Vacanta in Turcia 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

mai poti sa urmaresti istoricul evolutiei temperaturilor din anii precedenti pe diverse site-uri, pentru destinatia dorita.
si cu cat statiunea respectiva este situata mai spre sud, cu atat va fi mai cald...
voi unde veti merge ? in ce zona sau statiune ?

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Ar fi bine sa ne fi hotarat
Deocamdata stim doar cand avem concediu si ca nu mai vrem la bulgari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorikay

Ar fi bine sa ne fi hotarat
Deocamdata stim doar cand avem concediu si ca nu mai vrem la bulgari.


oo, dar ce s-a intamplat la bulgari, de nu va mai place ? unde anume ati fost si ce v-a nemultumit ?
intreb pentru ca eu am fost anul trecut la duni si asa de bine m-am simtit, incat si anul acesta tot acolo vom merge, ba chiar am mai convins o familie sa ni se alature, pe langa prietenii cu care ne facem concediile de cativa ani incoace.
si mie imi place turcia, atat cat am reusit sa vad, pot sa spun chiar ca mi-e tare draga aceasta tara, nu stiu de ce.
insa pentru ca avem copil mic (4 ani), un drum cu masina pana in turcia ar fi prea obositor, iar cu avionul ne-ar da peste cap bugetul, asa ca vom merge la duni din nou anula acesta, iar la anul vom vedea, sanatosi sa fim cu totii...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Nu ne-a nemultumit nimic, chiar a fost super dar am fost deja de 3 ori si am vrea sa mai incercam si altceva.
Si noi tot fetita de 4 ani avem si am vrea cu avionul (eu), cu masina (sotul), direct in piscina (fetita).
Avem disponibili in jur de 1200-1300 euro si speram sa ne incadram. Daca nu gasim ceva care sa ne placa la banii astia, poate ne vedem la Duni ca acolo nu am fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

pai ar trebui sa te grabesti pentru Duni, daca vrei sa mai prinzi locuri libere . EB s-a terminat deja, iar pe last-minute nu stiu daca sunt oferte.
iar inceput de septembrie in bulgaria...hm...s-ar putea sa nu mai fie vreme atat de buna...
cred ca veti gasi ceva convenabil si in turcia, la bugetul pe care il aveti, cu tot cu avion. e mai simplu si mai putin obositor, mai ales pentru fetita. cu masina pierdeti 3 zile numai pe drum, daca vreti la kusadasi.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu zic ca in septembrie e taman buna vremea si apa marii muult mai calda, spre deosebire de iunie cand a fost cam rece.



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Multumesc mult pentru informatii.
Cred ca ramane Turcia. Tocmai am vazut niste poze de la Susesi si am ramas fara cuvinte. O sa incercam sa mergem acolo chiar daca este peste buget.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna,

Noi am fost de doua ori in Turcia, prima data in 2008 la Concorde (Lara) si a doua oara in 2010, la Calista (Belek). Concorde a fost fost ok, dar Calista ne-a depasit cu mult asteptarile, nu numai din punct de vedere al mancarii si organizarii, dar mai ales din punct de vedere al luxului. Calista e un loc mai linisit, perfect pentru cei ce merg exclusiv pentru odihna.

Anul acesta mergem din nou in Turcia si nu stiu ce sa aleg pentru ca imi e teama ca nu va egala confortul, linistea si luxul de la Calista.

Prietenii imi recomanda sa aleg intre Cornelia Diamond, Ela Quality, Susesi si Rixos. De asemenea, mi s-a spus ca Susesi si Rixos sunt f aglomerate, preferate de familiile cu copii sau de cuplurile care vor distractie. Si ca sunt ceva mai vechi.

Pe de alta parte, mi s-a zis ca Ela Quality e mai nou, dar ca la Cornelia Diamond este cu adevarat frumos din toate punctele de vedere.

Noi nu mergem cu fetita pentru ca nu reusim sa o facem sa pape orice fel de mancare si acolo nu voi putea gati.

Finii mei care locuiesc in Belgia s-au interesat la agentiile de turim de acolo si li s-a recomandat Marmaris sau Bodrum pentru atmosfera "gen St. Tropez" si posibilitatea de a iesi din resort si vizita orasul istoric. Am vazut insa ca plaja e ingusta si pietroasa si nu am nici o idee despre hotelurile de acolo. Ma poate ajuta cineva cu informatii?

Prin urmare, nu stiu ce sa aleg. Daca ati fost la hotelurile sau zonele mai sus mentionate, poate imi spuneti si mie ce parere ati avut.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cauta prin paginile anterioare, gasesti pareri despre toate hotelurile enumerate de tine. Din ce ai spus tu acolo...eu votez clar pt CORNELIA sau SUSESI.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna dimineata,

Am si eu o intrebare, cum e cu viza pt Turcia, se ia din aeroport/avion sau nu e deloc nevoie daca ai pasaport romanesc? Plecam miercuri din Bruxelles, dar avem cu totii pasapoarte Rom.
Multumesc, o zi buna

Mergi la inceput