Puiuti de Sept-Oct 2011 (12)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

va multumesc fetelor de raspunsuri dar la mine probl e ca am facut fertilizare in vitro si iau toate pastilele din lume(binenteles recomandate de dr)care este la 4 ore jumate demine si se ocupa cu fertilizari ,imi e teama de spitalele de la mine din oras si de dr ca poate nu stiu ce sa imi faca , ca medicamente nu cred ca mai au ce sa mai imi dea pe langa astea ce le iau ,dar treb sa ma duc saptaman asta sa imi caut un dr sa ma ia in evidenta..va tin la curent

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

JAde si sunt mai frecvente cand stai pe spate sau pe-o parte?


13+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatos !


Cand stau pe spate am obs ca sunt mai pronuntate durerile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Haideti fetele cu vesti bune!Am facut niste incantatii sa nu mai avem vesti neplacute printre noi!

Oana 10+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem un sanatos si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui monaramona

va multumesc fetelor de raspunsuri dar la mine probl e ca am facut fertilizare in vitro si iau toate pastilele din lume(binenteles recomandate de dr)care este la 4 ore jumate demine si se ocupa cu fertilizari ,imi e teama de spitalele de la mine din oras si de dr ca poate nu stiu ce sa imi faca , ca medicamente nu cred ca mai au ce sa mai imi dea pe langa astea ce le iau ,dar treb sa ma duc saptaman asta sa imi caut un dr sa ma ia in evidenta..va tin la curent

MULTUMESC DOAMNE


Dar acum mai ai sangerari sau a fost un episod unic ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

am uitam sa trec datele.astea sunt"
jade acum nu mai am dar am avut saptamana trecuta de 5 ori in 7 zile..dar putin cate un pic pe zi

UM 17.01.2010
DPN 24.10.1011

MULTUMESC DOAMNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle_sf spune:

Salutare gravidute

Desi nu o sa am mult timp sa stau la povesti cu voi din cauza de bebel activ si jucaus care necesita toata atentia , va rog sa ma primiti si pe mine in clubul burticoaselor de septembrie Datele mele: UM 08.12.2010, DPN 14.09.2011 , multumesc fetelor tehnicute care se ocupa de prima pagina.

Sa va bucurati de burticile voastre cu tot ce inseamna ele: greturi, aciditate, dureri de spate plus toate ce o sa urmeze mai incolo nu va zic de pe acuma, sa fie surpriza E o perioada unica in viata fiecarei femei, pe care o sa o tineti minte toata viata. Iar la finalul celor 40 de saptamani veti fi rasplatite in cel mai sublim mod cu un sufletel mic si plapand care o sa va faca sa uitati absolut orice suparare.

Nu am retinut numele, imi cer scuze, era o fata cu sangerari, sfatul meu este sa mergi de urgenta la medic, daca nu poti merge la ginecologul tau du-te la altul, nu sta acasa! Nu vreau sa te sperii, dar la mine prima sarcina asa s-a terminat, la 9 saptamani, cu sangerare... mai intai putin, nu am facut nimic ca am tot citit ca se poate intampla, a doua zi inca putin... iar cand in final am sunat ginecologul m-a certat ca am stat atat... iar sarcina s-a oprit in evolutie. Sper din tot sufletul sa nu fie cazul la tine, dar te rog inca o data du-te la medic, la urgente daca nu la cabinet.

Va pup, sper sa avem o odisee frumoasa, cu gravidute fericite, sarcini usoare si nasteri si mai usoare





Mamica lui Andrei (23.03.2010) si din nou in 11+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GORGY spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle_sf

Salutare gravidute

Desi nu o sa am mult timp sa stau la povesti cu voi din cauza de bebel activ si jucaus care necesita toata atentia , va rog sa ma primiti si pe mine in clubul burticoaselor de septembrie Datele mele: UM 08.12.2010, DPN 14.09.2011 , multumesc fetelor tehnicute care se ocupa de prima pagina.

Sa va bucurati de burticile voastre cu tot ce inseamna ele: greturi, aciditate, dureri de spate plus toate ce o sa urmeze mai incolo nu va zic de pe acuma, sa fie surpriza E o perioada unica in viata fiecarei femei, pe care o sa o tineti minte toata viata. Iar la finalul celor 40 de saptamani veti fi rasplatite in cel mai sublim mod cu un sufletel mic si plapand care o sa va faca sa uitati absolut orice suparare.

