Vacanta in Turcia 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Super hotel Titanic ! Noi am fost acolo in luna de miere :-) Am fost la sfarsitul lunii septembrie, inceputul lui octombrie, iar la pranz era asa cald, de nu puteai sta la piscina.

Anul acesta mergem la Amelia Beach Resort&spa in Side. A fost cineva ? Ceva impresii, va rog ?



www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaluca spune:

Salutare!
La Bodrum nu merge nimeni? Noi am ales Voyage Torba in iunie, ceva pareri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

Si noi am merge tot la Voyage Torba...
Ne ajuta cineva?
Cum e marea, locurile de joaca pentru copii, cum e Torba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanar spune:

Am fost eu in septembrie 2010. Resortul este vechi si din aceasta cauza are o vedetatie bogata. Vilele, caci sunt numai vile, sunt renovate parca in 2009 , conditii ok de cazare dar nu de 5 stele. Asta la vilele obisnuite. In mijlocul resortului este un grup de vile aranjate in jurul unei piscine , la care au acces doar cei care sunt cazati acolo. Aceste sunt mai spatioase, au terase mari, bai mari, moderne. In afara vechiului resort,peste o strada, in panta,caci resortul este amplasat la baza unui deal, sunt construite si date in folosinta in 2010 vilele de lux, cu piscinele in cascada. Nu stiu cum e vara acolo dar nu este vegetatie deloc sa te adapostesti, este in plin soare si departe de plaja astfel incat nu se simte nici briza marii. Dar conditiile de cazare sunt execlente. Plaja in schimb este f frumoasa, impartita in mai multe zone, pentru adulti, pentru familii cu copii, ponton, umbrele cu stuf apropiate una de alta, paturi de plastic albe. Prosoape de plaja pe baza de cartela. Marea nu se adancaste brusc astfel incat poti lasa copii mai maricei sa se joace linistiti la marginea apei. Piscina cu topogane, cu program, mai departe de plaja , de evitat cazarea in acea zona. Este parca harta resortului pe pagina de internet si se poate vedea localizarea piscinelor. Locul de joaca pentru copii, amenajat tot mai departe de plaja, fetita mea nu vrut sa stea acolo singura din cauza ca nu se putea intelege cu animatoarele. Ea se descurca in limba germana dar animatoarea care vorbea germana era o turcoaica care din cauza accentului diferit nu putea fi inteleasa de catre copilul meu. Deci nu stiu sa-ti spun cum e acolo in detaliu. Parea ok echipa de animatoare , asta din ce am vazut la spectacolele de seara pentru copii. Mancarea buna dar conditile de luat masa nu sunt pentru 5 stele, ma refer aici la vesela, tacamuri, fete de masa, chelneri. In schimb terasa pe care se serveste masa are o amplasare deosebita, practic stai la masa si vezi marea, golful, ambarcatiunile care sunt ancorate sau trec pe acolo.
Restaurantele cu specific sunt ok, rezervare facuta la telefon, detalii pe pagina de internet.
Daca mai aveti intrebari va mai pot ajuta cu alte detalii.
Ce este diferit fata de resorturile din Antalya este ca nu sunt rusi. Sunt f multi turci, mai ales din Istanbul si vest europeni, francezi, nemti, olandezi, polonezi si ceva romani.
Concediu placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Noi mergem in iulie aici:

http://www.aquafantasy.com

Pare sa fie OK.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Noi mergem in iulie aici:

http://www.aquafantasy.com

Pare sa fie OK.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


arata f bine. Ai gasit o oferta convenabila? eu am incercat pe rezervare online si mi-au iesit 7 nopti in septembrie 2300E. Prea mult pentru bugetul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabitza, incearca la turoperatorii romani, kusadasi.ro, teztour, etc. pentru statiunea Kusadasi sunt preturi muult mai mici decat cele spuse de tine.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimoza74 spune:

Noi am fost anul trecut la Aquafantasy la sfarsitul lunii iunie si a fost bine. Ce mi-a placut, a fost faptul ca au piscine pentru toate varstele, intretinute f bine, la care s-a adaugat si parcul. Cazarea am avut-o la vile, unde camera nu arata de 5 stele, dar la cat am stat in ea, chiar nu a contat. Pe noi ne-a costat biletul de 7 nopti 1350 euro in conditiile in care am vrut camera cu 2 paturi mari(am fost 2 adulti si 2 copii de 5 si 9 ani).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Noi am optat initial pe Antalya, apoi am vazut ca se zboara pe Bodrum din Cluj si am cautat oferte, wawww, pentru noi (2 adulti si 1 copil de 5 ani), in iulie, 7 nopti, sub 2000 euro n-am gasit, asta cu EB. Asa ca am ramas pe Antalya, am gasit tot cu EB in jur la 1600 euro.
Agentia Kusadasi a avut pe perioada targurilor reducere de 50 euro/persoana, desi mi se pareau cam scumpi comparativ cu tez, dar tez tur parca vand doar la agentii.
Concluzie, au crescut mult tarifele fata de anul trecut, dar din Cluj mi s-a parut mai scump pe Bodrum (vroiam Aegean, Kefaluka) decat pe Antalya
Gabitza, asa am avut si eu traif pt iulie in Aqua Fantasy, apoi ne-am orientat pt Bodrum, ca mi se parea ca aduce marea mai mult cu Grecia , ca din pacate din Cluj nu se zboara decat pe Creta, si tot la antalya am ramas....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Buna fete,

noi vom merge in iunie 17 la Cornelia Diamond.Ati fost careva? ce parere aveti? multumesc

ps: eu merg cu 2bebei de 11 luni.Nu stiu ce le voi da de mancare acolo.Cele care aveti bebei asa mici ce le dati de papa acolo?ducet borcanele?l;e dati papica gatita de ei?
eu i-am diversificat foarte incet,nu le dau inca mancare gatita ca noua,nici grau inca,nici peste,urmeaza ,etc...ma rog....ideea e ca a streseaza subiectul mancare pt pici in concediu.



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput