Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:

Adishor, nu l-am luat inca, la inceputul lui aprilie.

Nu are in stoc (pe Ebay) decat modelul cel de sus bleumarin cu bej, imi place ca are de toate si ma intereseaza mai ales rotile din fata sa fie pivotante. De acord cu tine ca sunt superbe combinatiile de culori din prezentare.

Week-end placut!

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna iepurasele,

adishor_1975 noi seara dupa baie le dam doar LP, asa dorm pan la 6-7 sau mai tarziu dupa caz. Eu ma mulg si ce mulg dam ziua. Vezi poate merge si la tine sa nu ajungi chiar zombi cu somnu..
Imi place mult patutu vostru asa patrat, e genial! Ale mele acu dorm una la un cap una la celalalt acum, ca una langa alta pe orizontala nu mai tine ca s-au lungit mai mult de 60cm. Doar ziua le mai pun una langa alta sa stea in iubire si sa se distreze una pe alta. Ale tale isi manca manutele unora altora?

Iar cu scosu afara ce sa zic..dr tau e cam strict.. Ce vrei sa creasca inte-un balon de sticla si sa ti se imbolnave din orce? Nu e ok sa nu le scoti deloc..

Sunt tare frumusele. Cu greutatea cum mai stati?

andreiutasg noua pediatra ne-a zis ca e ok sa iesim daca nu sunt mai putin de minus 7gr si nu e vant/viscol. De ex acu e ok . Le imbraci bine, le pui si fularel si e super ok. Tu nu ai iesit deloc pana acu cu ele?

Ne pregatim si noi sa iesim acuma afara - ca e prea soare si frumos sa nu profitam. Lom LM la noi in geanta termo si bibe sa fim pregatiti si pac in parc.

Va pupez!


sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

bibe alea cu tetina care imita suptu la san sunt de la Medela

Citat:

am o intrebare: stitu unde gasesc sau cum se cheama marca acelui biberon special (tetina) din care se trage greu? este special pt sugarii care sunt comozi si s-au invatat sa le curga usor din biberon si nu prea mai au chef de san.
vreau sa cumpar si eu..



sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Sugubina, multumesc pentru pontul cu tetina..de cand le caut!
esti tare de tot, esti pe faza adica :)

da, medicul e cam strict, dar daca am primit aceeasi reco si d ela pediatru si de la medicul de familie... care nu se cunosc intre ei, le-am dat crezare.

si eu sunt pt flexibilitate, abia astept sa le duc la tara, acolo unde am fost si eu in vacante, sa ne distram toata vara.

camelia, acel carucior nu se gaseste decat pe ebay?? incerc sa-l mai caut im imensitatea netului.. UF!

duminica placuta, va pup, Adishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Viss, mai sunt cateva zile si vei aduce pe lume cele doua minuni. iti urez bafta multa, sa fie sanatosi bebelusii, recuperare rapida, si sa stii ca-ti voi tine pumnii. Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Buna fetelor,

Multumesc pentru felicitarile de botez, a fost foarte frumos si ne-am distrat pe cinste.

Noi folosim caruciorul marco de care se tot scrie pe aici, este super misto, iar baietii dorm de rup in el. ce-i drept k e un pic mai greu de coborat afara :(,eu una fara ajutor nu m-as descurca.

In rest, vreau sa va spun ca de la 1 aprilie ma voi intoarce la job...:(.Sunt un pic trista ca ii las asa de devreme acasa, dar am o oferta pe care nu o pot refuza, in fond tot pentru ei ma duc sa castig ceva banuti. Iar faptul ca mama va ramanse sa aiba grija de ei ma face sa fiu mai linistita.

Vreau sa intreb mamicile daca le-a facut puilor vaccinul rotarix? si daca da, l-ati gasit cumva mai ieftin?

Succes fetelor care se apropie de intalnirea cu bebicii.

Noi am iesit sambata afara, mi s-a parut super ok afara.

Va pup si o seara buna,

ElenaRadusi Tudor 26.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

mary- multumesc. ptr pumnii stransi si ptr urari.avem nevoie.eu de 4 zile stau cu greata, varsaturi,lipsa de aer.cred ca si apasa ei pe plamani, stomac,dar sunt si atacuri de panica.emotiile sunt cat casa poporului,incerc sa-mi ocup gandul cu cate ceva, dar el face ce face,si tot acolo se duce,si uite asa ma ridic in fund, n-am aer,ma duc sa vars,stau langa fereastra deschisa.mai am 2 zile..la 6.15 miercuri treb sa fiu la spital
- cat de fericita am fost cand ma auzit ora matinala..ptr ca mai scurteaza din noaptea aceea lungaultima noapte de ganduri, temeri..vor veni altele,stiu..dar vor fi altele,de alt fel.pana atunci,insa sa-i vad vii si sanatosi. sa-i vad pe amandoi ancorati in aceasta lume, nu doar in pozele de la ecosa-i vad, sa-i aud,sa-i mirosapoi, poate sa ma anestezieze la loc

36 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna dis de dimineata,
viss: am un zambet larg pe toata fata cand ma gandesc ca fix in doua zile vei putea sa-ti pupi puiutii . exact asa ma gandesc si eu, sa-i vad ca sunt sanatosi, ca nu stiu ce m-a apucat acum la spartul targului sa am ganduri negre. stiu ca e greu cu greturile, dar hai ca mai e un pic mic mic si gata. de azi in 3 saptamani ii vad si eu, dar tu vei fi deja experta in alaptat pana atunci

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Monas, hai ca si tu mai ai putin, bafta multa in continuare, la fel ca voi gandesc si eu. Abia astept sa-i vad ca sunt vii si sanatosi, emotii am de pe acum, cu toate ca mai sunt 11 zile la mine. Nu am greturi sau varsaturi, uneori am arsuri, dar trec foarte repede.
Noptile le dorm inca bine, la mine copii sunt unul pe stanga cu capul in sus, iar celalalt pe dreapta cu capul in jos.
Va pup pe toate !
O saptamana placuta la toate !

36 +
Viitoare mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- monas- din cauza unor probleme de sanatate de-ale mele,nu voi alapta- dar sigur in 3 saptamni,voi fi experta in biberoane, imbracat- dezbracat,imbaiat,si nu in ultimul rand- in iesitul afara cu carutul.Doamne,de-abea astept, sa ies afara din casa..sa privesc si eu un copacel,0 frunzulita,sa ma uit dupa o vrabiuta care se balaceste intr-o baltoaca, dupa un norisor pe cer ,sa simt o adiere de vant pe fata,mmmm...deliciosgandidu-ma la toate astea, imi vine si mie pe fata acel zambet larg, si parca nereabdarea si stresul psihologic al acestor zile se mai atenueaza

36 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 2 zile

Mergi la inceput