Nu am retinut numele, imi cer scuze, era o fata cu sangerari, sfatul meu este sa mergi de urgenta la medic, daca nu poti merge la ginecologul tau du-te la altul, nu sta acasa! Nu vreau sa te sperii, dar la mine prima sarcina asa s-a terminat, la 9 saptamani, cu sangerare... mai intai putin, nu am facut nimic ca am tot citit ca se poate intampla, a doua zi inca putin... iar cand in final am sunat ginecologul m-a certat ca am stat atat... iar sarcina s-a oprit in evolutie. Sper din tot sufletul sa nu fie cazul la tine, dar te rog inca o data du-te la medic, la urgente daca nu la cabinet.

Va pup, sper sa avem o odisee frumoasa, cu gravidute fericite, sarcini usoare si nasteri si mai usoare





Mamica lui Andrei (23.03.2010) si din nou in 11+
POZE


Bine ai venit Mihaela, iti multumesc de sfat, urmeaza sa merg la dr miercuri, de sangerat nu am sangerat mult, doar am vazut pe hartie de dimi...sange rosu, doar atat, fara dureri, doar ca stiu si eu ca nu e ceva normal, si trebuie sa astept pana miercuri ca nu am unde si nici cand sa ma mai programez. Sanatate multa si tie, si pupici si pentru Andrei.

mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle_sf spune:

Georgi si sper sa fie totul bine miercuri, incearca pana atunci sa nu faci deloc efort, sa nu ridici nimic greu... intelegi tu. Si probabil ca stiati, dar va mai zic si eu, sa incercati sa mancati astfel incat sa evitati constipatia, scremutul nu face deloc bine (scuzati exprimarea... )

Mamica lui Andrei (23.03.2010) si din nou in 11+
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GORGY spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle_sf

si sper sa fie totul bine miercuri, incearca pana atunci sa nu faci deloc efort, sa nu ridici nimic greu... intelegi tu. Si probabil ca stiati, dar va mai zic si eu, sa incercati sa mancati astfel incat sa evitati constipatia, scremutul nu face deloc bine (scuzati exprimarea... )

Mamica lui Andrei (23.03.2010) si din nou in 11+
POZE


De cand am aflat ca sunt, nu am depus nici pic de efort,si la toaleta chiar nu am probleme,din contra fac ff usor si moale, nu ca inainte, nu stiu daca are vreo legatura dar am observat si eu asta.

mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle_sf

Salutare gravidute

Desi nu o sa am mult timp sa stau la povesti cu voi din cauza de bebel activ si jucaus care necesita toata atentia , va rog sa ma primiti si pe mine in clubul burticoaselor de septembrie Datele mele: UM 08.12.2010, DPN 14.09.2011 , multumesc fetelor tehnicute care se ocupa de prima pagina.

Sa va bucurati de burticile voastre cu tot ce inseamna ele: greturi, aciditate, dureri de spate plus toate ce o sa urmeze mai incolo nu va zic de pe acuma, sa fie surpriza E o perioada unica in viata fiecarei femei, pe care o sa o tineti minte toata viata. Iar la finalul celor 40 de saptamani veti fi rasplatite in cel mai sublim mod cu un sufletel mic si plapand care o sa va faca sa uitati absolut orice suparare.

Nu am retinut numele, imi cer scuze, era o fata cu sangerari, sfatul meu este sa mergi de urgenta la medic, daca nu poti merge la ginecologul tau du-te la altul, nu sta acasa! Nu vreau sa te sperii, dar la mine prima sarcina asa s-a terminat, la 9 saptamani, cu sangerare... mai intai putin, nu am facut nimic ca am tot citit ca se poate intampla, a doua zi inca putin... iar cand in final am sunat ginecologul m-a certat ca am stat atat... iar sarcina s-a oprit in evolutie. Sper din tot sufletul sa nu fie cazul la tine, dar te rog inca o data du-te la medic, la urgente daca nu la cabinet.

Va pup, sper sa avem o odisee frumoasa, cu gravidute fericite, sarcini usoare si nasteri si mai usoare





Mamica lui Andrei (23.03.2010) si din nou in 11+
POZE




Bine ai venit

Mergi la inceput