Prietene la bine si la greu - 109

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

La multi ani,Ionela!!!Sa fii sanatoasa si fericita toata viata alaturi de cei dragi!!!!Sarcina usoara in continuare si bebe sanatos iti doresc


lumi ma bucur sa aud ca ati ajuns cu bine ,ce emotionanta revedere cu daddy!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

eu sunt tare blue azi : ieri ziceam ca david a avut subfebrilitati ..ei,azi de dimineata avea 39 in axila ,m-am uitat in gatutul lui si e cam rosu ...de parca nu ne era indeajuns chinul cu dintii....acum doarme,dar s-a trezit de vreo 2 ori pana acum...uffff

monis succes in gasirea unei locuinte de inchiriat; ce fain ca pot sa stea atat ai tai la voi!!!!
P.S mersi ca m-ai anuntat de bani ..si mersi inca o data ptr. gest!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

La Multi Ani IONELA sa ai parte de tot ce e mai frumos si mai bun, sa ai o sarcina asa cum ti-o doresti


Facut rezervarea incepand cu ora 18, masa de 8 persoane pe numele meu

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

IONELA o aniversare minunata iti doresc si eu si cele mai frumoase vise sa ti se implineasca1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Seara buna si de la mine,

Nu prea reusesc sa ma adun sa scriu si eu cateva cuvinte, stau rau cu nervii, da rau de tot

Sa va pove ca ieri ne-a scos tati din casa si am fost la Liloase. Am regasit o Lila mica foarte sociabila si vesela care ne umilit(figurat vorbind) si am plecat cu capul in pamant . De cum am intrat pe usa a inceput sa arate spre Vlad" bebe, bebe". Cand a auzit cum il strigam incerca si ea sa repete. Si numele meu il repeta iar pe tati de Vlad l-a bagat in sedinta. Stie cum o cheama si cati ani are, repeta aproape toate cuvintele. L-a inceput nu s-au certat pe jucarii, asa cum fac ei de obicei, din contra Lila l-a plimbat pe Vlad cu Caruto-vaca ei. Este foarte cocheta si una doua se duce la oglinda sa se admire. Si cum ii sta bine unei domnisoare de talia ei, avea un sirag de margele care la un moment dat i-au trebuit si lui Vlad. S-a dus pe la spate si a tras de margele, sa stranga fata de gat si nu alta, chiar i-au ramas urme pe gat. Sper sa nu se fi suparat gazdele pe copilul meu needucat. A fost tare relaxant ptr. mine care nu am iesit din casa de la ET deloc.

Despre sarcina incerc sa ma impac cu gandul ca nu prea este. La mine barometrul erau sanii pana acum, aveam usoare dureri pe lateral, acum nimic. Ori nu si-au revenit dupa atata alaptat ori chiar nu este nimic.

Va urez o sapt. linistita si insorita.

mami de Vlad (29.10.2009) si aspiranta iar la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

RamoniXX, da mai zii si tu ceva, e prea bine cu tati acas, ca nu mai dai delooc pe la noi!!
Lumy, sa faci pozici sa ne clatim si noi ochii cu japonica ! Stii tu cata invidie+++ pe mine

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 13+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Many, nici o sarcina nu e ca cealalta. Eu la prima am avut sangerarea de nidare, acum nu. De starile de rau nu mai zic ca sunt de alta intensitate si alta nuanta fata de sarcina cu Amalia. Eu zic sa nu iti pierzi speranta, si sa fii optimista, ca acum asta e starea care iti trebuie!!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 13+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Licu, asa sa fie cum zici tu, dar la mine in ambele cazuri semnele de inceput au fost la fel, insa sarcinille au evoluat diferit. La prima sarcina pierduta la 12 sapt. nu am avut greturi(decat foarte usore de cateva ori) si m-am simtit foarte bine. La sarcina cu Vlad dupa beta la o sapt. au inceput sangerarile care m-au tinut pana spre 7 sapt. Apoi pe la 5 sapt. a inceput raul, de mergeam tinandu-ma de pereti, am stat o sapt. in perfuzii. Asa ca daca ar fi sa ma iau si eu dupa raul tau as paria pe baietel .
Te-ai mai linistit cu martisoarele sau inca mai onorezi?


mami de Vlad (29.10.2009) si aspiranta iar la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Asa ca daca ar fi sa ma iau si eu dupa raul tau as paria pe baietel .
Te-ai mai linistit cu martisoarele sau inca mai onorezi?


mami de Vlad (29.10.2009) si aspiranta iar la



de martisorit aproape m-am linistit, mai am de capsat ultimele martisoare, dar acum incep cu brosele pt 8 martie Sunt curioasa daca i s-a potrivit bentita fotomodealei

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 13+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13


Sunt curioasa daca i s-a potrivit bentita fotomodealei

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 13+ cu Iris/ul

Firefly's shop

BLOGUL MEU [/size=1]


Usor lejera, dar a fost incantata, o punea singura pe cap si fugea la oglinda, un deliciu de fetita.
Multam inca o data

mami de Vlad (29.10.2009) si aspiranta iar la

Mergi la inceput