Strumfi si prichindei iulie-august 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Da liniste tare e pe aici...

toata lumea e in pat? Cumva savureaza vreun film super ? Hehe, ce as fi vrut si eu asa ceva.

Dar acum stau sa fac o prezentare apoi merg adorm cupilu, care se poate lasa cam o ora, doua pana la convins piticul. Da-i canta-i spune-i poveste, vrea lapte, vrea apa, vrea pisica, catelul, vrea sa il mangai si tot asa...




Felicia,de pui Gabriel (23 Mai 2008) si 17+ cu bulina
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!



si la voi tot asa? acum e la poveste cu tati, dupa aceea intra "burta" la serviciu

gasca, n buna

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si prichindel
Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13
si la voi tot asa? acum e la poveste cu tati, dupa aceea intra "burta" la serviciu

gasca, n buna

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si prichindel
Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.


Pai cum sa nu!
Stie clar ca poate manipula si atunci de ce nu?
Tocmai am terminat, a fost cu tati, s-a jucat, a vrut la mine, ne-am dus am luat laptic, a papat, a luat balena, jucat cu balena pana s-a lovit si a inceput sa planga, chemat tati, pupat buba, inca o sticla de laptic, stat la tati, gadilat, venit la mami, cantat, plecat la tati, mami spus poveste, iara a luat cretina aia de balena, iara s-a lovit, tati pupat buba, stat si plangacit acolo, venit la mami urcat pe cap si a adormit. Toata povestea a durat pana acum 10 minute.

Oscileaza intre unul si celalalt sa nu cumva vreunul sa simta ca e liber.

Acum pana cand se trezeste de cauze cosmar...suntem liberi.

Sincer cand dormim o noapte intreaga clar la 6 cel tarziu 7 suntem in picioare si super odihniti.


Succes cu dansul burticii Sa vedem cand nu o sa mai fie ce o sa mai inventeze.

Ca si al nostru cat e de mic, cand e vorba de inventat povesti sa vina sa doarma cu unul sau cu altul nimeni nu il intrece.




Felicia,de pui Gabriel (23 Mai 2008) si 17+ cu bulina
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

la noi e mare tregadia in casa azi...a stricat catelul suzeta si Ana a aruncat-o la gunoi. NU va zic ca 30 de min s-a vaitat la somnul de amiaza,dormit 2h cu 3 treziri...doliu...ce sa zic

Mama de Ana si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

la noi e mare tregadia in casa azi...a stricat catelul suzeta si Ana a aruncat-o la gunoi. NU va zic ca 30 de min s-a vaitat la somnul de amiaza,dormit 2h cu 3 treziri...doliu...ce sa zic

Mama de Ana si 20+


Hai ca sunteti pe drumul cel bun!

Piticul nostru a renuntat la suzeta la 2 ani jumate si asta asa cu greu...era rupta, era distrusa, dar el tot sugea de ea. Pana la urma m-am enervat si i-am spus ca a furat-o vulpea. nu iti spun, mi-a plans o saptamana...dar..cine e acum fara suzeta?

Totusi daca face foarte rau eu cred ca trebuie sa i-o dai. La noi a mai fost o tentativa de scos suzeta undeva la 2 ani...era asa de nervos, de am zis ca mai bine sta cu ea pana la 30 de ani decat sa fie asa nervos. Si uite ca a doua oara a fost mult mult mai usor.

La bb2 nici nu ii voi da suzeta ca tare greu e sa il dezveti de ea.

Succes in noaptea asta, sa va asteptati la replici dure din partea Anei



Felicia,de pui Gabriel (23 Mai 2008) si 17+ cu bulina

Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

vai...da...stiu ce ma asteapta. Nu mai am cum sa i=o dau ca am scos gunoiul afara.
La urmatorul copil am sa i-o dau ca pe noi ne-a ajutat f mult,dar am sa i-o scot inainte de 1 an.


cu sigurnata la bb2 nu voi mai face aceleasi greseli

Mama de Ana si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Neatza burtici

Ocu lapte?

Ieri seara a fost super...a dormit al nostru cupil pana azi dimineatza la 7. S-a trezit si a inceput sa strige(foarte hotarat) dupa tati- pui(ma aude cand ii zic lui taica-su pui si apai a preluat in chemarile lui )

Noi am exagerat cu simtitul bine aseara si am stat pana la 1,30...asa ca suntem cam obositi azi.

