Bobocei de sept-oct 2008 (324)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Am reusit sa citesc si eu azi pe forum si aseara putin pe fb. Din pacate nu mai am acces aici de la job.
Ma bucur sa vad ca sunteti bine.
Lumi, imi pare rau ca nu dormiti. La noi s-a rezolvat asta de la sine. Acum rar se mai trezeste noaptea, si asta desi Mihai manca zdravan noaptea. Doamne ajuta!
Claudia, nu stiu ce sfat sa iti dau. Al meu are bicla ca al Claudinnei, dar o manuieste f bine, ia niste curbe din scurt f bune,cred ca o sa semene cu Stefan al tau. I-a ramas cam mica si vreau sa ii iau una fara pedale (asta dupa sfatul tau).
Angi, tb sa cauti ca nu ai ce face. E cam greu in ultimul timp sa mai gasesti ceva, dar tb sa perseverezi.

Va pup pe toate.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza,

Haideti la proaspata

ClaudiaH, ohhh, s-a inteles gresit ce am vrut sa spun...vroiam sa zic ca ma arat zambareata si vesela...

pitica azi sta acasa, tusea persista de o saptamana iar aseara s-a agravat...nu putea sa doarma bine, i-am luat grintuss...sper ca pana luni sa fie ok

cand o duce TL nu plange asa rau, numai la mine face asa-

se pare ca am gasit ceva de munca, nu e nimic fabulos dar decat deloc e ceva...azi e prima zi...ieri am avut initierea...


o zi faina sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

salutare,

sunt pe fuga dar va pup pe toate cu drag!


we placut!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

fetele..ce faceti??? Sa nu va mai gasesc...am reusit sa mai vb cu unele dintre voi pe facebook ...Anis Alina sunt eu. Apropo zilele astea sunt in tara, pentru niste probleme medicale, sunt fara motzate, dar poate ne vedem la o cafeluta,ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza,

haideti la proaspata!

wk minunat sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albertje spune:

Neatza ,

ma alatur si eu la o cafea ! va urez o primavara frumoasa si de pe acum un la multi ani ,tuturor femeilor pt 8 martie . sant cam aglomerata si e posibil sa nu reusesc sa mai intru pana atunci .

claudiaH ,noi am fost la carnavalul organizat de gradinitza si costumatia a fost de zana .

revin ,au sosit niste musafiri ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Buna,

Angie cum este la serviciu?

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Salutare,

Dididi e ok, m-am obisnuit cat de cat, acum as vrea mai mult timp pt Crina ...

pitica reia gradinita de maine, mama/TC o s-o duca dimineata, eu o iau seara si tot asa saptamana asta...e pe tratament cu Grintuss, parca nu mai tuseste asa rau...

Dragi mamici pentru maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

La multi ani! O zi senina astazi!

Angi s-a obisnuit Cributa la gradi?

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

La multi ani, tuturor!

Ange, spor la job si sanatate Crinei!
Bitza, am mai rarit-o cu bicicleta dar pauza totala nu se poate ca ne mananca sufletele.
Didididi, Lucia manuieste bicicleta foarte bine cand vrea. Ea nu e insa foarte atenta si nu vrea sa franeze. Merge acum si cate 5 metri din inertie fara sa puna picioarele jos, deci isi tine foarte bine echilibrul insa ea nu se uita pe unde merge si accelereaza incontinuu. Nu e constienta deloc de pericol. Eu sper ca pe masura ce mai creste o sa devina mai inteleapta.
Albertje, sper ca v-ati distrat fain de Carnaval. Da, fetitele se viseaza ori zane ori printese.
Lumi, legat de trezirile nocturne: am rezolvat problema, nu se mai scoala. Solutia la noi a fost simpla si a venit intamplator: n-am mai culcat-o la pranz asa ca obosita fiind nu se mai trezeste noaptea si nici nu face pipi in pat si nici de sete nu moare (inainte se trezea sa ceara apa sau sa faca pipi). Peste week-end am fost plecati si n-am mai avut timp s-o culc si a rezistat foarte bine. Am vorbit cu tipele de la cresa si n-au mai culcat-o nici ele. Si Stefan tot pe la 2 ani jumate a renuntat la somnul de pranz. Ma rog, la voi s-ar putea sa nu fie aplicabila solutia noastra da' eu ti-am povestiti caci ti-am promis.

La noi nimic deosebit sub soare. Copii cresc, noi muncim... Am inceput sa ma inteleg cu Lucia in privinta limbii: cand imi vorbeste in germana ii raspund "vorbeste romaneste ca nu te inteleg" iar ea in consecinta repeta in romana ce spusese mai devreme si am observat ca daca i-am tot spus asta imi vorbeste tot mai des in romana.

Mergi la inceput