...

Cristina, mami de ANDREI (16.02.2011)

Totul sau nimic. Si de obicei totul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

si noi tot lut am prestat.

colicile......cumnata mea e mai proaspata cu colicile.a cumparat tot ce inseamna medicament pt colici, inclusiv unul la vreo 80-90 de ron.
nu am auzit sa zica oau asta e super.
a luat si samburi, si sticla din aia de plastic in care pui apa calda.
i-am luat de la avon o steluta (era ptr incalzit mainile) dar merge fix pe burtica lu bebe.singura parte buna a stelutei cu gel era ca din momentul apasarii ei,imediat se incalzea si degaja vreo 30 -45 de minute caldurica.

dar toate doar amelioreaza.
eu dupa 2 copii tot nu stiu ce trebuie facut
.
alexandra a inghiti sticlute intregi de sabsimplex.mi se parea ca nu o mai doare burtica daca ii dadeam inainte de supt cateva lingurite de apa sau ceai.

bianca a servit doar 2 sticlute si jumatate.si am lasat-o in pace.
doar o tineam in brate sau pe burtica si cam atat.

pupam

si un martie frumos.

Mergi la inceput