Pufi de Ian-Feb 2010 (230) - LMA Gratiana!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

bea mi-am adus patrunjel seminte plat din tara , aici e numai cret si scrie pe el ca tre sa il pun la 20-25 cm distanta intre randuri, si 3-4 cm intre tufe. mi-am luat jardiniere , pot sa il pun intr-una? adica un sir? si la ce adancime? mersi mult spor la plantat.de mult imi doresc sa am o gradina a mea ,cu straturile mele aranjate la centimetrusa le plivesc,asta e un motiv ptr care de abia astept sa ma intorc in tara.




din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!





nu stiu ce-s alea jardiniere.m-am uitat pe net, dar banuiesc , ca sunt niste chestii mai lungi asa, adik dreptunghiulare si adanci, nu?
musai sa fie adanca pentru ca va creste radacina.......

da, poti sa tragi un sir cu un bat, semeni cu mana, nu prea mult........apoi o sa raresti si o sa il lasi sa creasca sa ai si radacina.........


pup
sper sa fie cu noroc.........sa iasa fain......


p.s. se zice ca sa le semeni cand esti pe ciclu, ca ies mai frumos.........

Bea, mami de Ivan nazdravan...(14.01.2010)


You are perfect...to me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

apropos de explorare..sorina...
la noi e liniste...JM e plecat cu treaba....eu incerc fara succes sa compun neste texte pt un site...iar jiji...este cu treba..
a deschis unul dintre sertare incare sunt cd-uri dvd-uri..le scoate..unul cate unul..din ce vad pe jos...nici in carcase nu mai sunt...cred ca va lasa doar filmele interesante.....nu?
eu ma bucur ca e ocupat...si incerc sa nu-l deranjez....

a..

nu stiu daca am zis..daca ma rept ..scuze....
eu n-am av prb cu jiji ziua...tt ii dadeam doar cand il adormeam la amiaza...si asta luni bune...ei de cateva sapt s-au schimbat treburile...a descoperit ca ma poate dezbraca si...cand ma vede la orizontala...vine la marginea patului si trage de maieu..pana ajunge la tt..ia 2 guri si pleaca..si asa de 50 de ori pe zi...
cum sa-l intzarc...in conditiile astea?


bine..oricum nu sunt pregatita

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...

HAINUTE BAIETEI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

mie mi se pare devreme sa stie deja sa manance cu lingurita. cel putin al meu, nu le are, noi inca suntem la mancare pasata, asa ca ce pretentie sa am la mancat cu lingurita...noi mai avem cale lunga..

dece, sa-ti fie de bine blugii

nyny, sunt convinsa ca o sa ne astepte tot felul de situatii de genul asta. Si eu cred ca daca dai ignore nu va mai repeta. Cred ca cu cat le-am zice ca nu e voie cu atat mai mult or sa tot repete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

apropos de explorare..sorina...
la noi e liniste...JM e plecat cu treaba....eu incerc fara succes sa compun neste texte pt un site...iar jiji...este cu treba..
a deschis unul dintre sertare incare sunt cd-uri dvd-uri..le scoate..unul cate unul..din ce vad pe jos...nici in carcase nu mai sunt...cred ca va lasa doar filmele interesante.....nu?
eu ma bucur ca e ocupat...si incerc sa nu-l deranjez....



Foarte tare!
La noi treaba e f. frumoasa, ca nu exploreaza singura, ci numai asistata indeaproape. Adica....eu o tin de mana, sau stau fix langa ea, chiar daca sta jos. Doamne-fere' sa ma asez macar pe canapea, la 2 metri distanta. Deci sunt parte integranta a dezastrului....
Deci, go, jiji, go, fa ce faci, ca faci bine!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

fetele intrebar ede baraj..voi dati puffuletii la cresa din toamna Si daca da, v-ati interesat deja de crese/locuri

eu am fost vineri sa ma interesez si mi-au spus ca deja se fac inscrieri, ca am venit tarziu...in fine, mi-a acceptat cererea, mi-a dat de inteles ca mi-l primeste pe Dragos(asta pentru ca o cunoasteam pe asistenta sefa!) Oricum trebuie sa ma mai duc in august sa vedem ce acte mai trebuie, sper sa nu am surprize neplacute si sa nu mi-l primeasca

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Buna seara!

Multumim de aprecieri!

Tin sa specific musai ca poshetutza e hand-made!!! ...am aflat si eu...facuta special dupa pantofiori/balerini! ..de catre mama nashei de botez care are o pasiune sa croseteze si sa brodeze!

Iuria a facut azi o faza interesanta...eu ii spun ca mergem sa facem kk cand o [un pe wc...si de cate ori intra in baie si vede colacelul incepe: "ca-ca? ca-ca?" si incearca sa-si puna reductorul pe wc...ma rog...azi dimineatza incepuse sa se screama...eu abia trezita mi-am spus in gand:"hm...face kk inainte sa pape" si apoi o aud cum zice: "ca-ca?"....lol zic, se cere sa faca kk??? o dezbrac repede si o pun pe wc....a stat vreo 10 min timp in care a tras doar partzuri...tot e ceva, nu?
Specific ca dupa o ora cand a facut caca pe bune nu s-a mai cerut...dar probabil era prinsa cu jucariile ...ce sa zi csi eu acuma..

aaa..v-am spus ce frumos bea cu paiul? ...pot s-o duc la mall, gata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

iuria e bine si cu cateva besinute.......asa face si raul la olita...atat cateva besinute de eram gata gata o data sa-l ridic victorioasa......incet incet tot or face ei si la olita si apoi la wc-ul mare

eu nu scriu des....va citesc dar nu raspund la fiecare postare....dar fara sa vreau am simtit tensiune zilele trecute si uite ca s-a stricat atmosfera din cauze copilaresti....offffff doamneeeeeee si asa am ramas o mana de femei si se pare ca incet incet tot mai putine vom fi......pacat...mare pacat ne-a legat cel mai frumos si important "lucru"din viata noastra....si acum ne harjonim pentru lucruri marunte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

iuria e bine si cu cateva besinute.......asa face si raul la olita...atat cateva besinute de eram gata gata o data sa-l ridic victorioasa......incet incet tot or face ei si la olita si apoi la wc-ul mare




eee..asa a mai facut la oala/wc (se aude asa frumos un click cand pica rahatzelul ala mic in apa ) dar am pus-o eu fara sa se ceara ea adica...stiu cam cand face primul kk si o mai pun pe wc...dar nu am chef in fiecare zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

LA MULTI ANI, ALEXIA!
Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de copilashii tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Miremia, Blue_flower, Rebiana, va multumesc pentru mesajele de la povestea nasterii!


Mergi la inceput