Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

la port-bebe-ul asta m-am referit http://www.marco4bb.com/marco/tmp/cache/a3d7903.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo1981 spune:

Adishor - Doamne cat sunt de dragute micutele, sa iti traiasca si sa creasca mari si sanatoase, sa va bucurati de ele
Pozele astea ne fac si pe noi sa asteptam sa se nasca bebitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

Salve fetele,
Nu am mai intrat de multicel, dar cand am timp incerc macar sa citesc comentariile voastre
Vreau sa va intreb cu faceti cu iesitul afara..acum in perioada asta mai friguroasa. Buburuzele mele facand pneumonie acuta acum 2,5 luni, am evitat sa le mai scot cu carutul, doar cateva minute pe saptamana, tinute in brate.
De saptamana viitoare vreau sa incep iara iesitul cu carutul si imi e teama ca o sa planga, ca nu-s obisnuite, ele bazaie si in masina
, dar ma gandesc ca dupa aia sa nu le obisnuiesc numai in casa...o sa planga si o sa treaca...asta e
Voi ce ma sfatuiti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

ladies, multumesc pentru urari.

toata perioada sarcini m-am delectat cu albumele cu gemeni,de pe forum abia asteptam sa apara si porumbitzele mele :)

multumesc si pentru sugestiile privind caruciorul.
este si baby-expo pe 20 martie, sunt reduceri de targ, cam 10-20%

in privinta scosului afara al bebelusilor. chiar azi mi-a spus medicul de familie (iar in trecut pediatrul) ca perioada de carantina este minim 40 zile pt un nou nascut in general, iar pt gemeni e mai mult, ca sunt mai micuti..
mi-a recomandat sa nu iesim din casa pana nu sunt 14 grade afara, in mod constant, si soare.
ca este epidemie in bucuresti, plin de virusi si e riscant.
deci noi stam acasa..

am o intrebare: stitu unde gasesc sau cum se cheama marca acelui biberon special (tetina) din care se trage greu? este special pt sugarii care sunt comozi si s-au invatat sa le curga usor din biberon si nu prea mai au chef de san.
vreau sa cumpar si eu..

cu drag, Adishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

ADISHOR- vazui toate pozele. frumoase..foc. si in maternitate, era particulara, nu? avea niste desene cu pestisori pe peretii albastri..si pozele din spital,ele in incubatoare, tu si tati langa..apoi poza cu tati cu cele 2 landouri in mana..acasa cu cele 2 in brate..voi frumosi,mandri, fericiti..de viss
- eu am gasit un carucior tako, pe okazii, il iau dupa nastere, vreau sa vad ca am 2 buburuze apoi trimit pe cineva sa-l ia.este asta:
http://www.okazii.ro/catalog/52364597/carucior-gemeni-tako.html. de la 8 mil,mi l-a lasat la 6.off..sa fie copii astia sanatosi, ca vad ca norocosi sunt

36 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 6 zile


Ola,

Cand eram in cautari de carucior, si mie mi-au placut cele de la Tako, ai grija ca nu are rotile din fata pivotante, si e cam greu de manevrat.

binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui adishor_1975

ladies, multumesc pentru urari.

toata perioada sarcini m-am delectat cu albumele cu gemeni,de pe forum abia asteptam sa apara si porumbitzele mele :)

multumesc si pentru sugestiile privind caruciorul.
este si baby-expo pe 20 martie, sunt reduceri de targ, cam 10-20%

in privinta scosului afara al bebelusilor. chiar azi mi-a spus medicul de familie (iar in trecut pediatrul) ca perioada de carantina este minim 40 zile pt un nou nascut in general, iar pt gemeni e mai mult, ca sunt mai micuti..
mi-a recomandat sa nu iesim din casa pana nu sunt 14 grade afara, in mod constant, si soare.
ca este epidemie in bucuresti, plin de virusi si e riscant.
deci noi stam acasa..

am o intrebare: stitu unde gasesc sau cum se cheama marca acelui biberon special (tetina) din care se trage greu? este special pt sugarii care sunt comozi si s-au invatat sa le curga usor din biberon si nu prea mai au chef de san.
vreau sa cumpar si eu..

cu drag, Adishor


Adishor, activeaza-ti PM.
Noi la expo, am gasit doar 3 modele anu trecut, de la TFK,Doucer si inca unul care am uitat cum se numeste.


binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Hello, hello! Va mai amintiti de noi?!

N-am aintrat de luni bune pe forum, din lipsa de timp... am mai incercat sa citesc ce scrieti, din cand in cand, insa m-am pierdut in discutii, fiind atatea mamici noi pe forum si atata activitate!

Salut noile-venite, le urez multa sanatate, sarcina la termen si copii mari si sanatosi! Salut si noii bebelusi veniti printre noi, nu mai stiu sa nominalizez si nu vreau sa uit pe nimeni... sa fiti fericiti, sanatosi si mereu frumosi ca acum!!!

Am citit ca vorbeati din nou de carucioare... eu va recomand cu toata caldura modelul Bertoni, e unul din cele mai ieftine de pe piata si se poate folosi de la nastere pana cand vreti voi, fiind aproape sport. Noi il folosim de aproape 1 an, l-am supus la nenumarate ”chinuri” si inca nu ne-a dezamagit cu nimic... iar fetele stau foarte confortabil in el, dorm bine, le place inca de cand erau mici de tot.

Despre noi, pe scurt... am implinit 11 luni si ne pregatim deja pentru ”marea aniversare” a primului anisor... Fetele au recuperat tot ”deficitul” de la nastere, in prezent avand putin peste 8,5kg fiecare si 71 cm. Sunt ca doua dinamite, de cateva saptamani merg singure de-a busilea, se ridica in picioare oriunde au un sprijin si-si continua mersul tinandu-se de mobile... se joaca impreuna,s e bat, se imping, se musca si se zgarie pentru jucarii... Avem doua domnisoare salbatice, nu gluma! :)

Eu ma descurc in continuare singura cu ele, e drept ca mi-e foarte greu si sunt cu nervii la pamant in majoritatea timpului, dar n-am ce face, nu pot demisioana...

Imi face mare placere sa va citesc cand am vreme, sa ma uit la pozele voastre, sa ma bucur de fiecare noi-veniti pe lume... Depsre fete scriu si pun poze si filmulete pe blogul lor, le puteti vedea acolo cat de mari s-au facut...

Va doresc tuturor o primavara superba, cu zile calde si linistite, cu copii sanatosi si voiosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CAMELIA28

Noi ne-am hotarat la acest carut:

carut



cat este de frumos acest carucior - varianta roz cu flori :)

l-ai cumparat deja? il ai acasa?
ma tenteaza dar as vrea sa aflu ca este si practic nu numai atragator

o seara placuta, Adishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Hello, hello! Va mai amintiti de noi?!

Am citit ca vorbeati din nou de carucioare... eu va recomand cu toata caldura modelul Bertoni, e unul din cele mai ieftine de pe piata si se poate folosi de la nastere pana cand vreti voi, fiind aproape sport. Noi il folosim de aproape 1 an, l-am supus la nenumarate ”chinuri” si inca nu ne-a dezamagit cu nimic... iar fetele stau foarte confortabil in el, dorm bine, le place inca de cand erau mici de tot.

Imi face mare placere sa va citesc cand am vreme, sa ma uit la pozele voastre, sa ma bucur de fiecare noi-veniti pe lume... Depsre fete scriu si pun poze si filmulete pe blogul lor, le puteti vedea acolo cat de mari s-au facut...

Va doresc tuturor o primavara superba, cu zile calde si linistite, cu copii sanatosi si voiosi!



www.jocurban.ro/injoaca" target="_blank">Blogul mazarichilor[/font=Arial]


Carla, superb blogul, profesionist, m-am delectat

fetele tale sunt gemene identice, nu? SA-TI TRAIASCA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Hello, hello! Va mai amintiti de noi?!

Salut noile-venite, le urez multa sanatate, sarcina la termen si copii mari si sanatosi! Salut si noii bebelusi veniti printre noi, nu mai stiu sa nominalizez si nu vreau sa uit pe nimeni... sa fiti fericiti, sanatosi si mereu frumosi ca acum!!!

Eu ma descurc in continuare singura cu ele, e drept ca mi-e foarte greu si sunt cu nervii la pamant in majoritatea timpului, dar n-am ce face, nu pot demisioana...

Imi face mare placere sa va citesc cand am vreme, sa ma uit la pozele voastre, sa ma bucur de fiecare noi-veniti pe lume... Depsre fete scriu si pun poze si filmulete pe blogul lor, le puteti vedea acolo cat de mari s-au facut...

Va doresc tuturor o primavara superba, cu zile calde si linistite, cu copii sanatosi si voiosi!



Sa fii mama e cea mai frumoasa meserie din lume!

Carla, mamica fericita a mazarichilor Natalia-Emilia si Sofia-Maria (25 martie 2010).

www.jocurban.ro/injoaca" target="_blank">Blogul mazarichilor


Buna, vreau sa te felicit ptr blog, este ceva unic, m-au impresionat fetitele tale, sa fie sanatoase si norocoase in viata, iar voi, parintii, sa va bucurati din plin de ele, ca sunt 2 bijuterii.
Te pupa Mary, viitoare mamica de 2 baieti.
35 sapt

Mergi la inceput