Vacanta in Turcia 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Si pe noi ne intereseaza o recomandare penttru vacanta in Turcia luna iunie (ma gandesc ca nu-i canicula) pt 2 familii cu 2 copii mititei (baiat 3 ani, fetita 2 ani), plaja musai cu nisip, hotel 4 stele all-inclusive si pana in 1000 euro/familie. Ni se asigura si transportul pana la avion/de la avion in pachet?

Ma intereseaza relativ urgent, caci am inteles ca sunt reduceri mari daca achizitionam de pe acum biletele. Insa nu stiu care regiune/statiune/hotel si nici ce agentie turistica este serioasa si de incredere.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

reducerile sunt progresive, pana la 31 ianuarie unele, apoi februarie, martie, etc. cu cat mai devreme cu atat mai mari.
kusadasi.ro
teztour.ro
alibabatour.com

si scrie-le eventual direct cu cererile tale.

spor

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

NU Alibaba tour sunt in faliment din cate stiu eu, sau ceva de genul , oricum pe forumuri se plange lumea de ei si de asemeni de kusadasi.ro, de tez nu stiu nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Blackgirl, fetita va avea 2 ani impliniti la vara? Daca e asa, va plati bilet intreg la avion. Deci aveti de platit 4 bilete de avion, pret de charter cu tot cu taxele de aeroport cam la 200-250 de EUR de persoana este. Ganditi-va si la varianta de a merge cu masina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

de alibaba nu stiam nimic, acum am verificat si eu si au oferta cam slaba.
Kusadasi ce au????

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0

Si pe noi ne intereseaza o recomandare penttru vacanta in Turcia luna iunie (ma gandesc ca nu-i canicula) pt 2 familii cu 2 copii mititei (baiat 3 ani, fetita 2 ani), plaja musai cu nisip, hotel 4 stele all-inclusive si pana in 1000 euro/familie. Ni se asigura si transportul pana la avion/de la avion in pachet?

Ma intereseaza relativ urgent, caci am inteles ca sunt reduceri mari daca achizitionam de pe acum biletele. Insa nu stiu care regiune/statiune/hotel si nici ce agentie turistica este serioasa si de incredere.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


nu gasesti, din pacate, la bugetul acela. stiu, pentru ca de 3 saptamani am ametit cautand si citind oferte de la agentiile de turism.
numai transportul cu avionul + taxele (aeroport si transfer) sunt de aproximativ 250 euro/persoana. nu stiu exact in cazul copilului cu varsta de 2 ani, daca plateste sau nu bilet de avion; pentru cel de 3 ani sigur se plateste. nu gasesti nicaieri in Turcia hotel de 4 stele cu AI, care sa-ti ofere cazare pentru doi adulti (copilul e gratis de obicei, pana la 11-12 ani), pentru un sejur de 7 nopti, pentru doar 250 euro/sejur...
drumul cu masina e destul de obositor, pana la kusadasi sunt aprox 1100 km din bucuresti, e greu sa-l faci dintr-o bucata, musai cazare intermediara pe drum (si la dus, si la intors), nu cred ca rezista copilasii la atata mers cu masina. insa transportul cu masina v-ar permite sa va incadrati in bugetul alocat/familie.
ar mai fi varianta cu autocar, insa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Vezi ofertele de early booking de la komsitravel, stiu ca au dintre cele mai bune tarife. Eu am fost in iulie in Antalya prin ei. Au preturi si sub 1000, cred (acum m-am uitat, sper ca am vazut bine), trebuie sa le ceri o oferta personalizata.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Pogonici, eu am fost in zona Lara la Delphin Palace deluxe Collection si la IC Green Palace si indeplinesc conditiile cerute de tine. La IC Green au o gradina superba, maaare, multe piscine, verdeata din belsug, plaja cu nisip, dar intrarea e destul de abrupta in mare (am tzinut fata cu aripioare si colac). La Delphin Palace deluxe am fost cand nu aveam copilul, dar stiu ca admiram cat de multe lucruri erau pt copii (inclusiv luna park). Gradina e mult mai mica decat la IC Green, dar camerele sunt de vis, fff mari si luxoase si cu balcon mare (fatza de IC unde erau chiar micute cu 1/2 balcon - incapea doar 1 sacun). Asa ca depinde ce-ti doresti, fiecare avea puncte tari si slabe (Delphin e mai scump).


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Multumesc de raspunsurile prompte. Deci 250 euro/persoana numai transportul, iar pt noi (caci noi il avem pe Dragos, copilul de 3 ani) ar fi cam 750 euro. In fine, pot trai sa mai punem 500 euro in plus la transport, caci este exclus din start drumul cu masina (copilul are rau de drum si cand face distante mici in tara de aproximativ 200 km). Bugetul total pentru concediu ar fi 2000 euro, insa speram sa nu-l terminam pe tot numai pe bilete. Ma gandeam insa ca luand din timp ofertele si mai ales pentru luna iunie (cand teoretic nu este varful sezonului) vom face si niste economii.

Ma uit acum peste site-urile recomandate.

Pana acum ce am vazut: sejur Kemer, hotel La Mer Art 5 stele 7 zile UAI 660-680 euro persoana (fara taxa de aeroport de 95 euro/persoana) platim aceasta taxa si pt copilul de 3 ani??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Eu cand caut un hotel, musai citesc impresiile turistilor pe site-urile specializate, ca pretul sau pozele de pe site-uri te pot induce in eroare...de ex anul trecut, plaja era cu pietricele si intrare abrupta in mare, insa am stiut de cand am plecat, asa ca acolo nu am fost dezamagiti; anul asta aleg cu atentie, pentru ca fetita cea mica a crescut si vom merge si la plaja, nu vom sta doar la piscina

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput