Vacanta in Turcia 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Roxana despre agentia Kusadasi.ro nu am citit de bine pe forumuri, am fost si eu in cautari pentru vacanta si am tot citit forumurile, chiar si aici pe forum intr-un mesaj mai vechi se plangea cineva de ei si de Alibaba, mai multe exemple despre ei cred ca am gasit pe un forum de masini si un forum de turism.
Tot din categoria NU ar mai fi :Europa Travel,Babel Tour si Tez Tour tot din citite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Blackgirl, taxa aia de aeroport e o modalitate al agentiilor de a scrie cu litere mari un pret mai mic si cu litere mici un pret mai mare. Da, se aplica tuturor persoanelor care platesc bilet de avion, deci toti cei care au peste 2 ani la momentul zborului.
Spor la cautari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

alinam, am fost cu Tez Tour de 2 ori in turcia, si alti prieteni de alte aproape 10 ori. fara nicio problema. sunt cei mai mari tur operatori in momentul asta - la nivelul de oferte.
daca le excluzi pe astea cu cine mai pleci in Turcia? ca nu imi zici acum de agentiile revanzatoare, care tot de la ei iau practic pachetele

Blackgirl, oricine calatoreste cu avionul plateste taxa de aeroport. nu ai cum sa o ocolesti. deci pentru La Mer pretul total pentru voi trei ar fi aproximativ 1600 eur. daca puteti alege o plecare in jur de 15-18 iunie. e ok, cald, si nu incep inca vacantele scolare. stiu ca La Mer e hotel ok, ma uitam la review-uri in anii precedenti.

komsitravel e tot revanzator TezTour, uitati-va pe pagina ultimilor.

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Roxana ai dreptate Tez Tour sunt agentie mare riscul de a lua taca e mai mic, dar faptul ca niste clienti au fost nemultumiti e real (sau poate doar scriu unii pe forumuri un soi de antireclama), Alibaba inca mai exista sub alta denumire Alibaba travel parca sau ceva de genul, cum de asemeni actuala Voiaje.net din Iasi e fostul Giramando iasi care a facut multe probleme in anii trecuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

blackgirl0, La Mer Art nu este un hotel bun.Citeste pe siteurile de review-uri si o sa vezi. Trebuie sa fi atenta ce hotel alegi ,chiar daca toate sunt de 5* diferentele sunt mari intre ele. Eu am mers in Antalya cu Tez Tour de cateva ori si a fost mai mult decat OK, cred ca sunt cei mai seriosi touroperatori pe Turcia. Biletele nu se cumpara de la ei ci doar de la agentiile revanzatoare.
Cei de la agentia cu care merg eu mi-au trimis o oferta foarte buna la Iberostar Belis in Belek dar cu plecare din Cluj si nu prea imi convine orarul de zbor asa ca astept inca sa apara ofertele cu plecare din Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

dar ptr un copil sub 2 ani, ce taxe/bilet platim??? ma refer la aeroport, hotel/////

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pentru un copil sub 2 ani nu se platesc decat taxele de aeroport.

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstin spune:

Pentru un copil sub 2 ani nu se plateste nimic, nici la avion , nici la hotel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Pana la urma ne-am hotarat, luni dam deja banii integral, desi credeam ca vom da doar un avans :(

Locatia: www.alaiye.com.tr/alaiye/en/en.html" target="_blank">Alaiye Resort & Spa Hotel unde pachetul (pe fiecare familie) 5* standard all inclusive, incepand cu data de 7 iunie, este de 1330 euro (fara taxa de aeroport si fara transportul pana la Bucuresti). Punct slab: se afla la 100 km de aeroport. Puncte tari: cuprinde cam tot ce vroiam de la vacanta (plaja cu nisip, mare, piscina in si outdoor, masaj, tenis, restaurante cu specific diferit).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

dar prima perioada a lui iunie cum e vremea in antalia?? e calda marea????

blackgirl, pe ce sait / agentie tiau oferit un pret asa de bun??

Mergi la inceput