Lissa-ana , stiu ce zici de suzeta, insa ma gandesc ca daca nu o sa vrea nici ca nu o sa fortez nota prea mult.

Am visat incredibil de urat azi noapte..ca eram la facultate insarcinata si stateam la camin. Si un grup de studenti tineri din anul intai tot faceau galagie. Si m-am dus hotarata sa le zic sa isi tina gura sau sa se mute si unul dintre ei s-a enervat si m-a lovit in burtica...Nu va zic cand mi-am dat seama ce vrea sa faca am vrut sa fug dar a fost prea tarziu. M-a durut si in vis, foarte rau si ma gandeam ca i-a facut rau la bb.
Foarte foarte aiurea.

Mai bine visam floricele..



Felicia,de pui Gabriel (23 Mai 2008) si 17+ cu bulina

Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

buna dimineatza, ma bag si eu la o cafea cu lapte(de fapt apr am terminat-o)
eu ma gandeam sa nu dau suzeta la bebe, dar va ramane de discutat pe parcurs.
fecian aiurea cu visele.. si eu tot am cosmaruri si vise naspa.. daca oi visa cv frumos nu-mi amintesc dar pe alea urate mi le amintesc(nu mereu dar raman cu senzatia de vis urat)
eu am facut programare la eco pt saptamana asta joi si sincer numai la asta ma gandesc.. abia astept sa treaca timpul sa mergem sa l vedem pe bebe... parca a inceput sa mi se vada si mie burtica acum nu stiu daca e balonare sau de la sarcina..abia astept sa se vada si sa-l simt pe bebe:D sunt asa entuziasmata:)si pe la inceputul lui aprilie facem morfofetala
eu sincer as renunta la dublu si triplu test nu am nevoie de stres in plus si cu rh'ul numai eu stiu cat m-am agitat si stresat si incercat sa gsesc pe net ce inseamna dc se fac dozari de anticorpi ce inseamna pt bebe rh-ul negativ al meu aa si gasit si numai tampenii pe deasupra ,raspunsuri incomplete mai rau bagat in ceata asa ca no thanks.. prefer sa stau fara stress k oricum sunt la prima sarcina (nu tu avort nu tu nimic) sunt tanara si pe langa asta nu am nici in familie cazuri, apoi vom vedea ce si cum si pe parcurs, eu inca iau vitamine sa vedem ce spune si ginecologul sa le continui sau nu. inca cateva zile sa mai rezist hehe.
va pup pe toate si o duminica frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cereline spune:

Neata fetele!Se vede ca este wekend!Eu ma simt mai bine,adica stau numai in pat cumintica,pana la urmatorul control;Sper sa fie bine;De 2 zile am observat o crestere rapida a burtii,in sfarsit se vede ca sunt insarcinata,bebelina imi misca de cateva ori pe zi,cand o simt am un sentiment de fericire imensa ;toate burticile si sa avem parte numai de momente fericite! 21 Maya-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Buna dimineata, burticutze...chiar daca e pe la amiza...!
Noi am fost nasi de botez ieri si am venit acasa pe la 1 noaptea...suntem cam rupti. Bebe (Tudor-Mihai) a fost asa de cuminte ca-mi venea sa plang de fericire in biserica
Azi mergem la scaldatoare... Abia astept sa-l iau dinnou in brate pe strumfulet.
Cand adunam pozicile le pun si eu pe gmail. poate-poate apar si eu cu a amea burtica in vreuna - ca am fost tare dansatori!
Va pupacesc si sa aveti o duminica frumoasa!

Cristina G.
17+

http://www.pregnology.com/pregnancy/08/05/2011

http://www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/08/05/2011.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cereline

Neata fetele!Se vede ca este wekend!Eu ma simt mai bine,adica stau numai in pat cumintica,pana la urmatorul control;Sper sa fie bine;De 2 zile am observat o crestere rapida a burtii,in sfarsit se vede ca sunt insarcinata,bebelina imi misca de cateva ori pe zi,cand o simt am un sentiment de fericire imensa ;
toate burticile si sa avem parte numai de momente fericite!

21 Maya-Maria


ma bucur tare mult.

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si prichindel
Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput